X
تبلیغات
دنیای ورزش - کشتی

دنیای ورزش

یادداشت های ورزشی ، همه چيز از همه جا

كشتي آزاد قهرماني جهان 2010

مسابقات كشتي آزاد قهرماني بزرگسالان جهان هم دیروز در استادیوم المپیک مسکو به پايان رسيد و تيم ايران با کسب نتایجی نسبتا ضعیف با یک نقره و یک برنز به مقام چهارم جهان رسید. 

رده بندي تيمي :
۱ - روسيه - ۶۶ امتياز
۲ - آذربايجان - ۴۲
۳ - کوبا - ۳۷
۴ - ايران - ۲۸
۵ - گرجستان - ۲۱

تیم ایران درحالی به مقام چهارم رسید که براحتی میتونست و باید ۴ مدال میگرفت و سوم میشد. هر ۶ عضو تيم ايران براحتي شانس مدال داشتند كه با كم كاري يا اشتباهات عجيب و حتي بدشانسي فقط ۲ مدال نصيب ايران شد. ايران آخرين بار در سال ۱۹۹۹ چهارم جهان شده بود و بعد از سال ۱۹۹۹ بجز در سالهاي ۲۰۰۵ و ۲۰۰۷ كه بترتيب ششم و هفتم شده بود در بقيه سالها همواره روي سكوي تيمي قرار گرفته بود.

نتايج نفرات ايران :

۵۵ كيلو / حسن رحيمي / مقام دهم
دور اول : استراحت
دور دوم : رحيمي ۲ - آدرين هايدوك (لهستان) ۰ / ۱-۰ و ۱-۰
دور سوم : رحیمی ۲ - بساريون گوچاشويلي (گرجستان) ۰ / ۰-۱ و ۱-۰ و ۲-۰
یک چهارم نهایی : فرانك چاميزو (كوبا) ۲ - رحیمی ۰ / ۱-۰ و ۲-۰
رحیمی در شرایطی شانس خوبي براي حداقل مدال برنز داشت مسابقاتش رو خيلي محتاط شروع كرد و بعد از برد حريف لهستاني ، تايم اول رو با شانس و خم گيري به حريف گرجي باخت ولي سرانجام برنده شد. رحيمي در نيمه نهايي مقابل حريف كوبايي در تايم اول باز هم در قرعه كشي بدشانس بود و باخت و در تايم دوم هم حريف برتر بود و رحيمي بازنده شد و با باخت اين كوبايي در نيمه نهايي مقابل ویکتور لبدوف روس رحيمي حذف شد.

۶۰ كيلو / مراد محمدي / مدال برنز
دور اول : استراحت
دور دوم : محمدي ۲ - محمدكميل محمدوف (بلاروس) ۰ / ۴-۱ و ۱-۱
دور سوم : محمدي ۲ - آندري پرپليتا (مولداوي) ۰ / ۳-۲ و ۳-۰
یک چهارم نهایی : محمدي ۲ - لی سئونگ چول (کره جنوبی) ۱ / ۱-۱ و ۰-۱ و ۲-۲
نیمه نهایی : بسیک کودوخوف (روسیه) - محمدی / ۱-۰ و محمدی در تایم دوم ضربه شد.
مسابقه مدال برنز : محمدي ۲ - اولان نادربک اولو (قرقیزستان) ۱ / ۳-۰ و ۱-۳ و ۴-۲
مراد محمدی مثل سال گذشته مغلوب بسیک کودوخوف روس شد ولی اینبار فرق در این بود که فدوریشین اوکراینی در سمت دیگر جدول بود و محمدی تونست با شکست سایرین برنز بگیره. محمدی در کشتی سوم مقابل حریف کره ای کاملا بدردسر افتاد و با زحمت برنده شد ، مراد در مسابقه رده بندي هم در مقابل حريف قرقيزي ، تايم دوم رو با اشتباه عجيب خودش باخت ولي در كل حريف سختي پيش رو نداشت.

۶۶ كيلو / مهدي تقوي / مقام يازدهم
دور اول : استراحت
دور دوم : تقوي ۲ - اختيار نوروزوف (ازبكستان) ۰ / ۱-۰ و ۴-۲
دور سوم : تقوی ۲ - آندری استادنیک (اوکراین) ۰ / ۱-۰ و ۶-۰
یک چهارم نهایی : گئاندري گارزون (کوبا) ۲ - تقوی ۰ / ۲-۰ و ۱-۰
قهرمان جهان امسال قرعه بسیار سختی پیش رو داشت ، بعد از برد اول مقابل حريف خوب ازبك ، تقوي در دور دوم با نايب قهرمان المپيك مسابقه داد كه اين اوكرايني در دور قبل قهرمان المپيك رمضان شاهين رو برده بود ولي تقوي با قدرت اين حريف رو شكست داد تا حريف گارزون كوبايي در نيمه نهايي بشه. تقوي در المپيك هم به اين حريف باخته بود و اينجا هم در دو تايم شكست خورد. اين كوبايي در اين مسابقات بسيار سرحال بود ولي در مسابقه نيمه نهايي در عين ناباوري به گوگايف روس باخت تا تقوي حذف شه. البته بعدا مشخص شد كه اين كوبايي با گرفتن پول از روسها بعمد به كشتيگير روس باخته ، اين كشتيگير گوگايف ضعيفترين عضو تيم روسيه بود و من فكر ميكنم تقوي ميتونست اين حريف رو براحتي شكست بده و برنز بگيره ولي حركت ناجوانمردانه كشتيگير كوبا اين شانس رو از تقوي گرفت. جالب اينكه در فينال اين وزن كشتيگير هندي سوشيل كومار تونست اين روس رو ببره و اولين طلاي تاريخ هند رو بگيره. اين طلا در حالي بود كه من فكر ميكنم حداقل ۴ كشتيگير يعني تقوي ، شاهين ، استادنيك و گارزون از اين كشتيگير هندي قويتر هستند و اين هندي در واقع با شانس قهرمان شد ، اگر گارزون به فينال ميرسيد مشكلي با اين حريف نداشت.

۷۴ کیلو / صادق گودرزی / مدال نقره
دور اول : استراحت
دور دوم : گودرزی ۲ - سورن ماركوسيان (ارمنستان) ۰ / ۱-۰ و ۲-۱
دور سوم : گودرزی ۲ - عبدالحكيم شاپيف (قزاقستان) ۰ / ۲-۱ و ۲-۰
یک چهارم نهایی : گودرزی ۲ - ولاديمير سيريوتين (اوكراين) ۰ / ۲-۰ و ۲-۰
نيمه نهایی : گودرزی ۲ - ايوان فوندورا (كوبا) ۱ / ۲-۱ و ۱-۳ و ۴-۰
فينال : دنیس سارگوش (روسیه) ۲ - گودرزی ۰ / ۱-۰ و ۳-۰
صادق گودرزی در دومين حضور جهاني خودش هم مدال گرفت و باز هم فقط مغلوب دنيس سارگوش روس شد ولي اينبار برخلاف دوره قبل در فينال به اين حريف خورد تا نقره بگيره. گودرزي تا فينال كشتيهاي خوبي گرفت ولي در فينال اصلا حرفي مقابل سارگوش براي گفتن نداشت و براحتي شكست خورد.

۸۴ کیلو / احسان لشگری / مقام هجدهم
دور اول : استراحت
دور دوم : اسفان گئورگيتا (روماني) ۲ - لشگري ۰ / ۲-۱ و ۲-۱
احسان لشگري كه حتي مدعي مدال طلا هم بود در يك كشتي باورنكردني در همون دور اول با اشتباهات خودش مغلوب حريفي از روماني شد و حذف شد. در اين وزن كشتيگير بلغار كه چند روز پيش در جام حبيبي و موحد در قائمشهر يكي مانده به آخر شده بود ، در عين ناباوري قهرمان جهان شد !

۹۶ کیلو / عرفان اميري / مقام پنجم
دور اول : استراحت
دور اول : اميري ۲ - دولت شعبانباي (قزاقستان) ۰ / ۱-۰ و ۲-۱
دور دوم : اميري ۲ - جيمز برگمن (امريكا) ۰ / ۲-۱ و ۴-۲
یک چهارم نهایی : اميري ۲ - ميچل باتيستا (كوبا) ۰ / ۱-۰ و ۱-۱
نیمه نهایی : حاجی مراد گاتسالوف (روسیه) ۲ - اميري ۰ / ۳-۰ و ۱-۰
مسابقه مدال برنز : گئورگی گوگشلیدزه (گرجستان) ۲ - اميري ۰ / ۵-۱ و ۳-۲
عرفان اميري كه در آخرين روزها بجاي رضا يزداني راهي مسكو شده بود دقيقا قرعه اي مشابه سعيد ابراهيمي در سال گذشته دريافت كرد و دقيقا نتايجي مشابه ابراهيمي گرفت. اميري جوان بعد از ۳ برد خوب مقابل ۳ كشتيگير مطرح جهان در نيمه نهايي مقابل گاتسالوف روس قرار گرفت ، كشتي در هر دو تايم ۰-۰ مساوي شد ولي در هر دو تايم گوي شانس بنام گاتسالوف افتاد تا اميري شكست بخوره. اميري در مسابقه رده بندي درحالي مقابل گوگشليدزه قرار گرفت كه بنظر ميرسيد اين حريف بدليل مصدوميت مسابقه نده ولي گوگشليدزه حاضر شد و با پاي مصدوم اميري رو شكست داد. اميري در تمام مسابقاتش بجز مسابقه آخر خوب ظاهر شد و اگر حواسش رو جمع ميكرد براحتي ميتونست اين گوگشليدزه مصدوم رو شكست بده.

۱۲۰ کیلو / فردین معصومی / مقام هفتم
دور اول : معصومی ۲ - روسلان باسيف (ارمنستان) ۰ / ۵-۰ و ۱-۰
دور دوم : معصومی ۲ - ديميتار كومچف (بلغارستان) ۰ / ۲-۰ و ۷-۰
یک چهارم نهایی : لوان بريانيدزه (گرجستان) ۲ - معصومی ۱ / ۰-۱ و ۱-۰ و ۲-۰
فردین معصومی بعد از دو برد خوب و عملكردي عالي در دو مسابقه اول در مسابقه سوم هم حريف نچندان خوبي از گرجستان پيش رو داشت كه در تايم اول براحتي مغلوب معصومي شد ، معصومي در تايم دوم براي زير رفت كه سر خورد و حريف يك امتياز گرفت و برنده شد. معصومي در تايم سوم هم روي حملات كوركورانه خودش باخت تا در عين ناباوري مغلوب حريف ضعيفي از گرجستان بشه و با باخت اين گرجي در نيمه نهايي مقابل بلال ماخوف روس ، معصومي حذف شد. فردين ميتونست براحتي برنز بگيره ولي بشكل عجيبي اون رو از دست داد. اين باخت تا حد زيادي شبيه به باخت معصومي در مسابقه رده بندي المپيك پكن مقابل موتاليموف قزاق بود.

مدال آوران مسابقات :

۵۵ كيلو :
۱ - ویکتور لبدوف (روسیه)
۲ - طغرل عسگروف (آذربايجان)
۳ - فرانك چاميزو (كوبا) و ياسوهيرو اينابا (ژاپن)

۶۰ کیلو :
۱ - بسیک کودوخوف (روسیه)
۲ - واسیلی فدوریشین (اوکراین)
۳ - مراد محمدي (ايران) و سلیمخان حسینوف (آذربایجان)

۶۶ کیلو :
۱ - سوشيل كومار (هندوستان)
۲ - آلن گوگايف (روسیه)
۳ - جبرئيل حسنوف (آذربایجان) و گئاندري گارزون (کوبا)

۷۴ کیلو :
۱ - دنیس سارگوش (روسیه)
۲ - صادق گودرزی (ایران)
۳ - گابور هاتوش (مجارستان) و عبدالحكيم شاپيف (قزاقستان)

۸۴ کیلو :
۱ - ميهايل گانف (بلغارستان)
۲ - زائوربک سوخیف (ازبکستان)
۳ - سوسلان كتسويف (روسيه) و رینریس سالاس (کوبا)

۹۶ کیلو :
۱ - ختاگ گازیوموف (آذربایجان)
۲ - حاجی مراد گاتسالوف (روسیه)
۳ - آلكسي كروپنياكوف (قرقيزستان) و گئورگی گوگشلیدزه (گرجستان)

۱۲۰ کیلو :
۱ - بلال ماخوف (روسیه)
۲ - آرتور تايمازوف (ازبكستان)
۳ - یوانیس آرزومانیدیس (یونان) و لوان بريانيدزه (گرجستان)

رده بندي مدالهاي كل مسابقات :
۱ - روسیه - ۵ - ۳ - ۸
۲ - ژاپن - ۳ - ۲ - ۳
۳ - بلغارستان - ۳ - ۰ - ۰
۴ - آذربايجان - ۲ - ۲ - ۳
۵ - ايران - ۲ - ۱ - ۱
۶ - اوكراين - ۱ - ۲ - ۱
۷ - كوبا - ۱ - ۱ - ۳
۸ - كانادا - ۱ - ۱ - ۱
۹ - تركيه - ۱ - ۰ - ۲
۱۰ - هندوستان و مغولستان - ۱ - ۰ - ۰
۱۲ - ارمنستان - ۰ - ۲ - ۱
۱۳ - ازبكستان - ۰ - ۲ - ۰
۱۴ - قزاقستان - ۰ - ۱ - ۳
۱۵ - چين و كره جنوبي و امريكا - ۰ - ۱ - ۱
۱۸ - بلاروس - ۰ - ۱ - ۰
۱۹ - سوئد - ۰ - ۰ - ۴
۲۰ - گرجستان و قرقيزستان - ۰ - ۰ - ۲
۲۲ - كرواسي و فرانسه و يونان و مجارستان و نيجريه - ۰ - ۰ - ۱

در مجموع كسب ۲ طلا و ۱ نقره و ۱ برنز در جمع دو كشتي آزاد و فرنگي نتيجه بدي محسوب نميشه و قطعا كسب همين نتيجه در المپيك لندن در مقايسه با تنها يك برنز المپيك پكن نتيجه بسيار خوبي خواهد بود ، اما بايد گفت كه تيم آزاد ايران در حد انتظار ظاهر نشد و كشتيگيران ايران بعضا مسابقاتي رو باختند كه بايد ميبردند. در كشتي فرنگي هم بجز طالب نعمت پور كه به اسرائيل برخورد كرد ، ۲ كشتيگير هم بسيار بد ظاهر شدند و در نتيجه ايران در از نظر تيمي نتيجه بدي گرفت ، هرچند كه كسب دو مدال طلا براي اولين در تاريخ كشتي فرنگي بخودي خود نتيجه درخشاني هستش. تيمهاي ايران احتمالا با همين تركيب و شايد كمي تغيير در بازيهاي آسيايي گوانگژو حاضر خواهند شد ، جايي كه چشم اميد كل كاروان ايران بيش از هر ورزش ديگري به كشتي هستش. بطور طبيعي ايران در هر ۱۴ وزن شانس مدال داره ، و كسب ۶ يا ۷ مدال طلا نتيجه خوبي محسوب ميشه. ايران در دوره قبل در كشتي آزاد خوب كار كرد و ۴ طلا و ۱ نقره گرفت ولي در كشتي فرنگي ۴ نقره و ۱ برنز نصيب ايران شد و ۴ كشتيگير ايران در فينال بدلايل مختلف از جمله داوري بد همگي شكست خوردند. اما امسال ايران وضع بهتري در كشتي فرنگي داره و قطعا در هر ۷ وزن شانس مدال طلا داره كه بايد حداقل ۳ يا ۴ طلا رو حتما بگيره.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و سوم شهریور 1389ساعت 3:40  توسط محسن  | 

کشتی فرنگی قهرمانی جهان 2010

مسابقات کشتی قرنگی قهرمانی جهان امروز در مسکو روسیه به پایان رسید و تیم ملی ایران علی رغم کسب ۲ مدال طلا در رده بندی تیمی به مقام نازل هشتم رسید.

رده بندی تیمی :
۱ - روسیه - ۴۶ امتیاز
۲ - ترکیه - ۳۲
۳ - آذربایجان - ۲۶
۴ - ارمنستان - ۲۶
۵ - کوبا - ۲۴
۸ - ایران - ۲۲

تیم ایران با مربیگری محمد بنا در حالی به مقام هشتم جهان رسید که در روز نخست دو مدال طلا گرفته بود ولی قرعه طالب نعمت پور و همینطور عملکرد بسیار ضعیف محمد قربانی و مهدی محمدی و شکست دور از انتظار سعید عبدولی باعث شد تا تیم ایران در حالی که فقط ۴ امتیاز از تیم سوم فاصله داشت ، هشتم بشه !

نتايج نفرات ايران :

۵۵ كيلو / حميد سوريان / مدال طلا
دور اول : استراحت
دور دوم : سوريان ۲ - محمد بوطرفسه (الجزاير) ۰ /  ۵-۰ و ۱-۰
دور سوم : سوريان ۲ - ونلين ونكوف (بلغارستان) ۰ / ۲-۰ و ۲-۲
یک چهارم نهایی : سوريان ۲ - ياني هاپاماكي (فنلاند) ۰ / ۲-۰ و ۱-۱
نيمه نهایی : سوريان ۲ - رومن آمويان (ارمنستان) ۰ /  ۱-۰ و ۲-۰
فينال : سوريان ۲ - چوي گيو جين (كره جنوبي) ۱ /  ۴-۰ و ۰-۳ و ۱-۰
حميد سوريان پنجمين طلاي خودش رو هم گرفت تا در ۲۵ سالگي كم كم نامش رو در بين بزرگان تاريخ كشتي فرنگي جهان مطرح كنه. سوريان بعد از يك كشتي راحت در كشتي دوم هم با اينكه نتيجه نزديك بنظر مياد ولي براحتي حريف بلغاري رو برد. سوريان در دور سوم مقابل قهرمان اروپا از فنلاند در تايم اول براي اولين بار بخطر افتاد و ۱-۰ عقب بود كه در ثانيه هاي آخر وقت سرپا يك امتياز گرفت و ۱-۱ برنده شد. سختترين كشتي سوريان در نيمه نهايي مقابل آمويان ارمني بود كه سوريان در تايم اول با دفاع كردن در خاك ۱-۰ برنده شد و در تايم دوم هم در يك صحنه حريف رو به پل برد و ۲-۰ جلو افتاد و تلاش بي امان آمويان هم به جايي نرسيد. سوريان در فينال مقابل حريفي قرار گرفت كه حريفان مطرحي رو تا راه فينال برده بود ، با اينحال سوريان مشكلي در بردن وقت اول نداشت ولي در وقت دوم يك لحطه اسير حريف شد و ۳ امتياز از دست داد و باخت ، در وقت سوم بعد از تساوي ۰-۰ در وقت سرپا ، سوريان بدليل امتياز بيشتر حق انتخاب داشت كه انتخاب كرد حريف در خاك بشينه و با يك بارانداز به مدال طلا رسيد.

۶۰ كيلو / اميد نوروزي / مقام نهم
دور اول : نوروزي ۲ - آئورلين لسيو (روماني) ۰ / ۲-۰ و ۷-۰
دور دوم : نوروزي ۲ - زائور كورماگمدوف (روسيه) ۰ / ۲-۰ و ۲-۰
یک چهارم نهایی : جونگ جي هيون (کره جنوبی) ۲ - نوروزی ۰ / ۱-۰ و ۱-۰
امید نوروزی سرنوشتی کاملا مشابه سال قبل داشت ، نوروزي بعد از يك برد خوب مقابل حريف رومانيايي در دور دوم با قدرت حريف روس رو برد تا در يك چهارم نهايي مقابل قهرمان المپيك ۲۰۰۴ آتن قرار بگيره ، نوروزي در حاليكه از حريف سر بود در تايم اول در آخرين لحطه در خاك فن خورد و باخت و در تايم دوم هم نتونست در خاك امتياز بگيره و بهمين راحتي باخت. اين كره اي هم در نيمه نهايي مقابل حريف ژاپني در كشتي غجيب و غريب و روي اشتباه عجيب خودش و همينطور داوران باخت تا نوروزي حذف بشه. نوروزي در اين وزن نشون داده كه ميتونه كشتيگير خوبي باشه ولي گهگاه مسابقات رو خيلي راحت ميبازه. بهرحال عليرعم اينكه ۳ مدال از ۴ مدال اين وزن به آسيايي ها رسيد باز هم نوروزي ميتونه شانس زيادي براي مدال طلا در بازيهاي آسيايي گوانگژو داشته باشه.

۶۶ كيلو / سعيد عبدولي / مقام چهاردهم
دور اول : استراحت
دور دوم : عبدولي ۲ - هوگو پاسوس (پرتغال) ۰ /  ۷-۰ و ۷-۰
دور سوم : تاماش لورينچ (مجارستان) ۲ - عبدولي ۰ / ۱-۰ و ۳-۰
سعيد عبدولي قهرمان دو دوره جوانان جهان كه يكي از شانسهاي مدال طلاي ايران محسوب ميشد ، بعد از يك برد راحت در كشتي دوم مقابل كشتيگير نامدار مجار در تايم اول در خاك فن خورد و در تايم دوم هم بعد اينكه نتونست در سرپا امتياز بگيره در خاك فن ريسكي زد و ۲ امتياز ديگر هم از دست داد و ۳-۰ باخت. عبدولي در سرپا يكي از بهترين كشتيگيران جهان هستش ولي بايد خودش رو در خاك هم تقويت كنه تا بتونه قهرمان جهان بشه ، چيزي كه واقعا از اين كشتيگير نترس و جنگنده بعيد نيست.

۷۴ كيلو / مهدي محمدي / مقام بيست و سوم
دور اول : الكساندر كازاكويچ (ليتواني) ۲ - محمدي ۱ / ۱-۰ و ۰-۱ و ۱-۰
مهدي محمدي كه جانشين فرشاد عليزاده مصدوم شده بود ،‌ در آخرين روز مسابقات تنها نماينده ايران بود و با كسب مقام خوب ميتونست ايران رو به مقام حداقل سوم يا حتي دوم جهان برسونه ولي بسيار نااميد كننده ظاهر شد و در آخرين ثانيه تايم سوم فن خورد و به حريف گمنام ليتوانيايي باخت. مخمدي قرعه بسيار مناسبي براي كسب مدال داشت ولي با اين كشني ضعيف نشون داد كه در سطح رقابت بين المللي نيست و با توجه به شكستهايي كه قبلا هم داشته بعيد بنظر مياد شانسي در آينده در تيم ملي داشته باشه.

۸۴ كيلو / طالب نعمت پور / مقام سي و يكم
دور اول : استراحت
دور دوم : دنيس نيكولايف (اسرائيل) - نعمت پور / نعمت پور حاضر نشد.
نعمت پور كه يكي از اميدهاي طلاي ايران بود و در حايزه بزرگ باكو در حضور بسياري از بزرگان جهان اول شده بود از شانس بد در همان دور اول به كشتيگير اسرائيل خورد تا روياي مدال جهاني رو در همون شب وزن كشي خيلي مفت از دست بده ! و در واقع افت تيم ايران هم از اين لحظه به بعد شروع شد. اما نكته بسيار عجيب اينكه در اين وزن سامان طهماسبي كه تا المپيك پكن عضو تيم ملي بود با نام كشور جمهوري آذربايجان كشتي گرفت كه البته راه بجايي نبرد و در دور دوم حذف شد. شخصا با توجه به اينكه مربي تيم ايران نسبت به سامان طهماسبي اعلام بي نيازي كرده بود ، فكر نميكنم طهماسبي كار بدي كرده باشه ولي نكته جالب عملكرد زشت كشور حقير جمهوري آدربايجان هستش كه در تمام ورزشها بشكل سيري ناپذيري در حال خريد ورزشكاران خارجي هستش و تقريبا روي قطر رو سفيد كرده.

۹۶ كيلو / امير علي اكبري / مدال طلا
دور اول : استراحت
دور دوم : علي اكبري ۲ - داويد سالدادزه (ازبكستان) ۰ /  ۱-۰ و ۱-۰
دور سوم : علي اكبري ۲ - محمد عبدالفتاح (مصر) ۰ / ۱-۰ و ۱-۰
یک چهارم نهایی : علي اكبري ۲ - كالويان دينچف (بلغارستان) ۰ / ۳-۰ و ۱-۰
نيمه نهایی : علي اكبري ۲ - اصلانبك خوشتوف (روسيه) ۰ / ۱-۰ و ۱-۰
فينال : علي اكبري ۲ - سيمافي زينيچنكا (بلاروس) ۰ / ۲-۲ و ۱-۰
امير علي اكبري با اينكه با سختترين قرعه ممكن روبرو بود ولي با ۵ برد مقابل ۵ كشتيگير مطرح كه همگي در دو تايم بدست آمد ، مقتدرانه قهرمان جهان شد. علي اكبري در تمام مسابقاتش در تايمي كه بايد خودش امتياز ميگرفت اين امتياز رو با بيرون كردن پاي حريف گرفت و در تايم ديگر هم با قدرت در خاك دفاع كرد تا اكثر حريفانش رو در دو تايم ۱-۰ و ۱-۰ ببره. حريف دور اول علي اكبري مدال آور المپيك ۲۰۰۰ سيدني بود ، علي اكبري در دور دوم كشتيگير نامدار مصري كه سابقا قهرمان جهان شده رو شكست داد و بعد از شكست دينچف بلغاري در نيمه نهايي مقابل خوشتوف قهرمان المپيك پكن قرار گرفت. اين كشتيگير خوشتوف تخصص بسيار زيادي در فن كنده فرنگي داره و در المپيك پكن هم تمام حريفانش رو با اين فن برد. علي اكبري در مقابل اين حريف در تايم اول بايد در خاك مينشست ولي در لحطه گرفتن فن كنده از خاك حريف فرار كرد و بلند شد و اين تايم رو برد ، در تايم دوم هم با تلاش زياد يكبار پاي حريف رو بيرون كرد و برنده شد. علي اكبري كه تا فينال حتي يك امتياز هم از دست نداده بود در فينال دو بار مقابل فنون پرتابي حريف بلاروس غافلگير شد و ۲ امتياز از دست داد ولي بار سوم اين حريف رو گير انداخت و در تايم اول ۲-۲ برنده شد. علي اكبري در تايم دوم هم طبق معمول خودش در خاك براحتي دفاع كرد و برد و به مدال طلا رسيد. امير علي اكبري ميتونه در آينده نزديك ايران رو در اين وزن باز هم صاحب مدال طلاي حهاني كنه. ايران در اين وزن قهرمان ديگري بنام بابك قرباني رو هم داره.

۱۲۰ كيلو / محمد قرباني / مقام بيست و سوم
دور اول : يوسب چوگواشويلي (بلاروس) ۲ - قرباني ۰ / ۲-۰ و ۱-۰
محمد قرباني كه بعد از قهرماني در آسيا امسال جانشين محمد هاشم زاده شده بود در همون دور اول همه رو نااميد كرد و مغلوب حريف بلاروس شد. قرباني در تايم اول بارانداز شد و در تايم دوم هم نتونست فن بزنه و باخت. اين كشتيگير بلاروس سال پيش هم با شكست دادن مسعود هاشم زاده عنوان قهرماني جهان رو از ايران گرفته بود.

مدال آوران مسابقات :

۵۵ كيلو :
۱ - حميد سوريان (ايران)
۲ - چوي گيو جين (كره جنوبي)
۳ - نظير مانكيف (روسيه) و رومن آمويان (ارمنستان)

۶۰ کیلو :
۱ - حسن علي اف (آذربايجان)
۲ - ريوتارو ماتسوموتو (ژاپن)
۳ - آلمات كابيسپايف (قزاقستان) و جونگ جي هيون (كره جنوبي)

۶۶ کیلو :
۱ - آمباكو واچادزه (روسيه)
۲ - آرمن واردانيان (اوكراين)
۳ - وسيف آرزيمانوف (تركيه) و ويتالي رحيموف (آذربايجان)

۷۴ کیلو :
۱ - سلجوق جبي (تركيه)
۲ - آرسن جلفلكيان (ارمنستان)
۳ - اميل شرف الدينوف (روسيه) و دانيار كوبونوف (قرقیزستان)

۸۴ کیلو :
۱ - هریستو مارینوف (بلغارستان)
۲ - پابلو شوری (کوبا)
۳ - آلکسی میشین (روسیه) و نناد ژوگای (کرواسی)

۹۶ کیلو :
۱ - امیر علی اکبری (ایران)
۲ - سيمافي زينيچنكا (بلاروس)
۳ - جیمی لیدبرگ (سوئد) و اصلانبک خوشتوف (روسیه)

۱۲۰ کیلو :
۱ - میخاین لوپز (کوبا)
۲ - یوری پاتریکیف (ارمنستان)
۳ - نورمخان تینالیف (قزاقستان) و رضا کایالپ (ترکیه)

----------------------------------------------------------

در مجموغ علی رغم مقام هشتمی تیم ایران ، اما باز هم كسب ۲ مدال طلا نتيجه خوبي محسوب ميشه ضمن اينكه نبايد قرعه طالب نعمت پور رو هم فراموش كرد. بجز دو طلاي ايران ، كشتيگيران آسيايي ۲ نقره و ۴ برنز كسب كردند. كره جنوبي كه امسال قهرمان آسيا شده بود با همون نفرات در مسابقات شركت كرده بود و نتايج خوبي گرفت و احتمالا جديترين رقيب ايران در گوانگژو خواهد بود. قزاقستان هم دو برنز گرفت و مخصوصا كشتيگير ۱۲۰ كيلوي اين كشور با شكست خسن بارويف روس شگفتي ساز شد و اين كشتيگير كشتي خوبي هم مقابل غول كشتي كوبا لوپز گرفت. در بازيهاي آسيايي گوانگژو ايران در اوزان ۵۵ ، ۶۶ ، ۷۴ ، ۸۴ و ۹۶ شانس بسيار زيادي براي طلا داره. ضمن اينكه در ۶۰ و ۱۲۰ كيلو هم كسب طلا خيلي دور از دسترس نيست. ايران در بازيهاي آسيايي دوحه در كشتي فرنگي فقط ۴ نقره و ۱ برنز گرفت و اين دوره بايد حداقل ۳ طلا رو كسب كنه ، ضمن اينكه همونطور كه گفتم كسب هر ۷ طلا هم  از لحاظ تئوري دور از دسترس نيست ولي باز هم كسب حتي ۵ طلا نتيجه بسيار خوبي محسوب ميشه. ايران در مسابقات قهرماني آسيا در حاليكه با تيم دوم شركت كرده بود تونست ۲ طلا بگيره.

+ نوشته شده در  پنجشنبه هجدهم شهریور 1389ساعت 0:52  توسط محسن  | 

نهمین دوره کشتی نوجوانان آسیا

نهمین دوره کشتی نوجوانان آسیا چندی پیش در یانکوک تایلند برگزار شد

کشتی فرنگی :

۴۲ کیلو / رضا خدری / مدال برنز / ۸ نفر
۴۶ کیلو / بهروز ملکی / مدال طلا / ۷ نفر
۵۰ کیلو / رامین طاهری / مدال برنز / ۱۰ نفر
۵۴ کیلو / رسول گرمسیری / مدال طلا / ۸ نفر

۵۸ کیلو / سهیل مقبلی / مقام نهم / ۱۰ نفر
۶۳ کیلو / مرتضی انوشه / مدال طلا / ۸ نفر
۶۹ کیلو / محمد رسولی / مدال طلا / ۹ نفر
۷۶ کیلو / امیرحسین مولایی / مدال برنز / ۷ نفر
۸۵ کیلو / فرشاد رستمی / مدال نقره / ۸ نفر
۱۰۰ کیلو / بابک دژبانی / مدال طلا / ۷ نفر

رده بندی امتیازی :
۱ - ایران ۸۵ امتیاز
۲ - قرقیزستان ۷۴
۳ - قزاقستان ۷۱
۴ - ازبکستان ۶۳
۵ - کره جنوبی ۶۲

رده بندی مدالی :
۱ - ایران - ۵ - ۱ - ۳
۲ - قرقیزستان - ۲ - ۲ - ۳
۳ - قزاقستان - ۲ - ۱ - ۳
۴ - هندوستان - ۱ - ۲ - ۱
۵ - کره جنوبی - ۰ - ۲ - ۵
۶ - ازبکستان - ۰ - ۱ - ۳
۷ - ژاپن - ۰ - ۱ - ۱
۸ - تایلند - ۰ - ۰ - ۱

کشتی آزاد :

۴۲ کیلو / احسان سنچولی / مقام پنجم / ۹ نفر
۴۶ کیلو / مهران شیخی / مدال طلا / ۹ نفر
۵۰ کیلو / رسول ثمینی / مقام پنجم / ۱۱ نفر
۵۴ کیلو / ناصر ضیایی / مقام پنجم / ۱۱ نفر
۵۸ کیلو / جواد ضیایی / مدال برنز / ۱۲ نفر
۶۳ کیلو / نیما نعیمی / مدال برنز / ۱۰ نفر
۶۹ کیلو / علی شفیع زاد / مدال طلا / ۸ نفر
۷۶ کیلو / علیرضا کریمی / مدال طلا / ۸ نفر
۸۵ کیلو / حیدر علیزایی / مدال طلا / ۸ نفر
۱۰۰ کیلو / عبدالله قمی / مدال طلا / ۶ نفر

رده بندی امتیازی :
۱ - قزاقستان ۸۸ امتیاز
۲ - ایران ۸۴
۳ - هندوستان ۸۲
۲ - قرقیزستان ۵۷
۴ - ازبکستان ۴۹

رده بندی مدالی :
۱ - ایران - ۵ - ۰ - ۲
۲ - قزاقستان - ۲ - ۴ - ۴
۳ - هندوستان - ۲ - ۲ - ۵
۴ - ازبکستان - ۱ - ۰ - ۳
۵ - قرقیزستان - ۰ - ۳ - ۱
۶ - ترکمنستان - ۰ - ۱ - ۰
۷ - کره جنوبی - ۰ - ۰ - ۳
۸ - ژاپن و مغولستان - ۰ - ۰ - ۱

در مجموغ ایران موفق شد ۱۰ طلا ، ۱ نقره و ۵ برنز بگيره كه نتيجه خوبي محسوب ميشه. اما ايران بدليل باخت ۳ كشتيگير در مسابقات رده بندي عليرغم كسب ۵ طلا در اوزان سنگين مقام قهرماني تيمي در كشتي آزاد رو از دست داد !

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و پنجم مرداد 1389ساعت 14:47  توسط محسن  | 

كشتي قهرماني جوانان جهان 2010

مسابقات كشتي آزاد و فرنگي قهرماني جوانان جهان چندي پيش در بوداپست مجارستان برگزار شد و هر دو تيم آزاد و فرنگي ايران با ثبت نتايجي ضعيف و غافلگير كننده به كار خودشون پايان دادند !

كشتي آزاد :

۵۰ کیلو / عبدالله فولادوند / مقام هفتم
۱/۱۶ نهايي : فولادوند ۲ - مارك لويتله (آلمان) ۰ / ۱-۰ و ۶-۰
۱/۸ نهايي : فولادوند ۲ - اوزبكان گوجلو (تركيه) ۱ / ۳-۱ و ۴-۶ و ۴-۰
۱/۴ نهايي : نجات مورادوف (آذربایجان) ۲ - فولادوند ۱ / ۳-۱ و ۰-۱ و ۱-۱
فولادوند که با دو برد سخت به دور سوم رسیده بود در رقابتی نزدیک به حریف آذری باخت و با باخت نزدیک این آذری به کشتیگیر روس در نیمه نهایی حذف شد. روسیه و آذربایجان در این وزن براحتی طلا و برنز گرفتند.

۵۵ کیلو / بهنام احسان پور / مقام هشتم
۱/۳۲ نهایی : استراحت
۱/۱۶ نهايي : احسان پور ۲ - سالواتوره مانینو (ایتالیا) ۰ / ۴-۰ و ۴-۰
۱/۸ نهایی : ولادیمیر خینچگاشویلی (گرجستان) ۲ - احسان پور ۰ / ۱-۱ و ۵-۱
دور اول بازنده ها : احسان پور ۲ - ژوزف مولنار (مجارستان) ۰ / ۴-۱ و ۳-۰
دور دوم بازنده ها : ایگور خاوالدژی (اوکراین) ۲ - احسان پور ۱ / ۱-۲ و ۲-۲ و ۱-۰
احسان پور بعد از باخت در دومین مسابقه مقابل گرجستان قهرمان مسابقات با فینالیست شدن این حریف گرجی به گروه بازنده ها رفت ولی در دومین مسابقه مغلوب و حذف شد.

۶۰ کیلو / مهران نصیری / مقام دوازدهم
۱/۱۶ نهایی : استراحت
۱/۸ نهايي : نصیری ۲ - اویبک کامولوف (ازبکستان) ۰ / ۱-۰ و ۱-۰
۱/۴ نهایی : امید ممدوف (آذربایجان) ۲ - نصیری ۰ / ۱-۱ و ۳-۱
دور دوم بازنده ها : یاسوهیرو سوزوکی (ژاپن) ۲ - نصیری ۱ / ۳-۲ و ۳-۴ و ۷-۱
نصیری که یکی از شانسهای مدال طلا بود در یک چهارم نهایی به نایب قهرمان مسابقات باخت و در جمع بازنده ها در مسابقه ای عجیب و غریب و دور از ذهن به حریف ژاپنی باخت و اوت شد !

۶۶ كيلو / محمد یوسفي / مدال برنز
۱/۳۲ نهایی : استراحت
۱/۱۶ نهايي : یوسفی ۲ - سلامت عمروف (قزاقستان) ۰ / ۲-۰ و ۱-۰
۱/۸ نهایی : یوسفی ۲ - الکساندرس پومیالوفس (لتونی) ۰ / ۷-۰ و ۷-۰
۱/۴ نهایی : یوسفی ۲ - مصطفی کایا (ترکیه) ۰ / ۶-۰ و ۴-۱
نیمه نهایی : آلن گوگایف (روسیه) ۲ - یوسفی ۱ / ۱-۰ و ۰-۱ و ۴-۰
مدال برنز : یوسفی ۲ - پاروین پانا (هندوستان) ۰ / ۱-۰ و ۲-۰
یوسفی بهترین کشتیگیر ایران در این مسابقات بود که بعد از ۳ برد مقتدرانه در نیمه نهایی در رقابتی نزدیک مغلوب قهرمان روس مسابقات شد و با شکست هند برنز گرفت.

۷۴ کیلو / رضا افضلی / مقام پنجم
۱/۱۶ نهایی : استراحت
۱/۸ نهايي : افضلی ۲ - زبیگنیو بارانوفسکی (لهستان) ۰ / ۱-۰ و ۳-۱
۱/۴ نهایی : داویت خوتسیشویلی (گرجستان) ۲ - افضلی ۱ / ۰-۱ و ۱-۱ و ۱-۰
دور دوم بازنده ها : افضلی ۲ - وانگ لی (چین) ۰ / ۱-۰ و ۱-۰
مدال برنز : آرسن شالایف (روسیه) ۲ - افضلی ۱ / ۲-۰ و ۰-۱ و ۲-۱
افضلی در حالی در دور دوم به قهرمان مسابقات باخت که میتونست این حریف گرجی رو ببره. افضلی برای مدال برنز هم با بدشانسی به کشتیگیر روس خورد و باز هم در رقابتی نزدیک باخت و پنجم شد.

۸۴ كيلو / مسعود فیض اللهی / مقام هفتم
۱/۱۶ نهایی : استراحت
۱/۸ نهايي : فیض اللهی - کوکی تانامورا (ژاپن) / ژاپنی در تایم اول ضربه شد.
۱/۴ نهایی : آندری والیف (روسیه) ۲ - فیض اللهی ۰ / ۵-۴ و ۶-۰
دور اول بازنده ها : سوبخونجان توشپولاروف (ازبکستان) ۲ - فیض اللهی ۰/ ۵-۱ و ۲-۱
فیض اللهی بعد از باخت به قهرمان روس مسابقات مسیر راحتی برای برنز داشت ولی در مسابقه ای ضعیف مغلوب ازبک شد و اوت شد.

۹۶ كيلو / عرفان اميري / مدال برنز
۱/۱۶ نهایی : اميري ۲ - وانگ بو (چین) ۰ / ۱-۰ و ۱-۰
۱/۸ نهايي : اميري ۲ - تومیکه خیدشلی (گرجستان) ۰ / ۱-۰ و ۳-۰
۱/۴ نهایی : امیری ۲ - آدام فیلیپشاک (لهستان) ۰ / ۵-۰ و ۳-۰
نیمه نهایی : شامیل اخمدوف (روسیه) ۲ -  امیری ۰ / ۱-۰ و ۴-۰
مدال برنز : امیری ۲ - شامیل دیبیروف (اوکراین) ۱ / ۲-۰ و ۱-۳ و ۳-۰
امیری که سال پیش براحتی طلا گرفته بود امسال در نیمه نهایی بشکلی عجیب به روسیه باخت و برای مدال برنز هم مقابل حریف اوکراینی به زحمت افتاد ! امیری امید اول ایران در این مسابقات بود که علیرغم کسب مدال برنز نتایج خویب نگرفت.

۱۲۰ كيلو / حامد اسدی / مقام پانزدهم
۱/۱۶ نهایی : گئورگی ساکاندلیدزه (گرجستان) ۲ - اسدی ۰ / ۱-۰ و ۲-۰
اسدی با یک کشتی و یک باخت حذف شد. جالب اینکه سال گذشته هم نماینده ایران به همین گرجی باخته بود ولی امسال برخلاف سال گذشته کشتیگیر گرجی فینالیست نشد و در نیمه نهایی به ترک باخت تا اسدی حذف بشه.

رده بندی تیمی :
۱ - روسیه ۷۰ امتیاز
۲ - آذربایجان ۵۰
۳ - گرجستان ۴۹
۴ - ترکیه ۴۲
۵ - ایران ۳۳

رده بندی مدالی :
۱ - روسیه - ۵ - ۰ - ۲
۲ - گرجستان - ۲ - ۱ - ۲
۳ - اوکراین - ۱ - ۰ - ۰
۴ - آذربایجان - ۰ - ۳ - ۲
۵ - ترکیه - ۰ - ۳ - ۱
۶ - ژاپن - ۰ - ۱ - ۱
۷ - ایران - ۰ - ۰ - ۲
۸ - امریکا و مصر و ازبکستان و مجارستان و مولداوی و بلاروس - ۰ - ۰ - ۱

كشتي فرنگی :

۵۰ کیلو / علی اطرافچی / مقام دوازدهم
۱/۸ نهايي : تولگاهان کاراتاش (ترکیه) ۲ - اطرافچی ۱ / ۱-۰ و ۰-۱ و ۳-۰
اطرافچی با یک کشتی و یک باخت حذف شد. این حریف ترک هم در نیمه نهایی در رقابتی نزدیک به قزاقستان باخت و نهایتا برنز گرفت.

۵۵ کیلو / سامان عبدولی / مدال برنز
۱/۱۶ نهايي : عبدولی ۲ - لی چانگ مین (کره جنوبی) ۰ / ۲-۰ و ۲-۰
۱/۸ نهایی : عبدولی ۲ - هیثم محمود (مصر) ۰ / ۰-۲ و ۲-۰ و ۲-۱
۱/۴ نهایی : عبدولی ۲ - نارک خاچاطوریان (ارمنستان) ۰ / ۱-۰ و ۳-۰
دور دوم بازنده ها : استپان ماریانیان (روسیه) ۲ - عبدولی ۰ / ۳-۰ و ۵-۰
مدال برنز : عبدولی ۲ - راموناس داگیس (لیتوانی) ۰ / ۷-۰ و ۷-۰
عبدولی بعد از ۳ برد در نیمه نهایی با اختلاف مغلوب روسیه شد و بعدا براحتی برنز گرفت. این کشتیگیر روس تمام حریفانش رو با اختلاف زیاد برد و طلا گرفت.

۶۰ کیلو / علی ذکایی / مقام دوازدهم
۱/۱۶ نهایی : استراحت
۱/۸ نهايي : ذکایی ۲ - ماتیاس ولادیمیروس (یونان) ۰ / ۱-۰ و ۱-۰
۱/۴ نهایی : لنور تمیروف (اوکراین) ۲ - ذکایی ۱ / ۰-۲ و ۱-۰ و ۳-۰
ذکایی با باختی عجیب به کشتیگیر اوکراینی حذف شد ! این حریف هم البته تا آستانه شکست حریف روس در نیمه نهایی هم رفت ولی باخت و برنز گرفت.

۶۶ كيلو / محسن قاسمی / مقام دهم
۱/۳۲ نهایی : استراحت
۱/۱۶ نهايي : قاسمی ۲ - فیلیپ دوبسکی (جمهوری چک) ۰ / ۳-۱ و ۱-۰
۱/۸ نهایی : قاسمی ۲ - لاژلو شابو (مجارستان) ۱ / ۰-۱ و ۱-۰ و ۱-۰
۱/۴ نهایی : چنگیز لابازانوف (روسیه) ۲ - قاسمی ۰ / ۱-۰ و ۵-۰
دور دوم بازنده ها : الیز کولمن (امریکا) ۲ - قاسمی ۱ / ۲-۱ و ۰-۱ و ۰-۵
قاسمی که بعد از باخت به حریف روس براحتی میتونست برنز بگیره بشکلی عجیب به کشتیگیر امریکایی باخت تا اوت بشه !

۷۴ کیلو / کمال محمدعلیزاده / مدال برنز
۱/۳۲ نهایی : محمدعلیزاده ۲ - احمد مصطفی (مصر) ۰ / ۱-۰ و ۳-۰
۱/۱۶ نهایی : محمدعلیزاده ۲ - رفیق مانوکیان (ارمنستان) ۱ / ۱-۰ و ۰-۱ و ۲-۰
۱/۸ نهايي : محمدعلیزاده ۲ - سوباسا فوکودا (ژاپن) ۰ / ۱-۰ و ۴-۰
۱/۴ نهايي : محمدعلیزاده ۲ - ایگور بسلیاگا (مولداوی) ۰ / ۱-۰ و ۱-۰
نیمه نهایی : بزیکی سالدادزه (ازبکستان) ۲ - محمدعلیزاده ۱ / ۰-۱ و ۱-۰ و ۴-۱
مدال برنز : محمدعلیزاده ۲ - یان یرسگرن (سوئد) ۱ / ۱-۰ و ۰-۲ و ۴-۰
محمدعلیزاده با قرعه ای سخت مجبور شد ۶ کشتی بگیره و اگر در مقابل حریف ازبک در نیمه نهایی بدشانس نبود مبتونست به فینال هم صعود کنه اما در نهایت حداقل تونست با اون شرایط سخت یک برنز بگیره.

۸۴ كيلو / مصطفی خاقانی / مقام نهم
۱/۱۶ نهایی : خاقانی ۲ - آتیلا تاماش (رومانی) ۰ / ۲-۰ و ۲-۱
۱/۸ نهايي : خاقانی ۲ - پاول پامینچوک (بلاروس) ۰ / ۳-۱ و ۱-۰
۱/۴ نهایی : ژان بلنیوک (اوکراین) ۲ - خاقانی ۰ / ۳-۰ و ۱-۰
خاقانی با دو برد و یک باخت مقابل نفر سوم مسابقات حذف شد.

۹۶ كيلو / مرتضی قوره جیلي / مدال برنز
۱/۱۶ نهایی : قوره جیلی ۲ - مارتین نیلسن (نروژ) ۰ / ۱-۱ و ۱-۰
۱/۸ نهايي : قوره جیلی ۲ - وولودیمیر واسیلیف (اوکراین) ۰ / ۱-۰ و ۱-۰
۱/۴ نهایی : قوره جیلی ۲ - حسین حسین (بلغارستان) ۰ / ۳-۱ و ۲-۱
نیمه نهایی : آلین آلکسوچ (رومانی) ۲ - قوره جیلی ۰ / ۱-۰ و ۳-۰
مدال برنز : قوره جیلی ۲ - گیورگی ریزمایر (مجارستان) ۰ / ۱-۰ و ۱-۰
قوره جیلی با زحمت زیادی به نیمه نهایی رسید ولی در این مرحله مقابل حریف رومانیایی غافلگیر شد و با شکست کشتیگیر میزبان برنز گرفت.

۱۲۰ كيلو / پارسا نظری / مقام پنجم
۱/۱۶ نهایی : نظری ۲ - دانیله مافتزولی (ایتالیا) ۰ / ۲-۰ و ۱-۰
۱/۸ نهايي : نظری ۲ - شوری مائه کاوا (ژاپن) ۰ / ۱-۰ و ۱-۰
۱/۴ نهایی : ایهور دیدیک (اوکراین) ۲ - نظری ۰ / ۱-۰ و ۱-۰
دور دوم بازنده ها : نظری ۲ - سرگو گوگیسوانیدزه (گرجستان) ۰ / ۱-۰ و ۱-۰
مدال برنز : ادوارد پوپ (آلمان) ۲ - نظری ۱ / ۳-۰ و ۰-۱ و ۲-۱
نظری با یک باخت به قهرمان مسابقات و شکست حریف گرجی به دیدار رده بندی رسید ولی اونجا در عین شگفتی به آلمان باخت و پنجم شد.

رده بندی تیمی :
۱ - روسیه ۶۴ امتیاز
۲ - آذربایجان ۳۷
۳ - ایران ۳۳
۴ - اوکراین ۳۲
۵ - ارمنستان ۳۲

رده بندی مدالی :
۱ - روسیه - ۴ - ۲ - ۰
۲ - آذربایجان - ۲ - ۱ - ۱
۳ - اوکراین - ۱ - ۰ - ۲
۴ - ارمنستان - ۱ - ۰ - ۱
۵ - کرواسی و کره جنوبی و ازبکستان و قزاقستان و رومانی - ۰ - ۱ - ۰
۱۰ - ایران و آلمان - ۰ - ۰ - ۳
۱۱ - ترکیه - ۰ - ۰ - ۲
۱۲ - امریکا و گرجستان و ژاپن و فنلاند - ۰ - ۰ - ۱

ایران در این مسابقات در مجموع فقط ۵ مدال برنز گرفت و در کشتی آزاد پنجم شد و در کشتی فرنگی به مقام سومی رسید. در مجموع نتایج هر دو تیم ایران بسیار ضعیف و دور از انتظار بود !

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و پنجم مرداد 1389ساعت 12:47  توسط محسن  | 

کشتی قهرمانی جوانان آسیا 2010

مسابقات کشتی قهرمانی جوانان آسیا چندی پیش در هوانگشان چين برگزار شد و نتیجه اون مسابقات بر روی سایت فیلا قرار گرفته.

كشتي آزاد :

۵۰ كيلو / عبدالله فولادوند / مدال طلا
فولادوند در جمع ۹ نفر با شكست ژاپن ،‌ ازبكستان و قزاقستان به فينال رسيد و در فينال در دو تايم ۷-۲ و ۶-۰ حريفي از ويتنام رو برد و طلا گرفت. فولادند در راه فينال دو تايم به ژاپن و قزاقستان باخته بود

۵۵ كيلو / محمد طهماسبي زاده / مدال برنز
طهماسبي زاده در جمع ۱۰ نفر ، ابتدا قرقيزستان رو بعد از يك دور استراحت برد. سپس در نيمه نهايي به مغول باخت و با برد مقابل ژاپن برنز گرفت. تمام مسابقات هم در دو راند تمام شد !

۶۰ كيلو / مهران نصيري / مدال طلا
نصيري در بين ۱۳ نفر با برد مقابل چين ، كره جنوبي و قزاقستان بعد از يك دور استراحت طلا گرفت. تمام حريفان رو هم در دو تايم و براحتي برد. در فينال هم حريف قزاق رو ۱-۰ و ۴-۰ برد.

۶۶ كيلو / محمد يوسفي / مدال طلا
يوسفي بين ۱۰ نفر بعد از يك استراحت حريفان قرقيز و قزاق رو در دو تايم برد. در فينال مقابل حريف ازبك تايم اول رو ۱-۰ باخت ولي دو تايم بعدي رو ۵-۰ و ۲-۰ برد و طلا گرفت.

۷۴ كيلو / رضا افضلي / مدال طلا
افضلي در جمع ۱۲ نفر حريفان تاجيكستان ، ژاپن ، قزاقستان و قرقيزستان رو تماما براحتي در دو تايم برد و قهرمان شد.

۸۴ كيلو / مرتضي رضايي / مدال نقره
رضايي قلعه در بين ۱۰ نفر بعد از شكست اندونزي ، ژاپن و ازبكستان به فينال رسيد ولي اونجا با اختلاف مغلوب قزاقستان شد و نقره گرفت.

۹۶ كيلو / عرفان اميري / مدال طلا
اميري در جمع ۸ نفر براحتي حريفان ازبك ،‌ قزاق و كره جنوبي رو برد و مثل سال گذشته طلا گرفت.

۱۲۰ كيلو / حامد اسدي / مدال طلا
مسابقات اين وزن با حضور ۵ نفر بشكل دوره اي برگزار شد كه اسدي با بردن هر ۴ حريف از چين ، كره جنوبي ، قزاقستان و ژاپن اول شد.

رده بندي تيمي :
۱ - ايران ۷۷
۲ - قزاقستان ۶۴
۳ - كره جنوبي ۵۳

رده بندي مدالها :
۱ - ايران - ۶ - ۱ - ۱
۲ - قزاقستان - ۱ - ۲ - ۳
۳ - كره جنوبي - ۱ - ۱ - ۱
۴ - ازبكستان و قرقيزستان - ۰ - ۱ - ۱
۶ - مغولستان و ويتنام - ۰ - ۱ - ۰
۸ - ژاپن و چين - ۰ - ۰ - ۴

ايران در اين بخش بدون هيچ مشكلي و با اختلاف زياد قهرمان آسيا شد !

كشتي فرنگي :

۵۰ كيلو / حميد رضا خامسي / مدال نقره
خامسي بين ۶ نفر بعد از دو برد راحت مقابل قرقيزستان و كره جنوبي در فينال در دو تايم به حريف قزاق باخت و نقره گرفت.

۵۵ كيلو / سامان عبدولي / مدال نقره
عبدولي بين ۱۱ نفر بعد از يك استراحت در ۳ تايم حريف قرقيز و بعد براحتي حريف سوري رو برد ولي در فينال در دو تايم ۱-۰ و ۴-۲ به چين باخت و نقره گرفت.

۶۰ كيلو / علي ذكايي مهر / مدال طلا
ذكايي در بين ۱۰ نفر حريفان ژاپن و كره و چين رو برد و طلا گرفت و فقط يك تايم در فينال به چين باخت.

۶۶ كيلو / محسن قاسمي / مدال طلا
قاسمي بين ۹ نفر حريفان قرقيز و قزاق و چين رو همگي براحتي در دو تايم برد و مقتدرانه طلا گرفت.

۷۴ كيلو / هادي عليزاده / مدال برنز
عليزاده بين ۱۰ نفر بعد از برد حريف چيني به قزاق باخت و در گروه بازنده ها با شكست تايلند و كره برنز گرفت.

۸۴ كيلو / سامان عزيزي / مدال نقره
عزيزي بين ۱۱ نفر بعد از شكست تركمنستان ، ازبكستان و چين به فينال رسيد ولي در فينال به كره جنوبي باخت و نقره گرفت.

۹۶ كيلو / مجتبي ممي زاده / مدال نقره
ممي زاده بين ۸ نفر بعد از دو برد ۳ تايمه مقابل كره جنوبي و ازبكستان به فينال رسيد ولي اونجا حرفي مقابل قزاقستان براي گفتن نداشت.

۱۲۰ كيلو / شهاب غوره جيلي / مدال برنز
غوره جيلي ۹۶ كيلويي در وزن ۱۲۰ كيلو بين ۷ نفر ابتدا ژاپن رو برد و به قرقيز باخت و با همان يك برد برنز گرفت !

رده بندي تيمي :
۱ - ايران ۷۲
۲ - قزاقستان ۶۲
۳ - قرقيزستان ۵۹

رده بندي مدالها :
۱ - قزاقستان - ۳ - ۱ - ۱
۲ - ايران - ۲ - ۴ - ۲
۳ - چين - ۱ - ۲ - ۱
۴ - قرقيزستان - ۱ - ۰ - ۶
۵ - كره جنوبي - ۱ - ۰ - ۳
۶ - سوريه - ۰ - ۱ - ۰
۷ - ازبكستان - ۰ - ۰ - ۲
۸ - ژاپن - ۰ - ۰ - ۱

ايران در اين بخش هم علي رغم اينكه فقط ۲ طلا گرفت ولي در مجموع قهرمان شد. جالب اينكه هر ۱۶ عضو تيم ايران مدال گرفتند !

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیستم مرداد 1389ساعت 6:15  توسط محسن  | 

بیستمین دوره کشتی فرنگی قهرمانی آسیا

بیستمین دوره کشتی فرنگی قهرمانی آسیا هم در در کنار مسابقات کشتی آزاد در دهلی نو برگزار شد و تیم ایران بعد از ۳ دوره قهرمانی در آسیا با کسب نتایجی ضعیف به مقام چهارم آسیا رسید !

نتایج ورزشکاران ایران :

۵۵ کیلو / محمد فقیری / مقام دهم
دور اول :
فقیری ۰ - فان آون (چین) ۲ / ۲-۲ و ۰-۴
فقیری در دومین حضورش در مسابقات آسیایی هم بشکل بدی شکست خورد و با یک باخت سنگین مقابل نفر هفتم مسابقات حذف شد. در این وزن بعد از حمید سوریان جای خالی احساس میشه ولی فقیری هم علی رغم نتایج خوبش در مسابقات داخلی نشون داده که حرفی در مسابقات خارجی برای گفتن نداره.

۶۰ کیلو / محمدرضا قضایی / مقام هشتم
دور اول :
قضایی ۱ - راویندر سینگ (هندوستان) ۲ / ۴-۰ و ۰-۱ و ۲-۷
قضایی در اولین حضورش در مسابقات آسیایی در همون کشتی اول مغلوب نفر سوم مسابقات شد و حذف شد.

۶۶ کیلو / افشین بیابانگرد/ مقام پنجم
دور اول :
بیابانگرد ۲ - روشن اودیلوف (ازبکستان) ۱ / ۱-۰ و ۰-۱ و ۲-۱
دور دوم : بیابانگرد ۲ - جونگ دائه هیوک (کره شمالی) ۰ / ۱-۰ و ۴-۰
نیمه نهایی : بیابانگرد ۱ - کیم هیون وو (کره جنوبی) ۰ / ۱-۳ و ۱-۰ و ۰-۱
مسابقه مدال برنز : بیابانگرد ۱ - یان پنگ فی (چین) ۲ / ۰-۴ و ۲-۰ و ۰-۲
بیابانگرد که سال پیش در مسابقات جهانی کشتیهای خوبی گرفته بود در مسابقات آسیایی ناکام موند ! بیابانگرد در نیمه نهایی به کره باخت و در مسابقه رده بندی هم به کشتیگیر آماده چینی روی فن بارانداز باخت.

۷۴ کیلو / مهدی محمدی / مدال برنز
دور اول :
استراحت
دور دوم : محمدی ۲ - تمیرلان اولو (قرقیزستان) ۰ / ۲-۰ و ۱-۰
نیمه نهایی : محمدی ۱ - پارک جین سونگ (کره جنوبی) ۲ / ۴-۰ و ۱-۳ و ۰-۲
مسابقه مدال برنز : محمدی ۲ - سانجای (هندوستان) ۰ / ۱-۰ و ۶-۰
مهدی محمدی که مثل سال گذشته قرعه بسیار آسونی نصیبش شده بود باز هم فقط تونست مدال برنز بگیره. کشتی نیمه نهایی محمدی با حریف کره ای تا حدی هم جنجالی بود و مربیان ایران معتقد بودند که داوران حق محمدی رو تضییع کردند که البته با توجه به پاک نبودن کشتی آسیا چندان بعید هم نیست.

۸۴ کیلو / داوود عابدین زاده/ مدال برنز
دور اول :
استراحت
دور دوم : عابدین زاده ۱ - لی سه یئول (کره جنوبی) ۰ / ۴-۰ و ۰-۱ و ۰-۱
مسابقه مدال برنز : عابدین زاده ۲ - مانوج کومار (هندوستان) ۰ / ۳-۰ و ۱-۰
عابدین زاده فقط با یک برد و یک باخت برنز گرفت در حالیکه براحتی میتونست مدال طلا بگیره. عابدین زاده در مسابقه اول و مهم خودش بعد از اینکه تایم اول رو براحتی از حریف کره ای برد در تایم دوم در حالیکه از حریف برتر بود یک لحظه پایش از تشک بیرون رفت و باخت و در تایم سوم هم بدلیل داشتن امتیاز بیشتر حق انتخاب داشت که با اعتماد بنفس بالا انتخاب کرد که حریف در خاک بشینه ولی در عین تعجب به حریف فنی نزد تا مغلوب بشه.

۹۶ کیلو / بابک قربانی / مدال طلا
دور اول :
استراحت
دور دوم : قربانی ۲ - آشوک کومار (هندوستان) ۰ / ۳-۰ و ۱-۰
نیمه نهایی : قربانی ۲ - مارگولان آسمبکوف (قزاقستان) ۱ / ۰-۱ و ۱-۰ و ۱-۰
فینال : قربانی - ژای نینگچائو (چین) / قربانی در تايم اول حريف رو ضربه كرد.
قربانی در اولین حضورش در مسابقات بزرگسالان فقط در نیمه نهایی مقابل آسمبکوف نامدار به دردسر افتاد که این حریف رو هم برد تا خودش رو بعنوان یک رقیب جدی برای امیر علی اکبری مطرح کنه.

۱۲۰ کیلو / محمد قربانی / مدال طلا
دور اول :
استراحت
دور دوم : قربانی ۲ - دارمندر دلال (هندوستان) ۰ / ۱-۰ و ۱-۰
نیمه نهایی : قربانی ۲ - لیو دلی (چین) ۱ / ۰-۲ و ۱-۰ و ۱-۰
فینال : قربانی ۲ - هانی المرافی (اردن) ۰ / ۱-۰ و ۱-۰
محمد قربانی هم مثل برادرش در اولین مسابقه رسمی خودش طلا گرفت. قربانی که بعد از کنار گذاشتن هاشم زاده نفر اول ایران در این وزن هستش فقط در نیمه نهایی مقابل لیو دلی کشتیگیر نامدار و غول پیکر چینی به دردسر افتاد که بالاخره تونست در آخرین ثانیه های تایم سوم حریف رو بارانداز کنه و شکست بده.

--------------------------------------------------

در رده بندی تیمی ایران در حالی چهارم شد که کشتیگیر ۳ وزن اول ایران بیشترین ضربه رو به تیم زدند. البته قرعه خوب کشتیگیران هندی و چینی هم در مقام چهارمی ایران موثر بود. شاید در شرایط عادی ایران باید بعد از کره جنوبی دوم میشد. در مجموع ایران نتایج خوبی در این مسابقات نگرفت ولی باید این نکته رو در نظر گرفت که در این دوره تقریبا اکثر کشورهای آسیایی با ترکیب اصلی در مسابقات حاضر بودند و این کار تیم ایران رو که در ۶ ورن با نفرات دوم در مسابقات حاضر بود ، بسيار سخت كرد. ايران با فرستادن تيم اصلي به بازيهاي آسيايي گوانگژو در بيشتر اوزان شانس مدال طلا داره كه شايد كسب ۳ يا ۴ مدال طلا نتيجه خوبي باشه.

رده بندي تيمي :
۱ - كره جنوبي - ۵۶ امتياز
۲ - چين - ۴۹ امتياز
۳ - هندوستان - ۴۹ امتياز
۴ - ايران - ۴۶ امتياز
۴ - قزاقستان - ۴۲ امتياز
۶ - قرقيزستان - ۳۷ امتياز

مدال آوران مسابقات :

۵۵ كيلو :
۱ - چوي گيو جين (كره جنوبي)
۲ - راجندر کومار (هندوستان)
۳ - مارات گاریپوف (قزاقستان) و کانیبک زولچوبکوف (قرقیزستان)

۶۰ کیلو :
۱ - شنگ جیانگ (چین)
۲ - وو سئونگ جائه (کره جنوبی)
۳ - سنجربک جوماشف (ازبکستان) و راویندر سینگ (هندوستان)

۶۶ کیلو :
۱ - کیم هیون وو (کره جنوبی)
۲ - آیبک یانسخانوف (قزاقستان)
۳ - سونیل کومار رانا (هندوستان) و یان پنگ فی (چین)

۷۴ کیلو :
۱ - پارک جین سونگ (کره جنوبی)
۲ - سا رنماندولا (چین)
۳ - مهدی محمدی (ایران) و وسولود م. (ازبکستان)

۸۴ کیلو :
۱ - لی سه یئول (کره جنوبی)
۲ - نوریکاتسو سایکاوا (ژاپن)
۳ - داوود عابدین زاده (ایران) و جاناربک کنجییف (قرقیزستان)

۹۶ کیلو :
۱ - بابک قربانی (ایران)
۲ - ژای نینگچائو (چین)
۳ - مارگولان آسمبکوف (قزاقستان) و نومینجان عبدالایف (ازبکستان)

۱۲۰ کیلو :
۱ - محمد قربانی (ایران)
۲ - هانی المرافی (اردن)
۳ - لیو دلی (چین) و مورودجان تویچیف (تاجیکستان)

---------------------------------------------

مسابقات قهرمانی آسیا در ۳ بخش آزاد مردان ، آزاد زنان و فرنگي مردان برگزار شد و جدول رده بندي مدالهاي در پايان ۳ بخش اصلي بصورت زير هستش :

۱ - چين - ۵ - ۳ - ۵
۲ - كره جنوبي - ۵ - ۲ - ۴
۳ - ايران - ۵ - ۱ - ۳
۴ - ژاپن - ۲ - ۴ - ۶
۵ - قزاقستان - ۲ - ۴ - ۵
۶ - هندوستان - ۲ - ۱ - ۴
۷ - مغولستان - ۰ - ۴ - ۲
۸ - ازبکستان - ۰ - ۱ - ۴
۹ - اردن - ۰ - ۱ - ۰
۱۰ - کره شمالی - ۰ - ۰ - ۴
۱۱ - قرقیزستان - ۰ - ۰ - ۳
۱۲ - تاجیکستان و ویتنام - ۰ - ۰ - ۱

+ نوشته شده در  شنبه یکم خرداد 1389ساعت 19:43  توسط محسن  | 

بیست و سومین دوره کشتی آزاد قهرمانی آسیا

مسابقات کشتی آزاد قهرمانی آسیا هفته گذشته در دهلی نو در هند به انجام رسید و تیم ایران برای بیستمین بار در ۲۳ دوره قهرمان آسیا شد.

نتایج ورزشکاران ایران :

۵۵ کیلو / حسن رحیمی / مقام هفتم
دور اول :
رحیمی ۲ - چانگ چیه یوان (چین تایپه) ۰ / ۷-۰ و ۶-۰
دور دوم : رحیمی ۰ - شینیچی یوموتو (ژاپن) ۰ / ۳-۰ و ۰-۱ و ۰-۱
دور اول بازنده ها : رحیمی ۰ - رامیل رجپوف (ترکمنستان) ۲ / ۱-۲ و ۰-۱
رحیمی که نفر اول ایران در این وزن محسوب میشه بعد از یک برد راحت در دور دوم در مسابقه ای بسیار نزدیک مغلوب قهرمان مسابقات از ژاپن شد ولی نتیجه عجیب رحیمی در گروه بازنده ها بود که براحتی به حریف گمنام ترکمن باخت و هفتم شد ! خود رحیمی نتایج ضعیفش رو به حضور نداشتن در تمرین تیم ملی و حضور در خدمت سربازی منسوب میدونه !

۶۰ کیلو / مسعود اسماعيل پور / مدال طلا
دور اول :
اسماعيل پور - لین شوان رن (چین تایپه) / اسماعيل پور در تايم اول حريف رو ضربه كرد.
دور دوم : اسماعيل پور ۲ - دارن ژوماگازیف (قزاقستان) ۰ / ۵-۰ و ۴-۱
نیمه نهایی : اسماعيل پور ۲ - گائو فنگ (چین) ۱ / ۶-۰ و ۳-۳ و ۱-۰
فینال : اسماعيل پور ۲ - شوگو مائدا (ژاپن) ۱ / ۱-۱ و ۰-۱ و ۱-۰
مسعود اسماعيل پور كه سال گذشته برنز گرفته بود اینبار به مدال طلا رسید. هر چند که در رسیدن به این مدال در نیمه نهایی و مخصوصا فینال به زحمت زیادی افتاد.

۶۶ کیلو / مصطفی حسین خانی/ مقام نهم
دور اول :
حسین خانی ۰ - کیم دای سونگ (کره جنوبی) ۲ / ۰-۱ و ۰-۳
دور اول بازنده ها : حسین خانی ۰ - پوروجاوین اونوربات (مغولستان) ۲ / ۱-۰ و ۱-۱ و ۲-۳
حسین خانی که برای اولین بار عضو تیم ملی شده بود با دو باخت و کسب نتایجی بسیار ضعیف حذف شد تا ضعیفترین فرد تیم ایران در دهلی نو باشه.

۷۴ کیلو / سعید ریاحی / مدال نقره
دور اول :
ریاحی ۲ - چائو گبایر (چین ) ۰ / ۱-۰ و ۷-۰
دور دوم : ریاحی ۲ - لی یون سئوک (کره جنوبی) ۰ / ۴-۱ و ۱-۰
نیمه نهایی : ریاحی ۲ - مایگمار مندسایخان (مغولستان) ۰ / ۱-۰ و ۲-۰
فینال : ریاحی ۰ - نارسینگ پانچام یاداو (هندوستان) ۲ / ۱-۱ و ۱-۱
ریاحی که با نتایج خوب به فینال رسیده بود در فینال در هر دو تایم ۱-۱ مغلوب حریفی نچندان آشنایی از هند شد و نقره گرفت. ایران در این وزن ضادق گودرزی رو هم داره که یکی از بهترینهای جهان در این وزن هستش.

۸۴ کیلو / احسان لشگری / مدال طلا
دور اول :
لشگری ۲ - امیدجان عثمانوف (ازبکستان) ۰ / ۳-۰ و ۶-۱
دور دوم : لشگری ۲ - آیبک اوسوپوف (قرقیزستان) ۰ / ۴-۱ و ۲-۰
نیمه نهایی : لشگری ۲ - ژانگ فنگ (چین) ۰ / ۶-۰ و ۳-۱
فینال : لشگری ۲ - سمیون سمیونوف (قزاقستان) ۱ / ۰-۳ و ۱-۰ و ۱-۰
لشگری قهرمان دوره قبل که با ثبت نتایجی مقتدرانه به فینال رسیده بود در فینال با سری شکسته مقابل حریف قزاق یک تایم رو با کلینچ باخت ولی در ادامه این حریف رو هم برد و طلا گرفت.

۹۶ کیلو / رضا یزدانی / مدال طلا
دور اول :
یزدانی ۲ - لو تین یو (چین تایپه) ۰ / ۸-۰ و ۶-۰
دور دوم : یزدانی ۲ - تاکائو ایسوکاوا (ژاپن) ۰ / ۲-۰ و ۴-۱
نیمه نهایی : یزدانی - کوشو بکبولسون (قرقیزستان) / یزدانی در تايم اول حريف رو ضربه كرد.
فینال : یزدانی ۲ - نورجان کاتایف (قزاقستان) ۱ / ۲-۰ و ۶-۰
یزدانی بهترین کشتیگیر ایران در این مسابقات بود که تمام حریفانش رو براحتی شکست داد و طلا گرفت. این اولین مدال یزدانی در مسابقات قهرمانی آسیا بود !

۱۲۰ کیلو / محمدرضا آذرشکیب / مدال برنز
دور اول :
استراحت
دور دوم : آذرشکیب ۲ - جونگ یی هیون (کره جنوبی) ۰ / ۳-۰ و ۳-۰
نیمه نهایی : آذرشکیب ۰ - مرید موتالیموف (قزاقستان) ۲ / ۰-۱ و ۱-۱
مسابقه مدال برنز : آذرشکیب ۲ - راجیو تومار (هندوستان) ۰ / ۱-۰ و ۱-۱
آذرشکیب با ۲ برد و ۱ باخت به موتالیموف قزاق در حالی برنز گرفت که مربیان تیم اصلا از نتایج او راضی نبودند.

--------------------------------------------------

در رده بندی تیمی ایران در حالی اول شد که در روز دوم مسابقات حذف رحیمی و حسین خانی تا حدودی قهرمانی ایران رو بخطر انداخته بود. در مجموع میشه نتایج ایران در این مسابقات رو متوسط در نظر گرفت. البته بجز ازبکستان ظاهرا سایرین با تیم اصلی در مسابقات حاضر شده بودند و ایران هم در اکثر اوزان بجز ۶۶ و ۷۴ از نفراتی استفاده کرده بود که مدعیان اول یا حداکثر دوم وزن خودشون بودند.

رده بندي تيمي :
۱ - ايران - ۵۳ امتياز
۲ - قزاقستان - ۴۸ امتياز
۳ - كره جنوبي - ۴۶ امتياز
۴ - ژاپن - ۴۱ امتياز
۵ - هندوستان - ۳۷ امتياز
۶ - ازبکستان - ۳۳ امتياز

مدال آوران مسابقات :

۵۵ كيلو :
۱ - شینیچی یوموتو (ژاپن)
۲ - نسیبو قربانوف (ازبکستان)
۳ - لی وو جو (کره جنوبی) و يانگ كيونگ ايل (كره شمالي)

۶۰ کیلو :
۱ - مسعود اسماعیل پور (ایران)
۲ - شوگو مائدا (ژاپن)
۳ - لی سئونگ چول (کره جنوبی) و دارن ژوماگازیف (قزاقستان)

۶۶ کیلو :
۱ - سوشیل کومار (هندوستان)
۲ - کیم دای سونگ (کره جنوبی)
۳ - اختیار نوروزوف (ازبکستان) و پوروجاوین اونوربات (مغولستان)

۷۴ کیلو :
۱ - نارسینگ پانچام یاداو (هندوستان)
۲ - سعید ریاحی (ایران)
۳ - سیف الدین عثمانوف (قزاقستان) و لی یون سئوک (کره جنوبی)

۸۴ کیلو :
۱ - احسان لشگری (ایران)
۲ - سمیون سمیونوف (قزاقستان)
۳ - شینیا ماتسوموتو (ژاپن) و ژانگ فنگ (چین)

۹۶ کیلو :
۱ - رضا یزدانی (ایران)
۲ - نورجان کاتایف (قزاقستان)
۳ - تاکائو ایسوکاوا (ژاپن) و کیم جائه گانگ (کره جنوبی)

۱۲۰ کیلو :
۱ - مرید موتالیموف (قزاقستان)
۲ - جارگالسایخان چولونبات (مغولستان)
۳ - محمدرضا آذرشکیب (ایران) و آیال لازارف (قرقیزستان)

+ نوشته شده در  شنبه یکم خرداد 1389ساعت 14:15  توسط محسن  | 

جام جهاني كشتي آزاد 2010

تيم ملي كشتي آزاد ايران كه با تركيب اصلي در جام جهاني ۲۰۱۰ مسكو شركت كرده بود با ۳ برد به فينال صعود كرد و با شكست مقابل روسيه به مقام نايب قهرماني جام جهاني رسيد. ايران در دوره قبل هم در تهران با شكست مقابل آذربايجان دوم شده بود كه در اين دوره اين تيم رو شكست داد ولي مقابل روسيه شكست خورد. نكته جالب اينكه تمام تيمهاي حاضر با تمام قوا در مسابقات شركت كرده بودند و مسابقات جام جهاني برخلاف ادوار گذشته در سطح بالايي برگزار شد.

نتايج تيم ايران :

ايران ۵ - آذربايجان ۲
حسن رحيمي ۲ - ياشار عليف ۰ / ۱-۰ و ۴-۲
سعيد احمدي ۱ - زليمخان حسينوف ۲ / ۱-۱ و ۲-۱ و ۱-۲
مهدي تقوي ۲ - امين عزيزوف ۱ / ۳-۰ و ۱-۴ و ۴-۱
صادق گودرزي ۲ - شمس الورا شمس الورايف ۰ / ۳-۳ و ۴-۲
احسان لشگري ۲ - نوروز تمرزوف ۱ / ۰-۱ و ۲-۰ و ۳-۰
رضا يزداني ۰ - ختاگ گازيوموف ۲ / ۰-۲ و ۰-۴
فردين معصومي ۲ - علي عيسي اف ۱ / ۲-۳ و ۳-۰ و ۵-۰
تيم آذربايجان قهرمان دوره قبل با تركيب كامل مقابل ايران قرار گرفت و شكست خورد. دو پيروزي حريف رو حسينوف و گازيوموف بدست آوردند كه هردو نايب قهرمان جهان هستند. اما نكته جالب برد گودرزي مقابل حريف قدرتمندش شمس الورايف بود كه سال پيش در همين مسابقات در تهران گودرزي رو برده بود. لشگري هم با شكست تمرزوف نتيجه خوبي كسب كرد. معصومي هم انتقام باخت سال گذشته رو از عيسي اف گرفت. سعيد احمدي هم علي رغم شكست رقابت نزديكي رو مقابل حسينوف كه يكي از كشتيگيران مطرح جهان هستش برگزار كرد.

ايران ۵ - امريكا ۲
حسن رحيمي ۲ - ساموئل هازوينكل ۰ / ۱-۰ و ۳-۰
سعيد احمدي ۲ - شاون بانچ ۱ / ۱-۱ و ۱-۱ و ۱-۱
مصطفي حسين خاني ۲ - تيون واير ۰ / ۴-۱ و ۳-۱
صادق گودرزي ۲ - مايكل پوئتا ۰ / ۱-۰ و ۳-۱
احسان لشگري ۱ - جاكوب هربرت ۲ / ۳-۱ و ۱-۴ و ۰-۱
رضا يزداني ۲ - جيمز برگمن ۱ / ۱-۳ و ۱-۰ و ۲-۰
فردين معصومي ۱ - ترول دلاگنف ۲ / ۳-۰ و ۰-۳ و ۰-۳
تيم ايران در مسابقه دومش هم امريكا رو در حالي برد كه امريكا بعد از نتايج ضعيفش در مسابقات جهاني كلا دو كشتيگير شاخص در تركيبش داشت كه هر دونفر هم پيروز شدند ! البته لشگري كشتي نزديكي مقابل نايب قهرمان جهان گرفت ولي باخت معصومي مقابل دلاگنف عجيب بود ! معصومي قبلا چندبار اين حريف رو برده بود.

ايران ۶ - ازبكستان ۱
عباس دباغي ۱ - اويبك كامولوف ۲ / ۲-۰ و ۰-۱ و ۳-۴
مصطفي آقاجاني ۲ - بهرام ارماتوف ۰ / ۳-۰ و ۲-۱
مهدي تقوي ۲ - اوايس تلگنوف ۰ / ۱-۰ و ۳-۱
سعيد رياحي ۲ - مورديلو ابلوكولوف ۰ / ۳-۰ و ۶-۲
احسان لشگري بدون حريف برنده شد.
رضا يزداني بدون حريف برنده شد.
محمدرضا آذرشكيب ۲ - اولگ كالاگوف ۰ / ۱-۰ و ۲-۰
هر دو تيم ايران و ازبكستان در اين مسابقه تقريبا از نفرات ذخيره استفاده كردند و ايران براحتي برنده شد. اما نكته عجيب باخت دباغي به حريف گمنام ازبك بود ! ازبكستان با تيم اصلي به مسكو آمده بود ولي در مسابقه با ايران از نفراتي مثل منصوروف ، قربانوف و تيگيف استفاده نكرد.

ايران ۲ - روسيه ۵
حسن رحيمي ۲ - نريمان اسراپبلوف ۰ / ۱-۱ و ۱-۰
سعيد احمدي ۰ - بسيك كودوخوف ۲ / ۰-۲ و ۰-۲
مهدي تقوي - آدام باتيروف / ۰-۱ و تقوي ضربه شد
صادق گودرزي ۱ - انور گدويف ۲ / ۲-۰ و ۳-۶ و ۰-۱
احسان لشگري ۰ - عبدالسلام گاديسوف ۲ / ۰-۵ و ۰-۱
رضا يزداني ۲ - گئورگي كتويف ۱ / ۲-۰ و ۱-۳ و ۵-۲
محمدرضا آذرشكيب - بلال ماخوف / آذرشكيب ضربه شد
ايران باز هم مقابل روسيه كه در اكثر اوزان از نفرات اصلي استفاده ميكرد ، شكست خورد و بسياري از كشتيگيران ايران با فنون پرتابي و امتيازات بالا شكست خوردند ! در مسابقه اول حسن رحيمي در مقابل حريفي قدرتمند در تايم اول ۱-۰ عقب افتاد ولي در آخرين ثانيه ها امتياز تساوي رو گرفت و برنده شد. در تايم دوم هم در لحظات پايني ۱ امتياز گرفت و برد اول رو بدست آورد. در مسابقه دوم احمدي حرفي مقابل كودوخوف قهرمان جهان نداشت ! تقوي قهرمان جهان بعد از اينكه تايم اول رو در كلينچ باخت در تايم دوم دو بار فن ۳ امتيازي خورد و نهايتا ضربه شد ! در ۷۴ كيلو گودرزي مقابل حريفي گمنام تايم اول رو براحتي برد و در تايم دوم هم ۳-۱ جلو بود كه در آخرين ثانيه ها يك فن ۵ امتيازي خورد و باخت ، در تايم سوم هم در كلينچ شكست خورد ! لشگري در ۸۴ كيلو مقابل ملي پوش اصلي روسيه در تايم اول يك فن امتيازي زيبا خورد و در تايم دوم هم در ثانيه هاي آخر از دشك بيرون رفت و بازنده شد. اما رضا يزداني سرانجام موفق به شكست كتويف يا كيتايف روس شد ! يزداني در تايم اول با كلينچ برنده شد ، در تايم دوم روي اجراي فن خودش بدل شد و باخت. اما در تايم سوم در مسابقه اي پر كش و قوس برنده شد. در آخرين كشتي هم آدرشكيب با اينكه در ابتداي مسابقه خوب مقابل ماخوف مقاومت كرد سرانجام خاك شد و با يك اشتباه در خاك حريف ضربه شد !

رده بندي نهايي :
۱ - روسيه
۲ - ايران
۳ - آذربايجان
۴ - اوكراين
۵ - بلاروس
۶ - امريكا
۷ - تركيه
۸ - ازبكستان

تيم ايران در مجموع نتايج متوسطي گرفت ،‌ ايران در مسابقه فينال هم اگر تقوي و گودرزي اشتباه نميكردند ميتونست روسيه رو هم شكست بده !‌ رحيمي با ۳ برد از ۳ مسابقه موفقترين كشتيگير تيم ايران بود كه خودش رو بعنوان مدعي مدال مسابقات جهاني مطرح كرد. احمدي در ۶۰ كيلو چنگي بدل نزد تا ايران در اين وزن همچنان به مراد محمدي متكي باشه. در ۶۶ كيلو مهدي تقوي قهرمان جهان نتايج خوبي نگرفت و مقابل حريف آذري هم به دردسر افتاد و در فينال هم با اينكه از حريف سر بود روي اشتباهات خودش فن خورد و باخت. در ۷۴ كيلو گودرزي كشتي هاي خوبي گرفت و در كل مسابقاتش فقط يك اشتباه داشت كه همون اشتباه هم منجر به فن ۵ امتيازي حريف روس شد و گودرزي كه در شوك اين فن بود در تايم سوم هم كاري نكرد و باخت. گودرزي كاملا از اين حريف برتر بود و شايد اگر ۱۰ بار ديگر با اين روس كشتي بگيره هر ۱۰ بار برنده بشه ! در ۸۴ كيلو لشگري كشتيهاي خوبي نگرفت و تنها نكته خوبش شكست دادن تمرزوف آذري بود. در وزن ۹۶ كيلو يزداني در فينال كشتي خوبي گرفت ولي باخت سنگينش مقابل گازيوموف نشان داد كه يزداني هنوز راه زيادي در اين وزن پيش رو داره. در سنگين وزن هم معصومي سن بالايي داره و بهمين دليل مربيان در دو مسابقه آخر از آذرشكيب استفاده كردند كه بعد از شكست نايب قهرمان آسيا از ازبكستان در فينال مقابل ماخوف ضربه شد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه نوزدهم اسفند 1388ساعت 23:37  توسط محسن  | 

جام جهاني كشتي فرنگي 2010

تيم ملي كشتي فرنگي ايران با كسب ۴ برد متوالي براي نخستين بار قهرمان جام جهاني كشتي فرنگي شد ! جام جهاني كه هر سال با حضور ۷ تيم برتر مسابقات قهرماني جهان دوره گذشته بهمراه كشور ميزبان برگزار ميشه ، امسال هم در ايروان ارمنستان برگزار شد و تيم ايران با شكست تيم تركيه قهرمان جهان در مسابقه فينال قهرمان شد. اين مسابقات قرار بود در ابتدا با حضور تيم آذربايجان برگزار بشه كه اين تيم بدليل مشكلات سياسي با ارمنستان انصراف داد و تيم نورديك (متشكل از كشتيگيران سوئد و دانمارك) جايگزين اين تيم شد. تيم ايران با مربگيري محمد بنا در دور اول در گروه ۱ بهمراه تيمهاي كوبا ، نورديك و ارمنستان در يك گروه قرار گرفت.

نتايج تيم ايران :

ايران ۴ - كوبا ۳
محمد فقيري ۱ - گوستاوو بالارت ۲ / ۰-۱ و ۱-۰ و ۰-۱
اميد نوروزي ۲ - مايكل آناچه ۰ / ۴-۰ و ۱-۰
سعيد عبدولي ۲ - الكساندر كاسال ۰ / ۲-۰ و ۱-۰
حميد ريحاني ۱ - مايلي كونسگرا ۲ / ۰-۱ و ۱-۰ و ۰-۱
طالب نعمت پور ۲ - پابلو شوري ۱ / ۲-۰ و ۰-۱ و ۱-۰
بابك قرباني ۲ - ياسماني لوگو ۰ / ۱-۰ و ۱-۰
بشير باباجانزاده ۱ - ياسماني آكوستا ۲ / ۰-۱ و ۱-۰ و ۱-۳

ايران ۶ - نورديك ۱
محمد فقيري ۲ - اميل سوندبرگ ۰ / ۱-۰ و ۶-۰
اميد نوروزي ۲ - فردريك بيرهوس ۰ / ۱-۰ و ۲-۰
سعيد عبدولي ۲ - ماتياس گونتر ۰ / ۳-۰ و ۳-۰
حميد ريحاني ۰ - مارك مدسن ۲ / ۰-۱ و ۰-۷
طالب نعمت پور ۲ - جيم پترسون ۰ / ۲-۰ و ۴-۰
بابك قرباني بدون حريف برنده شد.
بشير باباجانزاده ۲ - ياهان اورن ۰ / ۱-۰ و ۳-۰

ايران ۴ - ارمنستان ۳
محمد فقيري ۰ - رومن عمويان ۲ / ۰-۲ و ۰-۳
اميد نوروزي ۲ - واهان جوهريان ۱ / ۰-۱ و ۴-۰ و ۲-۰
سعيد عبدولي ۲ - آرمن آديكيان ۰ / ۱-۰ و ۱-۰
حميد ريحاني ۱ - آرسن جولفلكيان ۲ / ۱-۰ و ۰-۳ و ۰-۱
حبيب الله اخلاقي ۲ - دنيس فوروف ۰ / ۱-۰ و ۱-۰
امير علي اكبري ۲ - آرمن گيگاميان ۰ / ۱-۰ و ۱-۰
بشير باباجانزاده ۰ - يوري پاتريكييف ۲ / ۰-۱ و ۰-۲

ايران ۴ - تركيه ۳
محمد فقيري ۲ - ارهان كاراكوس ۰ / ۲-۰ و ۶-۰
اميد نوروزي ۲ - رحمان بيليجي ۱ / ۲-۰ و ۰-۱ و ۳-۰
سعيد عبدولي ۲ - رفيق عيوض اوغلو ۰ / ۱-۰ و ۶-۰
حميد ريحاني ۱ - سلجوق جبي ۲ / ۰-۱ و ۳-۱ و ۰-۳
حبيب الله اخلاقي ۰ - نظمي آولوجا ۲ / ۰-۱ و ۰-۲
امير علي اكبري ۲ - احمد تاج ييلديز ۰ / ۳-۱ و ۱-۰
بشير باباجانزاده ۰ - رضا كايالپ ۲ / ۰-۱ و ۰-۱

رده بندي نهايي :
۱ - ايران
۲ - تركيه
۳ - ارمنستان
۴ - روسيه
۵ - گرجستان
۶ - كوبا
۷ - مجارستان
۸ - نورديك

تيم ايران يكبار در سال ۲۰۰۴ به مقام دوم اين مسابقات رسيده بود و دوبار هم در سالهاي ۲۰۰۵ و ۲۰۰۸ سوم شده ولي اين قهرماني در حالي بدست اومد كه ساير مدعيان هم تقريبا با بهترين تركيب در مسابقات شركت كرده بودند ، در حاليكه تيم ايران در ۳ وزن از بهترين نفراتش استفاده نميكرد ! سعيد عبدولي قهرمان جوانان جهان بهترين عضو تيم ايران بود كه حتي يك امتياز هم به هيچ حريفي نداد. ضمن اينكه اميد نوروزي هم هر ۴ مسابقه خودش رو برد. ايران در وزن ۹۶ كيلو هم از دو كشتيگير استفاده كرد كه هر دو شكست نخوردند. طالب نعمت پور هم در دو مسابقه اي كه شركت كرد برنده از تشك خارج شد. حميد ريحاني ناكامترين عضو تيم ايران بود كه هر ۴ مسابقه رو واگذار كرد ، ايران در اين وزن فرشاد عليزاده رو هم داره كه در اين مسابقات شركت نكرد. بشير باباجانزاده هم عملكرد خوبي نداشت و در ۳ مسابقه شكست خورد ،‌ هر چند كه حريفان خوبي هم داشت. محمد فقيري هم نشون داد كه فاصله زيادي با حميد سوريان داره و دو شكست داشت ، هر چند كه بردش در مقابل حريف ترك و نفر پنجم جهان كمك زيادي به قهرماني ايران كرد.

اين قهرماني كه البته نبايد زياد از حد بزرگ بشه ، نتيجه بسيار خوبي براي كشتي فرنگي ايران بود كه در حال حاضر موقعيت بهتري از كشتي آزاد داره و محمد بنا هم يك نتيجه مثبت ديگر در كارنامه خودش ثبت كرد.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و پنجم بهمن 1388ساعت 21:49  توسط محسن  | 

کشتی فرنگی قهرمانی جهان 2009

مسابقات كشتي فرنگی قهرماني بزرگسالان جهان روز یکشنيه در هرنينگ دانمارك به پايان رسيد و تيم ايران برای اولین بار در تاریخ تونست بعد از تیم ترکیه به مقام دوم جهان رسید.

رده بندي تيمي :
۱ - ترکیه - ۴۴ امتياز
۲ - ايران - ۳۹
۳ - آذربايجان - ۳۸
۴ - روسيه - ۳۱
۵ - کوبا - ۲۶

تیم ایران با مربیگری محمد بنا در حالی به مقام دوم جهان رسید که ۵ عضو تیم ایران ، براي اولين بار به عضويت تيم ملي در اومده بودند و تيم ايران تا روز آخر در صدر جدول امتيازات بود و شكست عجيب مسعود هاشم زاده تمام محاسبات رو بهم زد. البته مدال طلاي كشتيگير ۷۴ كيلوي تركيه هم حارج از پيش بيني بود. در مجموع عملكرد محمد بنا باز هم فوق العاده بود تا اين مربي بار ديگر حقانيت خودش رو ثابت كنه. ايران علاوه بر رسيدن به مقام دوم ، براي اولين بار ۴ مدال كسب كرد كه از لحاظ تعداد مدال از تمام تيمها بيشتر بود.

نتايج نفرات ايران :

۵۵ كيلو / حميد سوريان / مدال طلا
دور اول : استراحت
دور دوم : سوريان ۲ - خواكين مارتينز (اسپانيا) ۰ /  ۷-۰ و ۳-۰
دور سوم : سوريان ۲ - اسپنسر مانگو (امريكا) ۰ /  ۱-۰ و ۶-۰
یک چهارم نهایی : سوريان ۲ - ارهان كاراكوش (تركيه) ۰ / ۱-۰ و ۱-۰
نيمه نهایی : سوريان ۲ - هاكان نيبلوم (دانمارك) ۰ / ۱-۰ و ۶-۰
فينال : سوريان ۲ - رومن آمويان (ارمنستان) ۰ /  ۵-۰ و ۱-۰
حميد سوريان بعد از ناكامي المپيك بار ديگر قهرمان جهان شد. سوريان كه بعد از المپيك و تغيير قوانين كشتي فرنگي فقط در تورنمنت آزوماش اوكراين شركت كرده بود و اونجا هم بازحمت طلا گرفته بود ، ولي اينجا با اقتدار و بدون از دست دادن حتي يك امتياز و براحتي قهرمان جهان شد. سوريان در مقابل اكثر حريفانش در يك تايم (که نوبت حمله حریف بود) با دفاع کردن ۱-۰ برنده شد و درتایم نوبت خودش حریفان رو با اقتدار شکست داد تا نشون بده هم در موقع لازم میتونه حمله کنه و هم دفاع کردن رو بخوبی بلده. حتی برنامه ریزی عجیب و غریب مسابقات که بنفع کشتیگیر دانمارکی بود هم نتونست مشکلی برای سوریان در نیمه نهایی ایجاد کنه ، در فينال هم سوريان مقابل آمويان كشتيگير ارمني نفر سوم المپيك كشتي بسيار هوشمندانه اي گرفت و اين حريف قدرتمند رو شكست داد. اين كشتيگير ارمني در سال جاري در ليگ ايران و جام يادگار امام كشتي گرفته بود و تمام كشتيگير ايراني رو در غياب حميد سوريان برده بود و در اين مسابقات قرعه سخت تري نسبت به سوريان داشت ولي سوريان نشون داد كه از تمام كشتيگيران جهان در اين وزن بهتره و شكست المپيك تنها يك اتفاق بوده.

۶۰ كيلو / اميد نوروزي / مقام دهم
دور اول : نوروزي ۲ - ژو ژن (چين) ۰ / ۲-۰ و ۳-۰
دور دوم : نوروزي ۲ - ايوو آنجلوف (بلغارستان) ۰ / ۳-۰ و ۱-۰
دور سوم : رواز لاشخي (گرحستان) ۲ - نوروزی ۰ / ۳-۰ و ۲-۰
امید نوروزی که با زحمت زیاد به عضویت تیم ملی در اومده بود ، قدر اين فرصت رو ندونست و حذف شد. نوروزي بعد از دو برد حوب مقابل چين و بلغارستان (نفر سوم اروپا) در دور سوم در دو تايم بدليل بي دقتي مغلوب كشتيگيري از گرجستان شد و با شكست اين حريف در دور بعد مقابل رحيموف آذربايجاني از دور مسابقات حذف شد. نوروزي در مسابقه با اين حريف امتيازي فني به حريف نداد و تمام امتيازات كشتيگير گرجي بدليل اخطارهاي اميد نوروزي نصيبش شد.

۶۶ كيلو / افشين بيابانگرد/ مقام هفتم
دور اول : بيابانگرد ۲ - سورن گئورگيان (اوكراين) ۰ / ۱-۰ و ۳-۰
دور دوم : بيابانگرد ۲ - ادگاراس ونكايتيس (ليتواني) ۰ / ۲-۰ و ۱-۰
دور سوم : بيابانگرد ۲ - اميل ميلف (بلغارستان) ۰ / ۱-۰ و ۱-۰
یک چهارم نهایی : فرید منصوروف (آذربایجان) ۲ - بيابانگرد ۱ / ۳-۰ و ۰-۲ و ۱-۰
دور سوم بازنده ها : ساسون قمبریان (ارمنستان) ۲ - بيابانگرد ۰ / ۲-۰ و ۱-۰
بيابانگرد هم سرنوشتي مشابه نوروزي داشت. بيابانگرد هم بعد از حرف و حديثهاي زياد عضو تيم ملي شد و بعد از ۳ برد خوب در دور چهارم مقابل فريد منصوروف قهرمان مسابقات قرار گرفت و تنها در تايم سوم بدليل خارج شدن از تشك شكست خورد. با فيناليست شدن منصوروف ، بيابانگرد در گروه بازنده ها شانس زيادي براي مدال برنز داشت ولي در عين ناباوري مغلوب كشتيگير گمنامي از ارمنستان شد تا مدال رو از دست بده. شايد اين اولين و آخرين شانس بيابانگرد براي كسب مدال جهاني بود.

۷۴ كيلو / فرشاد علیزاده/ مدال برنز
دور اول : استراحت
دور دوم : علیزاده ۲ - الکساندرس ویسناکوفس (لتونی) ۰ / ۱-۰ و ۲-۰
دور سوم : علیزاده ۲ - پیتر باکشی (مجارستان) ۰ / ۱-۰ و ۲-۰
یک چهارم نهایی : علیزاده ۲ - کریستوف گنو (فرانسه) ۰ / ۲-۰ و ۳-۱
نیمه نهایی : مارک مدسن (دانمارک) ۲ - علیزاده ۱ / ۲-۰ و ۰-۱ و ۳-۰
مسابقه مدال برنز : علیزاده ۲ - رفیق حسینوف (آذربایجان) ۰ / ۱-۰ و ۳-۰
فرشاد علیزاده هم در مسابقاتش با روندی مشابه حمید سوریان میرفت تا مدال طلا بگیره عليزاده در دورهاي سوم و چهارم دو مدعي اصلي مسابقات يعني نفرات پنجم و سوم المپيك رو شكست داد ولی در مسابقه نیمه نهایی مغلوب فیلا و قضاوتهای همیشه ناسالم اون شد ! مدسن دانمارکی که در کشتی اولش هم با تصمیم مضحک داوران در ثانیه های پایانی هری لستر امریکایی رو برده بود ، مقابل فرشاد عليزاده با فنون كشتي آزاد در تايم اول برنده شد و همين نتيجه روند مسابقه رو از دستان عليزاده خارج كرد. عليزاده با دفاع كردن درتايم دوم برنده شد و در تايم سوم هم يعد از تساوي ۰-۰ ، مدسن بدليل اينكه در تايم اول با ۲ امتياز برنده شده بود ، حق انتخاب داشت و خاك رو انتخاب كرد ، عليزاده هم اينبار در اجراي بارانداز اشتباه كرد و گير افتاد و شكست خورد. اما عليزاده در كشتي آخرش در شرايطي مقابل حريف آذري قرار گرفت كه اين مسابقه تكليف مقام دومي تيمي رو هم مشخص ميكرد و اهميت بسيار زيادي داشت ولي در اين شرايط سخت ، عليزاده براحتي اين حريف رو برد تا ضمن تيم ايران هم به مقام دومي برسه.

۸۴ كيلو / حبيب الله اخلاقي/ مدال برنز
دور اول : استراحت
دور دوم : اخلاقي ۲ - الکسي ميشين (روسيه) ۱ / ۰-۱ و ۱-۰ و ۲-۰
دور سوم : اخلاقي ۲ - آردو آروسار (استوني) ۰ / ۱-۰ و ۳-۰
یک چهارم نهایی : اخلاقي ۲ - نناد زوگاي (كرواسي) ۰ / ۴-۰ و ۲-۱
نیمه نهایی : ملونين نومون وي (فرانسه) ۲ - اخلاقي ۰ / ۲-۰ و ۳-۰
مسابقه مدال برنز : اخلاقي ۲ - بدري خسايا (گرجستان) ۰ / ۱-۰ و ۲-۰
بعد از مشخص شدن قرعه كشتي مسابقات ، كسي فكر نميكرد كه حبيب الله اخلافي در اولين سال حضورش در مسابقات بين المللي بتونه آلكسي ميشين قهرمان پرآوازه و نامدار روس رو شكست بده. اخلاقي در تايم اول در كلينچ امتياز نگرفت و ۱-۰ باخت و در تايم دوم دقيقا برعكس شد و برنده شد. اما در تايم سوم قبل از اينكه كار به گوي شانس بكشه تونست پاي حريف رو از تشك خارج كنه و قهرمان المپيك رو شكست بده. اخلاقي با اين نتيجه خودش رو بعنوان مدعي مطرح كرد و در ادامه تونست به نيمه نهايي صعود كنه ولي در اينجا شايد بدليل بي تجربگي كشتي ضعيفي مقابل حريف فرانسوي نفر پنجم المپيك گرفت. اما اخلافي در مسابقه رده بندي بخوبي تونست خسايا گرجستاني كه سابقه كسب مدال نقره و برنز جهان رو هم داشت با بارانداز ثانيه هاي آخرش شكست بده و مدال برنز بگيره.

۹۶ كيلو / امير علي اكبري/ مدال برنز
دور اول : استراحت
دور دوم : علي اكبري ۲ - يسپر ويهولت (دانمارك) ۰ / ۵-۰ و ۴-۰
دور سوم : علي اكبري ۲ - كالويان دينچف (بغارستان) ۰ / ۳-۰ و ۳-۰
یک چهارم نهایی : علي اكبري ۲ - آلين آلكسوس (روماني) ۰ / ۲-۰ و ۱-۰
نیمه نهایی : بالاش كيس (مجارستان) ۲ - علي اكبري ۱ / ۰-۱ و ۵-۰ و ۱-۰
مسابقه مدال برنز : علي اكبري ۲ - داويد سالدادزه (ازبكستان) ۰ / ۱-۰ و ۲-۲
قهرمان جوانان جهان در اين مسابقات در حالي برنز گرفت كه شايستگي مدال بهتر رو هم داشت ، علي اكبري در ۳ كشتي اولش بسيار عالي كشتي گرفت و درنيمه نهايي هم در تايم اول برنده شد ولي در تايم دوم روي فن خودش گير افتاد و ۵ امتياز از دست داد و بهمين دليل در تايم سوم بعد از تساوي ۰-۰ ابتكار عمل با حريف بود كه حالت خاك رو انتخاب كرد و علي اكبري نتونست در ۳۰ ثانيه خاك امتياز بگيره و بهمبن راحتي بازنده شد. علي اكبري در كشتي آخرش هم نفر دوم المپيك سيدني ۲۰۰۰ رو بدون زحمت زياد شكست داد و برنز گرفت. در اين وزن اين كشتيگير مجار در فينال در حالي طلا گرفت كه اصلانبك خوشتوف قهرمان بسيار مقتدر المپيك از روسيه در نيمه نهايي با ناباوري به كشتيگير سوئدي باخته بود.

۱۲۰ كيلو / مسعود هاشم زاده / مقام هفدهم
دور اول : يوسب چوگواشويلي (بلاروس) ۲ - هاشم زاده ۱ / ۰-۱ و ۱-۰ و ۱-۰
باتجربه ترين عضو تيم ايران بدترين نتيجه رو در بين تيم گرفت و با يك كشتي حذف شد. اگر هاشم زاده اين حريف بلاروس رو برده بود ، ميتونست با دو برد راحت مقابل كشتيگيران قرقيزستان و ونزوئلا حداقل پنجم بشه و همين مقام پنجمي براي قهرمان شدن تيم ايران كافي بود ولي هاشم زاده كه سالهاست مسابقات جهاني رو بي مدال ترك ميكنه ، اينبار هم علي رغم اميد زيادي كه بهش ميرفت دست خالي مسابقات رو ترك كرد. هاشم زاده در يك سال اخير نتايج بسيار خوبي گرفته بود و براي مثال درميل بايرز امريكايي رو جايزه بزرگ باكو شكست داد (این امریکایی اینجا برنز گرفت) اما در این مسابقات در دور اول مقابل این حریف نچندان خوب بلاروس در تایم اول در کلینچ بادفاع کردن برنده شد. در تایم دوم در شرایط هجومی سرخورد و خاک شد و باخت و در تایم سوم هم بعد ازتساوی ۰-۰ ، گوي شانس بضرر هاشم زاده شد تا حريف در خاك بشينه و عدم موفقيت هاشم زاده در خاك باعث شكستش شد. اگر اون گوي شانس بنفع هاشم زاده افتاده بود ، ايران الان قهرمان جهان بود.

مدال آوران مسابقات :

۵۵ كيلو :
۱ - حميد سوريان (ايران)
۲ - رومن آمويان (ارمنستان)
۳ - هاكان نيبلوم (دانمارك) و روشن بايراموف (آذربايجان)

۶۰ کیلو :
۱ - اسلامبك آلبيف (روسیه)
۲ - دلشاد آريپوف (ازبكستان)
۳ - نوربخيت تنگيزبايف (قزاقستان) و ويتالي رحيموف (آذربايجان)

۶۶ کیلو :
۱ - فريد منصوروف (آذربايجان)
۲ - مانوچار سخادايا (گرجستان)
۳ - آمباكو واچادزه (روسيه) و پدرو ايساك (كوبا)

۷۴ کیلو :
۱ - سلجوق جبي (تركيه)
۲ - مارك مدسن (دانمارك)
۳ - الكساندر كيكينوف (بلاروس) و فرشاد عليزاده (ایران)

۸۴ کیلو :
۱ - نظمي آولوجا (تركيه)
۲ - ملونین نومون وی (فرانسه)
۳ - حبیب الله اخلاقی (ایران) و پابلو شوری (کوبا)

۹۶ کیلو :
۱ - بالاش کیس (مجارستان)
۲ - جیمی لیدبرگ (سوئد)
۳ - امیر علی اکبری (ایران) و اصلانبک خوشتوف (روسیه)

۱۲۰ کیلو :
۱ - میخاین لوپز (کوبا)
۲ - درمیل بایرز (امریکا)
۳ - یالمار شوبرگ (سوئد) و رضا کایالپ (ترکیه)

------------------------------------

در مجموع در پایان مسابقات کشتی قهرمانی جهان و در جمع مسابقات آزاد ، فرنگي و زنان تيم ايران با ۲ طلا و ۱ نقره و ۴ برنز بعد از كشورهاي روسيه و آذربايجان در رده سوم قرار گرفت. با حذف كردن مدالهاي بخش زنان ، تيم ايران بعد از روسيه در رده دوم قرار ميگرفت. آذربايجان هم در بخش تيمي موفقترين تيم بود كه در بخش زنان قهرمان شد و به سلطه ۷ ساله ژاپني ها خاتمه داد ، در كشتي آزاد دوم شد و در فرنگي هم سوم شد. روسيه هم برخلاف عملكرد هميشه موفقش در كشتي آزاد در كشتي زنان و كشتي فرنگي موفق نبود و در كشتي فرنگي با ۱ طلا و ۲ برنز (که برای روسیه موفقیت زیادی محسوب نمیشه) چهارم شد.

+ نوشته شده در  سه شنبه هفتم مهر 1388ساعت 23:28  توسط محسن  | 

كشتي آزاد قهرماني جهان 2009

مسابقات كشتي آزاد قهرماني بزرگسالان جهان روز چهارشنيه در هرنينگ دانمارك به پايان رسيد و تيم ايران بعد از دو تيم روسيه و آذربايجان به مقام سوم جهان رسيد.

رده بندي تيمي :
۱ - روسيه - ۶۳ امتياز
۲ - آذربايجان - ۴۸
۳ - ايران - ۴۰
۴ - تركيه - ۲۷
۵ - اوكراين - ۲۳

تیم ایران درحالی به مقام سوم رسید که مقام دومی هم در دسترس بود. اما تیم آذربایجان که اکثر نفراتش رو کشتیگیران روس تشکیل میدن با خوش شانسی به این مقام رسید. آذربایجان در ۳ وزن ۶۰ ، ۷۴ و ۹۶ با خوش شانسي مخض بي دردسر به مدال نقره رسيد و در وزن ۸۴ كيلو هم كشتيگير آذري در آستانه حذف بود ولي بدليل برد حريف امريكايي بشكل معجزه آسا مقابل كشتيگير روس در جدول باقي موند و نهايتا برنز گرفت و همين ۸ امتياز عامل نايب قهرماني اين تيم شد. كشتيگيران ايراني در مجموع در حد متوسط ظاهر شدند ولي نكته جالب توجه اين بود كه نفرات ايران جمعا در ۸ مسابقه شكست خوردند كه ۴ تاي اونها مقابل حريفان روس بود ، بقيه شكستها هم مقابل بلاروس ، گرجستان ، كوبا و اوكراين رقم خورد. ايران در مجموع ۵ مسابقه مقابل روسها در ۴ تاي اون شكست خورد تا بار ديگه ضعف ايران مقابل اين تيم نشون داده بشه.

نتايج نفرات ايران :

۵۵ كيلو / حسن رحيمي / مقام دهم
دور اول : رحيمي ۲ - راميل رجبوف (ترکمنستان) ۰ / ۱-۰ و ۱-۰
دور دوم : رحیمی ۲ - آلتینبک آلیمبایف (قرقیزستان) ۰ /  ۳-۰ و ۶-۰
یک چهارم نهایی : رضوان گادژیف (بلاروس) ۲ - رحیمی ۱ / ۲-۰ و ۰-۱ و ۵-۲
رحیمی در شرایطی که قرعه مطلوبی هم داشت. در دور سوم روی اشتباه خودش مغلوب گادژیف بلاروس شد و با توجه به شکست این کشتیگیر مقابل حریف کره شمالی در دور بعد از دور مسابقات حذف شد. این کشتیگیر بلاروس در سال ۲۰۰۷ هم تقی داداشی رو حذف کرده بود. در غیاب بسیاری از بزرگان این وزن ، رحيمي فرصت مناسبي براي كسب مدال داشت كه ازدست داد.

۶۰ كيلو / مراد محمدي / مقام پنجم
دور اول : محمدي ۲ - ولاديمير گوتيسان (مولداوی) ۰ / ۳-۱ و ۲-۰
دور دوم : بسیک کودوخوف (روسیه) ۲ - محمدی ۰ / ۱-۰ و ۲-۰
دور اول بازنده ها : محمدی ۲ - جاتیندر راخیرا (بریتانیا) / ۳-۰ و ۳-۰
دور دوم بازنده ها : محمدی ۲ - بازار بازارگورویف (قرقیزستان) / ۱-۰ و ۰-۱ و ۲-۰
مسابقه مدال برنز : واسیلی فدوریشین (اوکراین) ۲ - محمدی ۰ / ۱-۰ و ۲-۰
نفر سوم المپیک که چند ماهی از مسابقات دور بود در این مسابقات در حد انتظار ظاهر شد و بدلیل قرعه بد نتونست مدالی بگیره. مراد در دور دوم مغلوب بسیک کودوخوف روس شد و بعد از فینالیست شدن این روس در جدول بازنده ها با دو برد به مسابقه رده بندی رسید. مراد در کشتی دومش هم مقابل حریف قرقیز که سابقه برنز جهان رو هم داره در تایم سوم با کمک شانس و گوی های رنگی پیروز شد و در مسابقه آخر هم کشتی خوبی مقابل فدوریشین که قبلا بارها معلوب مراد شده بود نگرفت و پنجم شد.

۶۶ كيلو / مهدي تقوي / مدال طلا
دور اول : استراحت
دور دوم : تقوي ۲ - شالوا آباجوي (گرجستان) ۰ / ۱-۰ و ۲-۰
دور سوم : تقوی ۲ - آندری استادنیک (اوکراین) ۰ / ۱-۰ و ۱-۰
یک چهارم نهایی : تقوی ۲ - لئونید اسپریدونوف (قزاقستان) ۰ / ۱-۰ و ۱-۰
نیمه نهایی : تقوی ۲ - محمد ایلخان (ترکیه) ۰ / ۱-۰ و ۵-۰
فینال : تقوی ۲ - رسول جوکایف (روسیه) ۰ / ۱-۰ و ۱-۰
مهدی تقوی با ۵ برد و بدون از دست دادن حتی یک امتیاز به مدال طلای جهان رسید. تقوی در این مسابقات البته خیلی هجومی کشتی نگرفت و اکثر حریفانش رو در تایمها فقط با ۱ امتیاز برد ولی ازدست ندادن حتی یک امتیاز هم افتخار زیادی هستش. تقوی در چند مسابقه هم کارش به کلینچ کشیده شد که در یکی دو مورد هم شانس با تقوی یار نبود که در عوض تونست با دفاع خوب پا رو از دستان حریف در بیاره و برنده بشه. تقوی در کشتی دوم تونست استادنیک اوکراینی نفر دوم المپیک رو ببره ولی سختترین کشتی تقوی با حریف قزاق بود. در فینال هم تقوی تونست به طلسم ۷ ساله شکست ناپذیری روسها مقابل ایران در مسابقات جهانی خاتمه بده. تقوی در تایم اول با کمک شانس از جوکایف گذشت و در تایم دوم هم با زیر دو خمی که در ثانیه های آخر گرفت به مدال طلا رسید.

۷۴ کیلو / صادق گودرزی / مدال برنز
دور اول : گودرزی ۲ - گابور هاتوش (مجارستان) ۰ / ۱-۰ و ۴-۲
دور دوم : گودرزی ۲ - سیف الله عثمانوف (قزاقستان) ۰ / ۳-۰ و ۱-۰
یک چهارم نهایی : گودرزی ۲ - چو بیونگ کوان (کره جنوبی) ۱ / ۱-۰ و ۰-۱ و ۳-۰
نیمه نهایی : دنیس سارگوش (روسیه) ۲ - گودرزی ۰ / ۱-۰ و ۱-۱
مسابقه مدال برنز : گودرزی ۲ - مراد گایداروف (بلاروس) ۰ / ۱-۰ و ۳-۰
صادق گودرزی در اولین حضور جهانی خودش بسیار خوب ظاهر شد و مدال برنز گرفت. گودرزی بعد از ۳ برد خوب مقابل حریفان نسبتا نامدار در نیمه نهایی در رقابتی نسبتا نزدیک مغلوب سارگوش روس شد. در این مسابقه گودرزی دو بار از دشک خارج شد تا ببازه. اما در مسابقه آخرش با اقتدار نفر سوم المپیک گایداروف رو برد و برنز گرفت. گودرزی در یک سال اخیر رشد زیادی داشته و در صورت ادامه این روند حتی میتونه قهرمان جهان هم بشه.

۸۴ کیلو / جمال میرزایی / مقام بیست و یکم
دور اول : استراحت
دور دوم : رینریس سالاس (کوبا) ۲ - میرزایی ۱ / ۱-۲ و ۲-۱ و ۳-۲
جمال مبرزایی که حتی مدعی کسب مدال طلا هم بود در همون کشتی اولش بسیار ناامید کننده ظاهر شد و به حریف نچندان قدرتمند کوبایی باخت. و این کوبایی هم در دور چهارم مغلوب آلداتوف اوکراینی شد تا میرزایی حذف شه. میرزایی باید حسرت زیادی بخوره چون چندی پیش در جایزه بزرگ باکو نفرات اول و سوم این مسابقات رو برده بود و شاید عدم داشتن تجربه بین المللی کافی عامل این شکست بود. ایران در این وزن کشتیگیران خوب زیادی داره و این نتیجه با وجود داشتن این افراد بسیار ناامید کننده بود.

۹۶ کیلو / سعید ابراهیمی / مقام پنجم
دور اول : ابراهیمی ۲ - قربان قربانوف (ازبکستان) ۱ / ۴-۰ و ۱-۳ و ۱-۰
دور دوم : ابراهیمی ۲ - رمی دلکمپ (فرانسه) ۰ / ۶-۰ و ۲-۱
یک چهارم نهایی : ابراهیمی ۲ - جیک وارنر (امریکا) ۰ / ۱-۰ و ۱-۰
نیمه نهایی : حاجی مراد گاتسالوف (روسیه) ۲ - ابراهیمی ۱ / ۱-۰ و ۰-۱ و ۴-۰
مسابقه مدال برنز : گئورگی گوگشلیدزه (گرجستان) ۲ - ابراهیمی ۰ / ۱-۰ و ۱-۰
سعید ابراهیمی که حتی مدعی مدال طلا هم بود در قرعه بسیار سختی قرار گرفت. ابراهیمی در دور اول در تایم سوم با کمک شانس از سد قربانوف ازیک یکی از مدعیان این وزن گذشت و بعد از دو برد دیگه درنیمه نهایی مقابل گاتسالوف قرار گرفت. ابراهیمی در تایم اول ۱-۰ عقب افتاد و در ثانیه آخر حریف رو خاک کرد که امتیازش بدلیل اتمام وقت داده نشد ! در تایم دوم کار به گوی شانس کشیده شد که بنفع حریف روس شد ولی ابراهیمی پای خودش رو ازدست حریف در آورد و برنده شد اما در وقت آخر بسیار ضعیف بود و باخت. در مسابقه مدال برنز هم ابراهیمی مقابل حریف دیرین خودش گوگشلیدزه بد کشتی گرفت و شکست خورد. ابراهیمی در قرعه بسیار بد شانس بود و اگر در سمت دیگه جدول قرار میگرفت حداقل برنز و احتمالا نقره رو میگرفت.

۱۲۰ کیلو / فردین معصومی / مدال نقره
دور اول : معصومی ۲ - آلکسی مودبادزه (گرجستان) ۱ / ۱-۰ و ۰-۱ و ۱-۰
دور دوم : معصومی ۲ - رجب کارا (ترکیه) ۰ / ۱-۰ و ۱-۰
یک چهارم نهایی : معصومی ۲ - آرجان بولر (کانادا) ۰ / ۱-۰ و ۳-۰
نیمه نهایی : معصومی ۲ - ترول دلاگنف (امریکا) ۰ / ۱-۰ و ۱-۰
فینال : بلال ماخوف (روسیه) ۲ - معصومی ۰ / ۲-۰ و ۶-۰
فردین معصومی علی رغم قرعه بسیار سختی که داشت با ۴ برد به فینال رسید. فردین در ۳ مسابقه از این ۴ مسابقه در تایم اول ۰-۰ شد و در هر ۳ مسابقه شانس با فردین یار بود. البته یکبار هم در تایم دوم مقابل دلاگنف شانس با حریف بود که فردین پای خودش رو در آورد و برنده شد. اما فردین در فینال بسیار ضعیف ظاهر شد و کشتیگیر غول پیکر روس بارها و بارها براحتی فردین رو با هل دادن از دشک خارج کرد و امتیاز گرفت. مسابقات امسال در غیاب آرتور تایمازوف بهترین فرصت برای کسب مدال طلا بود.

مدال آوران مسابقات :

۵۵ كيلو :
۱ - يانگ كيونگ ايل (کره شمالی)
۲ - سزار آکگول (ترکیه)
۳ - رضوان گادژیف (بلاروس) و ویکتور لبدوف (روسیه)

۶۰ کیلو :
۱ - بسیک کودوخوف (روسیه)
۲ - سلیمخان حسینوف (آذربایجان)
۳ - دلشاد منصوروف (ازبکستان) و واسیلی فدوریشین (اوکراین)

۶۶ کیلو :
۱ - مهدی تقوی (ایران)
۲ - رسول جوکایف (روسیه)
۳ - تاتسوهیرو یونه میتسو (ژاپن) و لئونید اسپریدونوف (قزاقستان)

۷۴ کیلو :
۱ - دنیس سارگوش (روسیه)
۲ - شمس الورا شمس الورایف (آذربایجان)
۳ - رامش کومار (هندوستان) و صادق گودرزی (ایران)

۸۴ کیلو :
۱ - زائوربک سوخیف (ازبکستان)
۲ - یاکوب هربرت (امریکا)
۳ - ابراگیم آلداتوف (اوکراین) و شریف شریفوف (آذربایجان)

۹۶ کیلو :
۱ - حاجی مراد گاتسالوف (روسیه)
۲ - ختاگ گازیوموف (آذربایجان)
۳ - سرهات بالجی (ترکیه) و گئورگی گوگشلیدزه (گرجستان)

۱۲۰ کیلو :
۱ - بلال ماخوف (روسیه)
۲ - فردین معصومی (ایران)
۳ - یوانیس آرزومانیدیس (یونان) و ترول دلاگنف (امریکا)

+ نوشته شده در  جمعه سوم مهر 1388ساعت 13:10  توسط محسن  | 

کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان 2009

مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان 2009 هم دو روز بعد از مسابقات فرنگی در آنکارای ترکیه برگزار شد و تیم ایران از لحاظ تیمی با یک پله نزول در رده سوم قرار گرفت ولی کسب ۳ مدال طلا در این مسابقات باعث شد تا نتیجه تیمی نامطلوب چندان به چشم نیاد.

رده بندی تیمی :
۱ - روسیه - ۶۷ امتیاز
۲ - آذربایجان - ۵۳
۳ - ایران - ۴۸
۴ - امریکا - ۴۲
۵ - ترکیه - ۳۲

رده بندی مدالی :
۱ - ایران - ۳ - ۰ - ۲
۲ - روسیه - ۲ - ۳ - ۲
۳ - آذربایجان - ۱ - ۳ - ۲
۴ - امریکا و ترکیه - ۱ - ۰ - ۲
۶ - گرجستان - ۰ - ۱ - ۱
۷ - هندوستان - ۰ - ۱ - ۰
۸ - اوکراین - ۰ - ۰ - ۲
۹ - آلمان و ازبکستان و مولداوی - ۰ - ۰ - ۱

نتایج نفرات ایران :

۵۰ کیلو / سعید اسماعیلی / مقام چهاردهم
دور اول : نورسلطان نایزابکوف (قزاقستان) ۲ - اسماعیلی ۰ / ۶-۴ و ۴-۱
اسماعیلی با باخت بسیار بد مقابل حریفی از قزاقستان و باخت این قزاق مقابل کشتیگیر هندی حذف شد !

۵۵ کیلو / حسین رحیمی / مدال طلا
دور اول : استراحت
دور دوم : رحیمی ۲ - معروف نورالایف (ازبکستان) ۰ / ۱-۰ و ۲-۱
دور سوم : رحیمی ۲ - ولادیمیر خینچگاشویلی (گرجستان) ۰ / ۲-۱ و ۶-۲
نیمه نهایی : رحیمی ۲ - میخائیل ایوانوف (روسیه) ۰ / ۱-۰ و ۲-۱
فینال : رحیمی ۲ - راهول بالاصاحب آواره (هندوستان) ۰ / ۱-۰ و ۲-۰
رحیمی نایب قهرمان دوره قبل تمام حریفانش رو در دو تایم برد و طلا گرفت ، هر چند كه تمام بردهاش با اقتدار نبود ! رحيمي در فينال مقابل حريف هندي كه قبلا در مسابقه رده بندي بزرگسالان آسيا مغلوب رحيمي شده بود ، در هر دو تايم كارش به كلينچ كشيد و جالب اينكه در هر دو تايم هم قرعه بنام حريف هندي افتاد ولي رحيمي پا رو از دستان حريف خارج كرد و از حريف امتياز گرفت ! رحيمي در نيمه نهايي هم با شكست كشتيگير روس ، انتقام شكست سال گذشته از نريمان اسرافيلوف رو از يك روس ديگه گرفت !

۶۰ كيلو / جليل لشني / مدال برنز
دور اول : لشني ۲ - شولت فانشالي (رومانی) ۰ / ۱-۰ و ۲-۰
دور دوم : لشنی ۲ - مورتازی کسادزه (گرجستان) ۰ / ۱-۰ و ۱-۰
دور سوم : لشنی ۲ - کوتارو تاناکا (ژاپن) ۱ / ۲-۰ و ۱-۲ و ۲-۰
نیمه نهایی : تیمور سابالوف (روسیه) ۲ - لشنی ۰ / ۳-۰ و ۶-۱
مسابقه مدال برنز : لشنی ۲ - آرسن لدیهاروف (اوکراین) ۱ / ۱-۱ و ۰-۱ و ۱-۰
لشنی با اینکه کشتیهای خیلی خوبی نگرفت ولی با هر زحمتی بود مدال برنز گرفت ! باخت سنگین لشنی مقابل حریف روس در نیمه نهایی ، تنها باخت كشتي آزاد ايران مقابل روسيه بود !

۶۶ كيلو / مرتضي رضايي / مقام دوازدهم
دور اول : استراحت
دور دوم : رضايي ۲ - رايان دانيل لو (کانادا) ۰ / ۵-۰ و ۲-۰
دور سوم : اختیار نوروزوف ۲ - رضایی ۱ / ۰-۶ و ۷-۳ و ۷-۶
رضایی با باختی عجیب و غریب مقابل کشتیگیر ازبک و شکست این حریف مقابل کشتیگیر اوکراینی حذف شد !! رضایی درحالی باخت که تایم اول رو با اختلاف برده بود و در تایم سوم هم ابتدا ۶-۶ برنده شد ولی نتیجه بعدا تغییر کرد !

۷۴ کیلو / سعید توکل / مدال طلا
دور اول : استراحت
دور دوم : توکل ۲ - رامن سلطان (بلاروس) ۰ / ۱-۰ و ۳-۰
دور سوم : توکل ۲ - آندری ناگورنی (اوکراین) ۱ / ۲-۲ و ۵-۲ و ۳-۰
دور چهارم : توکل ۲ - کارملو لومیا (ایتالیا) ۰ / ۷-۰ و ۶-۰
نیمه نهایی : توکل / لی یون سئوک (کره جنوبی) / توکل با ضربه فنی برنده شد
فینال : توکل ۲ - ماگومد زوبیروف (روسیه) ۱ / ۰-۴ و ۳-۳ و ۲-۱
توکل نايب قهرمان دوره قبل بعد از رسیدن به فینال ، در اين مرحله در تايم اول روي فن بارانداز حريف گير افتاد و كشتي بهمين شكل تا پايان ادامه داشت. در تايم دوم هم ۳-۰ عقب افتاد و كار تمام شده بود ولي موتور توكل از اينجا روشن شد و با قدرت اين حريف روس رو برد و مدال طلاي شيريني رو كسب كرد.

۸۴ كيلو / حسن رحيمي / مقام هشتم
دور اول : رحيمي ۲ - اميدجان عثمانوف (ازبکستان) ۰ / ۶-۱ و ۴-۲
دور دوم : رحیمی ۲ - آندری ویکتور فرانت (رومانی) ۰ / ۲-۰ و ۳-۰
دور سوم : هومبرتو مارتینز (کوبا) ۲ - رحیمی ۱ / ۰-۴ و ۶-۱ و ۳-۰
حسن رحیمی که هیچ نسبتی با حسن رحیمی ۵۵ کیلو نداره ! مسابقات رو بسیار خوب و امیدوار کننده آغاز کرد ولی به یکباره در تایم دوم مقابل کوبا همه چیز تغییر کرد و رحیمی بسختی شکست خورد و با باخت این کوبایی در نیمه نهایی مقابل حریف آذری ، رحيمي حذف شد !

۹۶ كيلو / عرفان اميري / مدال طلا
دور اول : استراحت
دور دوم : اميري ۲ - لوكمان عيسي اف (قرقیزستان) ۰ / ۳-۰ و ۶-۰
دور سوم : امیری ۲ - الکساندر رومانوف (مولداوی ) ۰ / ۳-۰ و ۵-۰
نیمه نهایی : امیری ۲ - ولادیسلاو بایتشف (روسیه) ۰ / ۱-۰ و ۵-۰
فینال : امیری ۲ - جمال الدین ماگومدوف (آذربایجان) ۰ / ۳-۰ و ۲-۰
امیری با ۴ برد مقابل ۴ کشتیگیر از شوروی سابق و بدون از دست دادن حتی یک امتیاز قهرمان جهان شد ، برد اميري مقابل حريف روس در نيمه نهايي مهمترين كارش بود ولي در فينال در هر دو تايم با كمك شانس و كلينچ برنده شد !

۱۲۰ كيلو / حميدرضا رضايي / مدال برنز
دور اول : رضايي ۲ - آندري رومانوف (مولداوی) ۰ / ۵-۰ و ۴-۰
دور دوم : گئورگی ساکاندلیدزه (گرجستان) ۲ - رضایی ۰ / ۸-۶ و ۶-۱
دور اول بازنده ها : رضایی ۲ - جوگیندر کومار (هندوستان) ۰ / ۷-۰ و ۵-۱
دور دوم بازنده ها : رضایی ۲ - آلن ساریکایف (روسیه) ۰ / ۱-۱ و ۱-۰
مسابقه مدال برنز : رضایی ۲ - محمد عمر الکتامی (مصر) ۰ / ۳-۰ و ۴-۰
رضایی که بعد از باخت مقابل حریف گرجی حذف شده بنظر میومد ، با صعود اين حريف به فينال و عبور از كشتيگير روس اميدوار شد و كارستان كرد و برنز گرفت. رضايي ابتدا انتقام باخت مسابقات آسيايي رو از حريف هندي گرفت و بعد موفق شد كشتيگير مطرح روس رو شكست بده و با بردي آسان مقابل مصر برنز گرفت.

تيم ايران بدليل عملكرد ضعيف ۳ كشتيگير و حذف اونها در رده بندي تيمي جايگاه سوم رو كسب كرد ولي همانند تيم فرنگي از لحاظ مدالي اول شد و از اون مهمتر اينكه ايرانيها در ۵ كشتي مقابل روسيه در ۴ كشتي پيروز بودند كه اين اميدواري شكستن تابوي روسيه رو ايجاد ميكنه. من تونستم مسابقات فينال رو از طريق اينترنت ببينم و كشتيگيران ايراني در فينال بسيار جنگنده ظاهر شدند. اما نكته ديگه اينكه راديو ورزش هم مسابقات رو بشكل كامل و عالي گزارش كرد. اي كاش در ورزشهاي ديگر هم شخص پيگير و علاقه مندي مثل هادي عامل وجود داشت !

+ نوشته شده در  سه شنبه بیستم مرداد 1388ساعت 3:23  توسط محسن  | 

کشتی فرنگی قهرمانی جوانان جهان 2009

مسابقات کشتی فرنگی و آزاد قهرمانی جوانان جهان دیروز در آنکارا ترکیه به پایان رسید و در بخش فرنگی تیم ایران بعد از روسیه به مقام دوم رسید.

رده بندی تیمی :
۱ - روسیه - ۶۰ امتیاز
۲ - ایران - ۴۹
۳ - آذربایجان - ۴۰
۴ - ترکیه - ۳۲
۵ - ارمنستان ۳۰

رده بندی مدالی :
۱ - ایران - ۲ - ۱ - ۱
۲ - آذربایجان - ۲ - ۰ - ۱
۳ - کوبا و ترکیه و قزاقستان - ۱ - ۱ - ۰
۶ - ازبکستان - ۱ - ۰ - ۰
۷ - روسیه - ۰ - ۳ - ۳
۸ - آلمان - ۰ - ۱ - ۱
۹ - ارمنستان - ۰ - ۰ - ۳
۱۰ - فنلاند - ۰ - ۰ - ۲
۱۱ - بلاروس و کره جنوبی و لهستان و قرقیزستان و گرجستان - ۰ - ۰ - ۱

نتایج نفرات ایران :

۵۰ کیلو / محمد کردی / مقام یازدهم
دور اول : خورشید باباشوف (آذربایجان) ۲ - کردی ۱ / ۲-۰ و ۰-۲ و ۳-۰
کردی با یک باخت مقابل برنده مدال برنز حذف شد. این کشتیگیر آذری خودش در دور سوم مغلوب قهرمان مسابقات از قزاقستان شد.

۵۵ کیلو / محمد حاتمی / مدال نقره
دور اول : حاتمی ۲ - نوربرت هوشندل (اسلواکی) ۰ / ۳-۰ و ۲-۰
دور دوم : حاتمی ۲ - آندرس اکستروم (دانمارک) ۰ / ۶-۰ و ۱-۰
دور سوم : حاتمی ۲ - الکساندر میکائیلیان (ارمنستان) ۱ / ۲-۰ و ۰-۴ و ۳-۲
نیمه نهایی : حاتمی ۲ - مینگیان سمنوف (روسیه) ۰ / ۱-۰ و ۱-۰
فینال : اورخان احمدوف (آذربایجان) ۲ - حاتمی ۰ / ۲-۰ و ۲-۰
حاتمی با قرعه ای سخت و نمایشی خوب به مدال نقره مسابقات رسید. حاتمی با شکست حریفان خوبی از روسیه و ارمنستان خودش رو از نفرات مطرح این وزن در آینده مطرح کرد.

۶۰ کیلو / ابوذر نورزاده / مقام پنجم
دور اول : نورزاده ۲ - میشال نواک (جمهوری چک) ۰ / ۱-۰ و ۱-۰
دور دوم : نورزاده ۲ - ماریو استفانک (صربستان) ۰ / ۲-۰ و ۲-۰
دور سوم : نورزاده ۲ - ادگار پوگوسیان (لهستان) ۰ / ۱-۰ و ۱-۰
نیمه نهایی : حسن علی اف (آذربایجان) ۲ - نورزاده ۰ / ۳-۰ و ۵-۰
مسابقه مدال برنز : آرچیل تورمانیدزه (گرجستان) ۲ - نورزاده ۱ / ۴-۰ و ۰-۱ و ۱-۰
نورزاده که حتی سابقه عضویت در تیم بزرگسالان رو هم داره در این مسابقات اصلا خوب نبود و با قرعه مناسب به نیمه نهایی رسید ولی با دو شکست سنگین پنجم شد تا ضعف ایران در این وزن حتی در رده جوانان هم وجود داشته باشه.

۶۶ کیلو / سعید عبدولی / مدال طلا
دور اول : استراحت
دور دوم : عبدولی ۲ - کارولیس کیگاس (لیتوانی) ۰ / ۱-۰ و ۴-۰
دور سوم : عبدولی ۲ - فرانک اشتابلر (آلمان) ۰ / ۴-۰ و ۳-۰
دور چهارم : عبدولی ۲ - ساسو کاسینن (فنلاند) ۰ / ۳-۰ و ۴-۰
نیمه نهایی : عبدولی ۲ - رستم علی اف (آذربایجان) ۰ / ۱-۰ و ۱-۰
فینال : عبدولی ۲ - میگران آرتونیان (روسیه) ۰ / ۳-۰ و ۱-۰
عبدولی که دوره قبل هم قهرمان جوانان جهان شده بود ، اينبار مقتدرانه تر و بدون از دست دادن حتي يك امتياز قهرمان جهان شد. عبدولي در صورت ادامه اين روند شانس بسيار خوبي براي موفقيت در سطح بزرگسالان هم داره.

۷۴ كيلو / بهروز كبيري / مقام دوازدهم
دور اول : كبيري ۲ - چيرو روسو (ایتالیا) ۰ / ۳-۰ و ۱-۰
دور دوم : روسلان اولکسنکو (اوکراین) ۲ - کبیری ۰ / ۰-۴ و ۱-۰ و ۳-۰
کبیری با باخت مقابل حریفی از اوکراین و باخت این حریف در دور بعد مقابل کشتیگیر ترک حذف شد.

۸۴ کیلو / بابک قربانی / مدال طلا
دور اول : قربانی ۲ - اولکساندر شیشمان (اوکراین) ۱ / ۰-۲ و ۱-۰ و ۱-۰
دور دوم : قربانی ۲ - جاوید همزتوف (بلاروس) ۰ / ۳-۰ و ۲-۰
دور سوم : قربانی ۲ - عزیزبک ماماجونوف (ازبکستان) ۰ / ۴-۰ و ۴-۰
نیمه نهایی : قربانی ۲ - آرتور الکسانیان (ارمنستان) ۰ / ۱-۰ و ۲-۰
فینال : قربانی ۲ - آلن خوگایف (روسیه) ۱ / ۰-۱ و ۲-۰ و ۶-۰
قربانی که دوره قبل بدلیل برخورد با قرعه اسرائیل مسابقه نداد این دوره با ۵ برد مقابل کشتیگیران شوروی سابق قهرمان شد. قربانی بجز کشتی اول که مقابل کشتیگیر اوکراینی تاحدودی لغزش داشت ، ساير حريفان رو مقتدرانه برد و قهرمان شد.

۹۶ كيلو / مجتبي ممي زاده / مقام پنجم
دور اول : ياسماني لوگو (کوبا) ۲ - ممی زاده ۱ / ۴-۰ و ۱-۲ و ۱-۰
دور اول بازنده ها : ممی زاده ۲ - نومینجون عبدالایف (ازبکستان) ۱ / ۱-۰ و ۰-۱ و ۳-۰
دور دوم بازنده ها : ممی زاده ۲ - رادوسلاو گرزیبیچکی (لهستان) ۰ / ۲-۰ و ۱-۰
مسابقه مدال برنز : اسلام ماگومدوف (روسیه) ۲ - ممی زاده ۰ / ۳-۰ و ۳-۰
ممی زاده بعد از باخت دور اول مقابل قهرمان مسابقات از کوبا در گروه بازنده ها با زحمت به مسابقه آخر رسید ولی با شکست مقابل حریف روس ، پنجم شد !

۱۲۰ كيلو / بشير باباجان زاده / مدال برنز
دور اول : استراحت
دور دوم : باباجان زاده ۲ - ايهور ديديك (اوکراین) ۰ / ۱-۰ و ۱-۰
دور سوم : باباجان زاده ۲ - ادوارد پوپ (آلمان) ۰ / ۱-۰ و ۲-۰
نیمه نهایی : رضا کایالپ (ترکیه) ۲ - باباجان زاده ۰ / ۱-۰ و ۱-۰
مسابقه مدال برنز : باباجان زاده ۲ - شوتا گوگیسواندیزه (گرجستان) ۰ / ۵-۰ و ۱-۰
باباجان زاده سال گذشته در فینال مسابقات مغلوب کایالپ کشتیگیر المپیکی ترکیه شده بود و این اتفاق امسال هم تکرار شد. باباجان زاده بجز این حریف ترک ، سايرين رو راحت شكست داد ولي مقابل كايالپ دو بار در دو تايم پاهاش از دشك خارج شد و ۱-۰ باخت.

تيم ايران در مجموع با كسب دو طلا ، ۱ نقره و ۱ برنز عملكرد موفقي داشت ولي نكته جالب اين بود كه هر ۴ مدال ايران در روز دوم مسابقات بدست اومد و ايران در روز اول دستخالي و نا اميدانه مسابقات رو ترك كرد ولي عملكرد بسيار خوب نفرات ايران در روز دوم ، تيم ايران رو سربلند نگه داشت. تيم روسيه بدون حتي يك مدال طلا ، قهرمان شد ولي در جدالهاي رو در رو ، ايراني ها ۳ بار حريفان روس رو بردند و تنها در يك كشتي شكست خوردند. تيم ايران سال گذشته هم دوم شده بود كه اين مقام حفظ شد.

+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم مرداد 1388ساعت 22:40  توسط محسن  | 

كشتي جايزه بزرگ باكو 2009

مسابقات كشتي گلدن گرند پري فيلا در باكو آذربايجان انجام شد و نمايندگان ايران موفق به كسب ۳ طلا در مجموع شدند. مسابقات گرند پري چند سالي هست كه در تقويم فيلا قرار گرفته و سال به سال اهميت اون بيشتر ميشه. در مسابقات امسال هم نمايندگان ايران در اصل تيمهاي دوم يا سوم كشور بودند كه نتايج نسبتا خوبي هم گرفتند !

كشتي فرنگي :

۵۵ كيلو / محسن حاجي پور / مدال نقره
دور اول : استراحت
دور دوم : حاجي پور - گئورگي ونتادزه (گرجستان) / حاجی پور با ضربه فنی برنده شد
دور سوم : حاجی پور ۲ - ایلدار حافظف (ازبکستان) ۱ / ۳-۱ و ۰-۲ و ۳-۱
نیمه نهایی : حاجی پور - حسیم بایکارا (ترکیه) / حاجی پور با ضربه فنی برنده شد
فینال : کوری هاسه گاوا (ژاپن) ۲ - حاجی پور ۰ / ۲-۰ و ۱-۰
حاجی پور کم تجربه نتایج بسیار خوبی در باکو گرفت و در فینال هم مغلوب کشتیگیر با سابقه ژاپنی و قهرمان امسال آسیا شد.

۶۰ کیلو / حمید باوفا / مقام پنجم
دور اول : استراحت
دور دوم : باوفا ۲ - دنیس جرمیاه (امریکا) ۰ / ۱-۰ و ۵-۰
دور سوم : اصلان عبدولین (روسیه) ۲ - باوفا ۰ / ۴-۰ و ۱-۰
دور دوم بازنده ها : باوفا ۲ - یاسویوکی تانیوکا (ژاپن) ۰ / ۱-۰ و ۱-۰
مسابقه مدال برنز : ساکت جلیلوف (آذربایجان) ۲ - باوفا ۱ / ۰-۱ و ۲-۰ و ۲-۰
باوفا پس از سالها حضور در مسابقات بین المللی همچنان میبازه ! بنظر نمیاد مربیان تیم ملی از امتحان کردن این کشتیگیر به نتیجه ای برسن !

۶۰ کیلو / محسن قاسمی / مقام هفتم
دور اول : استراحت
دور دوم : قاسمی ۲ - الکساندر الکساندروف (بلغارستان) / ۰-۱ و ۱-۰ و ۴-۰
دور سوم : ساکت جلیلوف (آذربایجان) ۲ - قاسمی ۱ / ۱-۰ و ۰-۳ و ۱-۰
قاسمی بی تجربه با ۱ برد و ۱ باخت و باتوجه به باخت این کشتیگیر آذری مقابل عبدولین روس حذف شد. این آذری باوفا رو هم مغلوب کرد ولی نتایج نشون میده که قاسمی کشتی بهتری با این آذری گرفته.

۶۶ کیلو / افشین بیابانگرد / مدال نقره
دور اول : بیابانگرد ۲ - یون ایلیان پانایت (رومانی) ۱ / ۴-۰ و ۰-۱ و ۱-۰
دور دوم : بیابانگرد ۲ - آنتون ماماگشویلی (گرجستان) ۱ / ۰-۲ و ۲-۰ و ۳-۰
دور سوم : بیابانگرد ۲ - الکساندر ماکسیموویچ (صربستان) ۰ / ۴-۰ و ۰-۲ و ۲-۰
نیمه نهایی : بیابانگرد ۲ - امین احمدوف (آذربایجان) ۰ / ۱-۰ و ۴-۰
فینال : فرید منصوروف - بیابانگرد / منصوروف با ضربه فنی برنده شد
بیابانگرد با ارائه نتایجی قابل قبول و با شکست ضربه فنی مقابل قهرمان المپیک آتن به مدال نقره رسید. با اینکه بیابانگرد اکثر حریفانش رو به زحمت شکست داد ولی در مجموع نتیجه قابل قبولی گرفت و مدعی اصلی تیم ملی است.

۷۴ کیلو / حمید ریحانی / مقام هفتم
دور اول : ریحانی ۲ - پیتر باشی (مجارستان) ۱ / ۱-۶ و ۱-۰ و ۴-۰
دور دوم : گنادی گوگوشویلی (گرجستان) ۲ - ریحانی ۱ / ۱-۰ و ۰-۱ و ۱-۰
ریحانی در دور اول موفق شد کار بزرگی انجام بده و کشتیگیر نامدار مجاری و نفر پنجم المپیک (که البته با قرعه بد از مدال دور شد) رو شکست داد ولی در دور دوم بدون اینکه امتیازی رد و بدل بشه به حریف گرجی باخت و با شکست این گرجی مقابل کشتیگیر ازبک از دور مسابقات حذف شد !

۸۴ کیلو / حبیب الله اخلاقی / مدال طلا
دور اول : اخلاقی ۲ - زولتان واساو (مجارستان) ۰ / ۴-۰ و ۳-۰
دور دوم : اخلاقی ۲ - آکاکی کوخادزه (گرجستان) ۱ / ۷-۰ و ۲-۴ و ۲-۰
نیمه نهایی : اخلاقی ۲ - زولتان فودور (مجارستان) ۰ / ۱-۰ و ۲-۰
فینال : اخلاقی ۲ - اوگنی بوگومولوف (روسیه) ۱ / ۲-۰ و ۰-۱ و ۲-۰
اخلاقی با کسب این مدال طلا خودش رو بعد از طهماسبی و نعمت پور بجمع مدعیان این وزن اضافه کرد ! مهمترین حریف اخلاقی ، زولتان فودور نايب قهرمان المپيك پكن از مجارستان بود كه براحتي مغلوب نماينده ايران شد !

۹۶ كيلو / رضا فرضي زاده / مقام پنجم
دور اول : فرضي زاده ۲ - ايوان نمت (مجارستان) ۰ / ۱-۰ و ۰-۱ و ۱-۰
دور دوم : راماز نوزادزه (گرجستان) ۲ - فرضی زاده ۰ / ۳-۰ و ۲-۰
دور اول بازنده ها : فرضی زاده ۲ - مارسین اولینیزاک (لهستان) / ۱-۰ و ۱-۰
مسابقه مدال برنز : بالاش کیس (مجارستان) ۲ - فرضی زاده ۰ / ۱-۰ و ۲-۰
فرضی زاده با دو باخت پنجم شد ! البته هر دو باختش مقابل نفرات مشهوری رقم خورد ، براي مثال نوزادزه گرجي قهرمان جهان و نايب قهرمان المپيك آتن بود ولي نتايج فرضي زاده در مجموع چنگي بدل نزد !

۱۲۰ كيلو / مسعود هاشم زاده / مدال طلا
دور اول : استراحت
دور دوم : هاشم زاده ۲ - يكتا ييلماز گل (ترکیه) ۰ / ۱-۰ و ۱-۰
نیمه نهایی : هاشم زاده ۲ - رواز چلیدزه (گرجستان) / ۱-۰ و ۲-۰
فینال : هاشم زاده ۲ - درمیل بایرز (امریکا) / ۱-۰ و ۲-۰
هاشم زاده با اقتدار و بدون از دست دادن حتی یک امتیاز قهرمان شد ! دو کشتیگیر ترکی و امریکایی از نفرات مطرح جهان هستند و بردن اونها با این نتیجه بسیار خوب هستش ! بنظر میاد با نغییر قوانین هاشم زاده شانس بیشتری برای مدال جهانی داشته باشه.

در مجموع تیم کشتی فرنگی ایران که در اکثر اوزان با نفرات اصلی شرکت نکرده بود با کسب ۲ طلا و ۲ نقره عملکرد موفقی رو داشت تا باردیگر حقانیت محمد بنا اثبات بشه.

کشتی آزاد :

۵۵ کیلو / یاسر خالپور / مدال برنز
دور اول : استراحت
دور دوم : یاسوهیرو اینابا (ژاپن) ۲ - خالپور ۰ / ۲-۰ و ۳-۱
دور دوم بازنده ها : خالپور ۲ - آدخام آچیلوف (ازبکستان) / ۸-۲ و ۴-۰
مسابقه مدال برنز : خالپور ۲ - ریزوان گاژیف (بلاروس) / ۵-۳ و ۰-۳ و ۲-۰
خالپور در اولین مسابقه مغلوب ژاپن شد و بعد از صعود این ژاپنی به فینال در جمع بازنده ها دو حریف مدال دار اسبق جهان رو برد تا برنز بگیره. البته آچیلوف کشتیگیر باسابقه ازبکها سالهاست از جمع مدعیان دوره ولی کشتیگیر بلاروس در سال ۲۰۰۷ با شکست تقی داداشی مدال برنز جهان گرفته بود.

۵۵ کیلو / حسین مصطفی زاده / مقام چهاردهم
دور اول : استراحت
دور دوم : ریزوان گاژیف (بلاروس) ۲ - مصطفی زاده ۰ / ۶-۲ و ۶-۰
یک کشتی ضعیف تنها نتیجه مصطفی زاده در باکو بود ! این بلاروس در دور بعد به ژاپن باخت (در نهایت هم مغلوب خالپور شد) تا مصطفی زاده بین ۱۷ نفر ، چهاردهم بشه !

۶۰ كيلو / سعيد احمدي / مدال برنز
دور اول : استراحت
دور دوم : احمدي ۲ - راميل الاكبروف (آذربایجان) / ۲-۰ و ۲-۰
دور سوم : احمدی ۲ - ویتالی کوریاکین (تاجیکستان) / ۱-۰ و ۲-۱
نیمه نهایی : زلیمخان حسینوف (آذربایجان) - احمدی / حسینوف با ضربه فنی برنده شد
مسابقه مدال برنز : احمدی ۲- شون بانچ (امریکا) ۰ / ۲-۰ و ۱-۱
احمدی با نتایجی در حد انتظار برنز گرفت. حسینوف آذری که در المپیک برای مدال برنز مغلوب مراد محمدی شده بود و در مسابقات امسال هم در جام جهانی خوش درخشیده بود و هم در اروپا قهرمان شده بود با کسب طلا در این مسابقات خودش رو بعنوان یکی از مدعیان این وزن مطرح کرد.

۶۶ کیلو / سعید صالحی / مدال برنز
دور اول : استراحت
دور دوم : خاگان سلیمانوف (آذربایجان) ۲ - صالحی ۰ / ۱-۰ و ۴-۱
دور دوم بازنده ها : صالحی ۲ - کوبا کاکالادزه (گرجستان) ۰ / ۲-۰ و ۱-۰
مسابقه مدال برنز : صالحی ۲ - میروسلاو دیوکین (بریتانیا) ۱ / ۱-۰ و ۰-۱ و ۲-۰
صالحی با قرعه مناسب با ۲ برد و ۱ باخت ، سوم شد ! تنها نتيجه جالب توجه بردش مقابل حريف گرجي بود كه سابقه كسب مدال اروپا رو هم داره.

۶۶ کیلو / نصر الله فدایی / مقام هجدهم
دور اول : ماگومدقاضي آباكاروف (روسیه) ۲ - فدایی ۱ / ۰-۱ و ۱-۱ و ۱-۰
فدایی تنها یک کشتی گرفت و بعد از باخت حریف روسی مقابل کشتیگیر امریکایی ، حذف شد ! در اين وزن مهدي تقوي رقيبي در داخل كشور نداره.

۷۴ كيلو / ايمان محمديان / مقام هفتم
دور اول : استراحت
دور دوم :‌ محمديان ۲ - داستين اشليتر (امریکا) ۰ / ۴-۱ و ۲-۰
دور سوم : سوسلان تیگیف (ازبکستان) ۲ - محمدیان ۱ / ۱-۰ و ۰-۱ و ۳-۰
دور دوم بازنده ها : شمس الورا شمس الورایف (آذربایجان) ۲ - محمدیان ۰ / ۲-۰ و ۳-۱
محمدیان با قرعه بد با دو باخت مقابل مدالداران جهان و المپیک دستخالی موند ! محمدیان حتی یک تایم هم از نایب قهرمان المپیک گرفت ولی شکست خورد ولی در مقابل نفر سوم جهان سال ۲۰۰۷ حرفی برای گفتن نداشت.

۷۴ کیلو / مسعود مصطفی جوکار / مقام دوازدهم
دور اول : تراویس پائولسون (امریکا) ۲ - جوکار ۱ / ۰-۳ و ۳-۰ و ۱-۱
مسعود جوکار باز هم مردود شد ! و اینبار با یک باخت مقابل حریف گمنام امریکایی از مسابقات کنار رفت. این امریکایی در دور دوم مغلوب ایربک فارنییف قهرمان سال ۲۰۰۳ جهان شد تا جوکار حذف بشه !

۸۴ کیلو / جمال میرزایی / مدال طلا
دور اول : میرزایی ۲ - علی اصغر بذری (ایران) / ۳-۰ و ۱-۰
دور دوم : میرزایی ۲ - ازنور آدجیف (قزاقستان) / ۶-۰ و ۶-۰
نیمه نهایی : میرزایی ۲ - ابراگیم آلداتوف (اوکراین) / ۱-۱ و ۳-۰
فینال : میرزایی ۲ - زائوربک سوخیف (ازبکستان) / ۲-۰ و ۱-۰
میرزایی در راه مدال طلا ، ۳ مدالدار اسبق جهان و المپيك رو برد و خودش رو بهمراه احسان لشگري بعنوان مدعي اصلي تيم ملي مطرح كرد. البته بايد اضافه كرد كه هر ۳ مدالدار مغلوب شده از وزن ۷۴ كيلو به وزن بالاتر آمده بودند ! اما از دست ندادن حتی یک تایم در کل مسابقات اعتبار قهرمانی میرزایی رو بیشتر میکنه.

۸۴ كيلو / علي اصغر بذري / مدال برنز
دور اول : جمال ميرزايي (ایران) ۲ - بذری ۰ / ۳-۰ و ۱-۰
دور اول بازنده ها : بذري ۲ - ازنور آدجیف (قزاقستان) / ۲-۰ و ۳-۰
مسابقه مدال برنز : بذري ۲ - ابراگیم آلداتوف (اوکراین) / ۰-۳ و ۲-۱ و ۲-۰
بذری بعد از باخت به جمال میرزایی با دو برد به مدال برنز رسید. که برد مقابل آلداتوف اوکراینی جالبترین نتیجه بود ! بذری قبلا در فینال مسابقات جهانی ۲۰۰۶ چین در وزن ۷۴ کیلو به این حریف بشکل بدی باخته بود !

۱۲۰ کیلو / حمید سیفی / مدال برنز
دور اول : سیفی ۲ - پرویز هادی (ایران) / ۱-۰ و ۳-۰
دور دوم : سیفی ۲ - اشکات کوسپوف (قزاقستان) / ۱-۰ و ۲-۰
نیمه نهایی : ترول دلاگنف (امریکا) ۲ - سیفی ۰ / ۱-۰ و ۱-۰
مسابقه مدال برنز : سیفی ۲ - اسماعیل عبدالرعوف (مصر) ۰ / ۱-۰ و ۲-۰
سیفی با شکست حریفانی ضعیف و باخت به دلاگنف امریکایی برنز گرفت. این امریکایی در جام تختی براحتی مغلوب معصومی شده بود.

۱۲۰ کیلو / پرویز هادی / مقام دوازدهم
دور اول : حمید سیفی (ایران) ۲ - هادی / ۱-۰ و ۳-۰
پرویز هادی در اولین تجربه بین المللی خودش هم فقط یک کشتی با یک حریف ایرانی گرفت ! و با یک باخت حذف شد !

تیم ایران در مجموع با ۱ طلا و ۵ برنز بکارش خاتمه داد و اکثر کشتیگیران هم در ارزیابی کلی نتیجه خوبی نگرفتند و شاید حالا مربیان تیم ملی با خیال راحت تیم انتخاب شده برای مسابقات آسیایی رو راهی مسابقات جهانی کنند. تنها مدال طلای جمال میرزایی تا حدودی گره وزن ۸۴ کیلو رو کورتر کرد !

+ نوشته شده در  سه شنبه سی ام تیر 1388ساعت 1:45  توسط محسن  | 

کشتی قهرمانی جوانان آسیا 2009

مسابقات کشتی قهرمانی جوانان آسیا چندی پیش در مانیل فیلیپین برگزار شد و نتیجه اون مسابقات بر روی سایت فیلا قرار گرفته.

ایران در هر دو رده کشتی آزاد و فرنگی به مقام قهرمانی رسید ولی این مقام قهرمانی با اقتدار نبود تا بار دیگر روند نامناسب کشتی ایران نشون داده بشه. نتيجه اي كه در سايت فيلا قرار گرفته ، امتيازات رو بشكل مجموع نوشته و ريز امتيازات تايمها مشخص نيست !!

کشتی فرنگی :

۵۰ كيلو / محمد كردي / مدال برنز
در فايل ارائه شده از سوي سايت فيلا هيچ خبري از نتيجه وزن ۵۰ كيلو كشتي فرنگي نيست !! اما در خبرها داشتيم كه محمد كردي در مسابقه رده بندي با شكست حريف چين تايپه برنز اين وزن رو گرفته.

۵۵ کیلو / محمد حاتمی / مدال طلا
حاتمی در جمع ۱۰ نفر ، در دور اول استراحت كرد ، در دور دوم جمعا ۴-۱ حريفي از هند رو برد ، در نيمه نهايي ۳-۰ حريفي از ويتنام رو برد و در فينال هم ۴-۰ حريفي از قزاقستان رو برد و طلا گرفت.

۶۰ كيلو / امين سوري / مقام هفتم
سوري در جمع ۱۲ نفر در دور اول حريفي از قرقيزستان رو برد ، در دور دوم ۷-۳ به حريفي از عراق باخت !! و با توجه به باخت اين عراقي مقابل حريف ازبك در دور بعدي ، حذف شد !

۶۶ كيلو / ميلاد خسروي / مدال نقره
خسروي در جمع ۹ نفر در دور اول استراحت داشت ، در دور دوم ۹-۹ حريفي از قزاقستان رو برد. در نيمه نهايي ۴-۰ حريف كره جنوبي رو برد و در فينال ۲-۰ به حريفي از چين باخت و نقره گرفت.

۷۴ كيلو / سعيد عبدولي / مدال برنز
قهرمان جوانان جهان در يك وزن پايينتر در دور اول در جمع ۹ نفر ، استراحت داشت ، در دور دوم ۲-۰ حريفي از هند رو برد ولي در نيمه نهايي ۴-۳ به حريف قرقيزي باخت و در مسابقه رده بندي هم ۷-۰ حريف ژاپني رو برد و برنز گرفت.

۸۴ كيلو / احسان اخلاقي / مدال برنز
اخلاقي در جمع ۹ نفر بعد از استراحت دور اول در دور دوم ۴-۱ به حريف ازبكي باخت و بعد از فيناليست شدن اين حريف در جمع بازنده ها ابتدا ۴-۰ حريفي از ژاپن رو برد و سپس ۲-۰ حريف قزاق رو برد و برنز گرفت.

۹۶ كيلو / بابك قرباني / مدال طلا
قرباني در جمع ۹ نفر ، ابتدا حريفي از هند رو برد ، سپس ۹-۰ كشتيگير كشور ميزبان رو برد ، در نيمه نهايي ۷-۰ حريف عراقي رو برد و در فينال هم ۵-۰ كشتيگير ازبك رو برد و طلا گرفت.

۱۲۰ كيلو / بشير باباجان زاده / مدال طلا
نايب قهرمان جوانان جهان در جمع ۷ نفر در دور اول ۵-۰ حريف ازبك رو برد ، بعد از اون با شكست ۷-۰ حريف هندي به فينال رفت و با برد ۲-۰ مقابل كشتيگير قرقيزي كه سابقه مدال در رده بزرگسالان آسيا رو هم داره به مدال طلا رسيد.

در مجموع تيم ايران با ۳ طلا ، ۱ نقره و ۳ برنز به مقام قهرماني آسيا رسيد. بجز امين سوري كه به حريف عراقي باخت !!! سايرين با مدال مسابقات رو ترك كردند.

كشتي آزاد :

۵۰ كيلو / محمد اسماعيل گنجي / مقام هفتم
در جمع ۱۱ نفر ، گنجي در همون دور اول ۵-۲ به حريف قزاق باخت و با شكست اين قزاق در دور بعدي مقابل نماينده هند ، حذف شد !

۵۵ كيلو / سينا اميني / مدال برنز
اميني در جمع ۱۱ نفر ، ابتدا ۶-۱ حريفي از كره جنوبي رو برد و بعد ۸-۲ به نماينده هند باخت ! و بعد از فيناليست شدن اين هندي ، با دو برد ۶-۴ مقابل مغولستان و ۱۱-۲ مقابل چين تايپه به مدال برنز رسيد.

۶۰ كيلو / محمد يوسفي / مدال برنز
يوسفي در بين ۱۳ نفر در دور اول ۲-۰ حريف ازبك رو برد ولي ۴-۳ به حريف قزاق باخت و در بعد از فيناليست شدن اين قزاق ، در جمع بازنده ها ، ابتدا نماينده اندونزي رو ضربه فني كرد و سپس ۸-۱ حريف ژاپني رو برد و برنز گرفت.

۶۶ كيلو / مصطفي حسين خاني / مدال طلا
حسين خاني در جمع ۱۳ نفر ، با نتايج ۹-۱ و ۵-۰ و ۶-۳ حريفاني از مغولستان ، كره جنوبي و ازبكستان رو برد و در فينال هم ۴-۲ كشتيگير قرقيزي رو برد و طلا گرفت.

۷۴ كيلو / عليرضا قاسمي / مدال طلا
قاسمي در جمع ۱۱ نفر ، حريف چين تايپه رو ضربه كرد ، سپس با نتيجه مشابه ۴-۰ ، دو حريف از قرقيزستان و كره جنوبي شكست داد و در فينال هم با شكست ۸-۱ حريف قزاق به مدال طلا رسيد.

۸۴ كيلو / حسن رحيمي / مدال برنز
رحيمي در بين ۱۰ نفر بعد از استراحت دور اول در دور دوم ۱۰-۵ به حريف ازبك باخت و بعد از فيناليست شدن اين حريف ، با برد ضربه فني مقابل حريف قزاق به مدال برنز رسيد.

۹۶ كيلو / عرفان اميري / مدال طلا
اميري در جمع ۸ نفر با نتايج ۴-۰ و ۸-۰ حريفان هندي و قزاق رو برد و در فينال هم كشتيگير كره جنوبي رو در دو تايم متوالي ۶-۰ و ۶-۰ برد و طلا گرفت تا بهترين كشتيگير ايران باشه.

۱۲۰ كيلو / حميد رضايي / مدال برنز
رضايي در جمع ۷ نفر در دور اول ۱۰-۰ حريف كره اي رو برد ولي در نيمه نهايي ۹-۵ به حريف هندي باخت و چون اين هندي در دور اول استراحت خورده بود بدون مسابقه به مدال برنز رسيد.

تيم آزاد هم با ۳ طلا و ۴ برنز قهرمان آسيا شد ولي اين قهرماني اصلا با قهرماني دوره قبل قابل مقايسه نبود !

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و نهم تیر 1388ساعت 23:30  توسط محسن  | 

بیست و دومین دوره کشتی آزاد قهرمانی آسیا

تیم کشتی آزاد ایران با کسب ۵ طلا و ۲ برنز با اقتدار بار دیگه قهرمان کشتی آزاد آسیا شد ! این نوزدهمین قهرمانی ایران در ۲۲ دوره مسابقات بود و ایران فقط در سالهای ۱۹۹۹ و ۲۰۰۰ قهرمانی رو به ازبکستان داده و سال گذشته هم در عین ناباوری جام قهرمانی به تیم ضعیف ژاپن رسید !

نتایج ورزشکاران ایران :
* علامت (ک) بمعنی برنده شدن با کمک کلینچ هستش.

۵۵ کیلو / حسن رحیمی / مدال برنز
دور اول : رحیمی ۲ - یاپاراتنه (سری لانکا) ۰ / ۶-۰ و ۶-۰
دور دوم : رحیمی ۲ - فراس الرفاعی (سوریه) ۰ / ۱-۰ و ۴-۰
نیمه نهایی : رحیمی ۰ - یانگ کیونگ ایل (کره شمالی) ۲ / ۰-۱ (ک) و ۰-۳
مسابقه مدال برنز : رحیمی ۲ - راهول بالاصاحب آواره (هند) ۰ / ۳-۰ و ۳-۲
رحیمی با قرعه مناسب بعد از دو برد نسبتا آسون (که البته حریف سوری نفر سوم سال قبل بود) در تنها کشتی سختش مغلوب کشتیگیر المپیکی کره شمالی شد و بعد از اون با برد آسون مقابل حریف هندی برنز گرفت. در کل رحیمی تنها یک کشتی سخت داشت که اون رو هم باخت ! البته در کشتی نیمه نهایی اشتباه برگزار کنندگان باعث شد تا رحیمی حدود نیم ساعت زودتر از زمان اصلی برای مسابقه فراخونده بشه و چون انتظارش رو نداشت ، در آخرين لحظه و دوان دوان روي تشك اومد و نداشتن آرامش فكري در اين باخت بي تاثير نبود.

۶۰ کیلو / مسعود اسماعيل پور / مدال برنز
دور اول :
اسماعيل پور ۲ - حسين گودويي (قطر) ۰ / ۶-۰ و ۶-۰
دور دوم : اسماعيل پور ۱ - گانزوريگ مانداخناران (مغولستان) ۲ / ۷-۰ و ۰-۲ و ۲-۲
دور اول بازنده ها : اسماعيل پور ۲ - انگوين ده آن (ويتنام) ۰ / ۵-۰ و ۶-۰
مسابقه مدال برنز : اسماعيل پور - لي هونگنان (چين) / اسماعيل پور در تايم دوم حريف رو ضربه كرد.
مسعود اسماعيل پور كه قرعه بسيار مناسبي داشت در عين ناباوري در دور دوم به حريف گمنام مغولي باخت و با ۳ برد آسان برنز گرفت. البته اسماعيل پور در مسابقه دومش در وقت سوم تا ۲۰ ثانيه آخر ۲-۰ پيش بود كه اول يكبار خاك شد و بعد از اون طبق گفته حاضرين بعد از پايان وقت توسط حريف به بيرون هل داده شد و ۲-۲ بازنده شد ! طبق گفته حاضرين در سالن اين اتفاق ۲-۳ ثانيه بعد از پايان وقت اتفاق افتاد و در واقع حق كشتيگير ايران تضييع شد ! هر چند كه اين نتيجه حتی اگر امتیاز آخر مغولی رو هم محسوب نکنیم نتیجه بسیار بدی برای اسماعیل پور قهرمان جوانان جهان تلقی میشه ! مسعود در آخرین مسابقه بعد از بردن ۱-۰ تایم اول در تایم دوم در حالیکه ۵-۱ پیش بود حریف رو ضربه کرد.

۶۶ کیلو / مهدی تقوی / مدال طلا
دور اول : تقوی ۲ - سلیمان محمد (پاکستان) ۰ / ۴-۱ و ۴-۰
دور دوم : تقوی ۲ - رمضان کامباروف (ترکمنستان) ۰ / ۵-۰ و ۲-۰
نیمه نهایی : تقوی ۲ - یانگ چون سونگ (کره شمالی) ۰ / ۱-۰ و ۲-۰
فینال : تقوی ۲ - تاتسوهیرو یونه ماتسو (ژاپن) ۰ / ۱-۱ و ۳-۰ (ک)
امید اول کشتی ایران با اینکه بدون باختن حتی یک تایم قهرمان شد اما اون اقتدار مورد انتظار رو نداشت. تقوی بعد از دو برد آسان کشتی سختی مقابل مدافع عنوان قهرمانی از کره شمالی داشت. تقوی تایم اول رو با یک زیر برد ولی در تایم دوم کار به کلینچ کشید و شانس هم با کشتیگیر کره شمالی یار بود ولی تقوی پا رو از دستان حریف در آورد ! در فینال هم تقوی تایم اول رو ۱-۱ برد در تایم دوم هم یک امتیاز گرفت ولی داوران امتیاز رو لغو کردند ! تا کار به کلینچ بکشه و تقوی با خوش شانسی پای حریف رو گرفت و صاحب مدال طلا شد.

۷۴ کیلو / صادق گودرزی / مدال طلا
دور اول : گودرزی ۲ - تینگ چائو پنگ (چین تایپه) ۰ / ۶-۰ و ۵-۲
دور دوم : گودرزی ۲ - وانگ جیکای (چین) ۰ / ۲-۰ و ۶-۰
نیمه نهایی : گودرزی ۲ - رامش کومار (هند) ۰ / ۷-۰ و ۳-۰
فینال : گودرزی ۲ - عبدالحکیم شاپیف (قزاقستان) ۰ / ۱-۰ و ۵-۱
گودرزی با ۴ برد در دو تایم متوالی با اقتدار قهرمان آسیا شد ، البته اضافه كنم كه گودرزي تا قبل از فينال حريف سختي به اون صورت پيش رو نداشت ولي حريف فينال گودرزي كشتيگير مشهور قزاقي شاپيف بود كه مقتدرانه مغلوب گودرزي شد. گودرزي با اين طلا خودش رو بعنوان مدعي اصلي اين وزن مطرح كرد.

۸۴ كيلو / احسان لشگري / مدال طلا
دور اول : لشگري ۲ - آرمانتو رودي (اندونزی) ۰ / ۶-۰ و ۶-۰
دور دوم : لشگري ۲ - سی ریگولنگ (چین) ۱ / ۲-۳ و ۲-۱ و ۳-۲
نیمه نهایی : لشگری ۲ - یرمک بایدواشوف (قزاقستان) ۰ / ۵-۰ و ۴-۱
فینال : لشگری ۲ - لی جائه سونگ (کره جنوبی) ۰ / ۵-۱ و ۴-۰
احسان لشگری که در آخرین روزها به ترکیب تیم اضافه شده بود با نتایجی بالاتر از حد انتظار طلا گرفت ! بجز کشتی دوم مقابل ریگولنگ کشتیگیر باسابقه و نامدار چینی ، لشگري مشكلي مقابل ساير حريفان نداشت. در مقابل ريگولنگ هم داوران تا حدي كار رو براي لشگري سخت كردند ولي لشگري در ثانيه هاي آخر تايم سوم بالاخره اين حريف رو برد و بعد از اون هم دو حريف بعدي رو با اختلاف شكست داد تا طلا بگيره.

۹۶ كيلو / سعيد ابراهيمي / مدال طلا
دور اول : ابراهيمي ۲ - دانيار سامساليف (قرقیزستان) ۰ / ۳-۰ و ۶-۰
دور دوم : ابراهيمي ۲ - محمد سهیل (عراق) ۰ / ۴-۰ و ۱-۰
نیمه نهایی : ابراهيمي ۲ - دولت شعبانبای (قزاقستان) ۰ / ۷-۱ و ۴-۳
فینال : ابراهیمی ۲ - تومورخو انخ آمگالان (مغولستان) ۰ / ۴-۰ و ۱-۰
ابراهیمی در غیاب نفر دوم المپیک تیموراز تیگیف قزاق بدون زحمت قهرمان آسیا شد ! البته حریف فینال ابراهیمی کمی براش دردسر ایجاد کرد ولی در نهایت بدون کسب حتی یک امتیاز شکست خورد. ابراهیمی هم بعد از ناکامی المپیک یکی از امیدهای کشتی ایران محسوب میشه.

۱۲۰ کیلو / فردین معصومی / مدال طلا
دور اول : استراحت
دور دوم : معصومی ۲ - راجیو تومار (هند) ۰ / ۶-۰ و ۳-۱
نیمه نهایی : معصومی ۲ - مرید موتالیموف (قزاقستان) ۱ / ۱-۰ و ۰-۱ (ک) و ۳-۰
فینال : معصومی ۲ - نام کیونگ جین (کره جنوبی) ۰ / ۶-۰ و ۶-۰
از ابتدا هم مشخص بود که فردین معصومی فقط یک کشتی سخت مقابل موتالیموف قزاق داره و این کشتی سخت در مرحله نیمه نهایی رقم خورد و فردین معصومی بار دیگر این قزاق ناجوانمرد رو شکست داد تا باز هم حسرت باخت ناباورانه المپیک رو بخوره ! معصومی قبلا بارها این قزاق رو برده بود و اینبار هم شکست داد ولی فقط یکبار به این قزاق باخت و متاسفانه همون یکبار در جایی بود که نباید می بود ! در المپیک فردین در حالیکه کاملا از حریف سر بود روی اشتباهات خودش به این قزاق باخت تا برنز المپیک رو از دست بده. باختی که برای خود من خیلی تلخ بود و با اشکهای فردین معصومی در فرودگاه تلختر هم شد. شاید اگه ۱۰ بار دیگه هم معصومی این کشتیگیر رو ببره نتونه هیچکدوم با المپیک برابری کنه ولی این برد حداقل برای دلخوشی بد نبود.

--------------------------------------------------

در رده بندی تیمی ایران با اقتدار اول شد و کره جنوبی و قزاقستان دوم و سوم شدند. ضمن اینکه نباید این قهرمانی رو خیلی بزرگ کرد ولی کسب ۵ طلا در آسیا هم کار کمی نیست. اگر تیمهای دیگه از نفرات اصلی استفاده نکردند ، تيم ايران هم در ۴ وزن از نفراتي استفاده كرد كه امسال سال اول حضورشون در تيم ملي بود. در مجموع بعد از باخت خورد كننده المپيك ، نتايج نسبتا مطلوب ايران در مسابقات جام جهاني تهران و آسيايي تايلند تا حدودي اعتبار كشتي ايران رو برگردوند.

رده بندي تيمي :
۱ - ايران - ۶۶ امتياز
۲ - كره جنوبي - ۴۵ امتياز
۳ - قزاقستان - ۴۱ امتياز
۴ - ژاپن - ۴۰ امتياز
۵ - چين - ۳۴ امتياز
۶ - قرقيزستان - ۳۴ امتياز

مدال آوران مسابقات :

۵۵ كيلو :
۱ - كيم هيو ساب (كره جنوبي)
۲ - يانگ كيونگ ايل (كره شمالي)
۳ - نورلان اوروزبكولو (قرقيزستان) و حسن رحيمي (ايران)

۶۰ کیلو :
۱ - جو تونگ هيوك (كره شمالي)
۲ - گانزوريگ مانداخناران (مغولستان)
۳ - مسعود اسماعیل پور (ایران) و بازار بازارگورویف (قرقيزستان)

۶۶ کیلو :
۱ - مهدی تقوی (ایران)
۲ - تاتسوهیرو یونه ماتسو (ژاپن)
۳ - یانگ چون سونگ (کره شمالی) و کیم دای سونگ (کره جنوبی)

۷۴ کیلو :
۱ - صادق گودرزی (ایران)
۲ - عبدالحکیم شاپیف (قزاقستان)
۳ - کیم جین آی (کره جنوبی) و رامش کومار (هندوستان)

۸۴ کیلو :
۱ - احسان لشگری (ایران)
۲ - لی جائه سونگ (کره جنوبی)
۳ - آنوج کومار (هندوستان) و سی ریگولنگ (چین)

۹۶ کیلو :
۱ - سعید ابراهیمی (ایران)
۲ - تومورخو انخ آمگالان (مغولستان)
۳ - یانگ وولین (چین) و دولت شعبانبای (قزاقستان)

۱۲۰ کیلو :
۱ - فردین معصومی (ایران)
۲ - نام کیونگ جین (کره جنوبی)
۳ - مرید موتالیموف (قزاقستان) و نوبویوشی آراکیدا (ژاپن)

---------------------------------------------

مسابقات قهرمانی آسیا در ۳ بخش آزاد مردان ، آزاد زنان و فرنگي مردان برگزار شد و جالبه كه قراره براي اولين بار مسابقات كشتي ساحلي آسيا هم برگزار بشه كه ايران در اون بخش نماينده نداره ! جدول رده بندي مدالهاي در پايان ۳ بخش اصلي بصورت زير هستش :

۱ - ايران - ۹ - ۰ - ۳
۲ - ژاپن - ۴ - ۲ - ۵
۳ - قزاقستان - ۳ - ۵ - ۵
۴ - چين - ۳ - ۳ - ۵
۵ - كره جنوبي - ۱ - ۴ - ۴
۶ - كره شمالي - ۱ - ۲ - ۴
۷ - هندوستان - ۰ - ۲ - ۴
۸ - مغولستان - ۰ - ۲ - ۳
۹ - تايلند - ۰ - ۱ - ۰
۱۰ - قرقيزستان - ۰ - ۰ - ۴
۱۱ - ويتنام - ۰ - ۰ - ۲
۱۲ - چين تايپه و عراق و اردن - ۰ - ۰ - ۱

+ نوشته شده در  چهارشنبه شانزدهم اردیبهشت 1388ساعت 18:59  توسط محسن  | 

نوزدهمین دوره کشتی فرنگی قهرمانی آسیا

بیست و دومین دوره مسابقات کشتی قهرمانی آسیا از روز گذشته در پاتایا تایلند آغاز شده و در مسابقات کشتی فرنگی اون که نوزدهمین دوره مسابقات کشتی فرنگی آسیا بود (در ۳ سال ، ققط مسابقات كشتي آزاد برگزار شده) تیم ایران به شکل معجزه آسایی به عنوان قهرمانی رسید !

مسابقات کشتی قهرمانی آسیا از سال ۱۹۷۹ راه اندازی شده که تیم ایران تا پیش از این ۵ بار قهرمان آسیا شده که این ششمین قهرمانی ایران بود. اولین قهرمانی ایران در سال ۱۹۸۳ در تهران بدست اومد که البته در دوره های اول سطح مسابقات بالا نبود. بعد از اون ۱۸ سال تا قهرمانی بعدی طول کشید ، در سال ۲۰۰۱ تيمي كه حتي قرار نبود به مسابقات آسيايي اعزام بشه با اصرار اميررضا خادم (رئیس وقت فدراسیون کشتی) به اولان باتور مغولستان رفت و با ۴ طلا قهرمان آسیا شد ! این قهرمانی سال بعد هم در دهلی نو تکرار شد. بعد از ۳ سال ناکامی در راه قهرمانی ، ايران بار ديگه دو سال پيش در بيشكك قرقيزستان با ۳ طلا قهرمان شد ، عنواني كه سال بعد هم در ججو كره جنوبي با همين تعداد طلا تكرار شد. در كل ۱۹ دوره ، كره جنوبي با ۷ عنوان قهرماني پرافتخار ترين تيم آسياست ، ايران با ۶ قهرماني در رده بعدي قرار داره ، قزاقستان هم با ۴ قهرماني در رده سوم قرار ميگيره. ضمن اينكه كشورهاي ژاپن و ازبكستان هم هر كدوم يكبار قهرماني رو تجربه كردند.

اما مسابقات امسال اولين مسابقه رسمي تيم كشتي فرنگي ايران با مقررات جديد بود ، فدراسيون جهاني كشتي كه در تغيير پي در پي قوانين ركورددار هستش ! اون قوانين مضحك قديم رو تغيير داده و قوانين جديد بنظر من كمي بهتر هستش ولي هنوز هم شانس نقش مهمي در كشتي فرنگي داره ! تيم امسال قرار بود فقط شامل قهرمانان جام يادگار امام باشه ولي در نهايت مربي تيم ملي تصميم گرفت كه در ۲-۳ وزن تغييراتي انجام بده و شايد بشه با اطمينان گفت كه اين تيم ، بهترين تيم ايران نبود و قهرمانان بزرگي مثل حميد سوريان ، سامان طهماسبي ، قاسم رضايي ، علي محمدي ،‌ مهدي محمدي و علي اشكاني در اين تيم غايب بودند. البته طبيعي هستش كه در سال بعد از المپيك بسياري از تيمها دست به تغيير بزنند و اين تغييرات در ساير تيمها هم بود. ضمن اينكه امسال تيم ازبكستان بدليل مشكلات امنيتي كشور تايلند در مسابقات شركت نكرد !

نتايج ورزشكاران ايران :

۵۵ كيلو / محمد فقيري / مقام پنجم
دور اول : فقيري ۲ - آرسن اراليف (قرقیزستان) ۱ / ۰-۳ و ۱-۰ و ۲-۰
دور دوم : فقیری ۲ - چوی گیو جین (کره جنوبی) ۱ / ۱-۰ و ۰-۳ و ۲-۰
نیمه نهایی : فقیری ۰ - کوهی هاسه گاوا (ژاپن) ۲ / ۰-۳ و ۰-۲
مسابقه مدال برنز : فقیری ۱ - اشکت خودایبرگنوف (قزاقستان) ۲ / ۱-۰ و ۰-۱ و ۰-۱
فقیری در اولین حضورش در مسابقات آسیایی در دور اول به زحمت نفر دوم جوانان جهان از قرقیزستان رو برد در دور دوم هم با زحمت حریف قدرتمند کره ای رو برد ولی در دور سوم مقابل کشتیگیر ژاپنی که نفر سوم آسیا در سال گذشته بود با اختلاف باخت و برای مدال برنز هم به کشتیگیر قزاق باخت تا پنجم بشه ! نتایجی که در کل مطلوب نیست !

۶۰ کیلو / حمید باوفا / مقام پنجم
دور اول : باوفا ۲ - ری کوانگ ایل (کره شمالی) ۱ / ۱-۲ و ۱-۰ و ۲-۰
دور دوم : باوفا ۱ - آلمات کبیسپایف (قزاقستان) ۲ / ۰-۲ و ۲-۰ و ۱-۳
دور اول بازنده ها : باوفا ۲ - راویندر سینگ (هند) ۱ / ۱-۲ و ۱-۱ و ۳-۰
مسابقه مدال برنز : باوفا ۱ - جونگ کیونگ هو (کره جنوبی) ۲ / ۰-۲ و ۱-۰ و ۰-۱
باوفا باز هم مردود شد ! هر چند که بر اساس اعتقاد مربیان تیم ملی حق باوفا توسط داوران ضایع شده ولی باز هم نتایج حمید باوفا با سالها تجربه ، نتايج درخوري نیست ! باوفا بعد از بردن با زحمت مقابل كشتيگير كره شمالي ، به حريف قزاق باخت و با توجه به صعود اين قزاق به فينال تونست براي مدال برنز مسابقه بده كه ابتدا با زحمت كشتيگير هندي رو برد و بعد به کشتیگیر کره جنوبی باخت ! نکته جالب اینکه تمام کشتیهای باوفا در این مسابقات ۳ تایمه شد !!

۶۶ کیلو / سعید عبدولی / مدال برنز
دور اول : عبدولی ۱ - ایوم هیوک (کره جنوبی) ۲ / ۱-۰ و ۰-۱ و ۰-۱
دور اول بازنده ها : عبدولی ۲ - گورویندر سینگ (هند) ۰ / ۳-۰ و ۱-۰
مسابقه مدال برنز : عبدولی ۲ - سوتومو فوجیمورا (ژاپن) ۰ / ۱-۰ و ۲-۰
قهرمان جوانان جهان در این مسابقات در همون کشتی اولش بدلیل کم تجربگی به حریف کره ای باخت و این کره ای بعد از اون بشکلی معجزه آسا حریف ژاپنی رو در نیمه نهایی برد (تا ۱۰ ثانیه آخر ۵-۳ در تایم سوم عقب بود) تا عبدولی برای کسب مدال برنز در جدول باقی بمونه که عبدولی هم از این شانس بخوبی استفاده کرد و با قدرت برنز گرفت.

۷۴ کیلو / فرشاد علیزاده / مدال طلا
دور اول : علیزاده ۲ - چانگ یو چن (چین تایپه) ۰ / ۷-۰ و ۶-۰
دور دوم : علیزاده ۲ - رومن ملیوشین (قزاقستان) ۰ / ۱-۰ و ۲-۰
نیمه نهایی : علیزاده ۲ - ماگومد موتایف (قرقیزستان) ۰ / ۲-۰ و ۱-۰
فینال : علیزاده ۲ - کانگ هی بوک (کره جنوبی) ۱ / ۰-۲ و ۲-۰ و ۱-۰
علیزاده بعد از ناکامی در کسب سهمیه المپیک پکن ، اينبار آماده حاضر شد و طلا گرفت كه حريف قزاق عليزاده قهرمان بازيهاي آسيايي دوحه بود. عليزاده در ۴ مسابقه فقط يك تايم باخت.

۸۴ كيلو / طالب نعمت پور / مدال طلا
دور اول : استراحت
دور دوم : نعمت پور ۲ - چو هيو چول (كره جنوبي) ۰ / ۱-۰ و ۱-۰
نیمه نهایی : نعمت پور ۲ - ژو يانشيائو (چين) ۱ / ۰-۱ و ۲-۰ و ۱-۰
فینال : نعمت پور ۲ - آندري ساموخين (قزاقستان) ۱ / ۱-۱ و ۱-۰ و ۴-۰
طالب نعمت پور كه سال گذشته در ججو نقره گرفته بود ، اينبار در غيبت شينگو ماتسوموتو ژاپني نفر اول اين وزن به مدال طلا رسيد. حريفان كره اي و قزاق نعمت پور هر دو صاحب چند مدال آسيايي بودند كه مغلوب قهرمان ايران شدند.

۹۶ كيلو / امير علي اكبري / مدال طلا
دور اول :
 استراحت
دور دوم : علي اكبري - پوموو كيداپينيهان (تايلند) / حريف در ابتداي تايم اول مصدوم شد و ادامه نداد
نیمه نهایی : علي اكبري ۲ - يحيي ابوطبيخ (اردن) ۰ / ۱-۰ و ۱-۰
فینال : علي اكبري ۲ - مارگولان آسمبكوف (قزاقستان) ۱ / ۱-۰ و ۰-۱ و ۱-۰
علي اكبري بهترين قرعه رو بين نفرات ايران داشت ، علي اكبري بعد از استراحت دور اول و شبه استراحت دور دوم ، بهترين كشتيگير تاريخ اردن رو از پيش رو برداشت. اين كشتيگير اردني در بازيهاي آسيايي دوحه نقره گرفته بود ، علي اكبري در فينال مقابل آسمبكوف كشتيگير نامدار و قديمي قزاقستان در ۳ تايم به برتري رسيد تا طلا بگيره.

۱۲۰ کیلو / مسعود هاشم زاده / مدال طلا
دور اول :
 هاشم زاده ۲ - مورات رامونوف (قرقيزستان) ۰ / ۲-۰ و ۱-۰
دور دوم : هاشم زاده ۲ - آتسوشي ناكامورا (ژاپن) ۰ / ۴-۰ و ۷-۰
نیمه نهایی : هاشم زاده ۲ - هان تاي يونگ (كره جنوبي) ۰ / ۱-۰ و ۱-۰
فینال : هاشم زاده ۲ - دارمندر دلال (هند) ۰ / ۱-۰ و ۳-۰
هاشم زاده بدون باختن حتي يك تايم و از دست دادن حتي يك امتياز با اقتدار قهرمان آسيا شد ، هاشم زاده در مسابقه نيمه نهايي انتقام باخت ناعادلانه بازيهاي آسيايي دوحه رو از كشتيگير كره اي گرفت. هاشم زاده در فينال وزن ۹۶ كيلوي مسابقات دوحه بدون اينكه حتي يك امتياز فني به حريف بده روي شانس حريف و همينطور حمايت داوران مدال طلا رو به اين حريف باخته بود.

----------------------------------------------------------------

اما در رده بندي تيمي ، ايران در پايان روز اول ۵ امتياز از قزاقستان عقب افتاد و با توجه به قرعه بسيار خوب قزاقها در ۳ وزن دوم ، بنظر ميرسيد كه ايران شانسي براي قهرماني نداره ! چون حتي ۳ مدال طلا هم به تنهايي كافي نبود ! در مسابقات صبح ، دو كشتيگير قزاق به فينال رسيدند ولي كشتيگير ۱۲۰ كيلوي هندي با شكست گنادي لياشنكو قزاق شگفتي ساز شد و به فينال صعود كرد ! اما اين هم كافي نبود. در مسابقات بعد از ظهر ايران فقط در صورتي قهرمان ميشد كه هر ۳ كشتيگير ايران طلا بگيرند و كشتيگير ۱۲۰ كيلوي قزاق هم در مسابقه مدال برنز شكست بخوره ! اما با توجه به اينكه كشنيگير قزاق براي برنز بايد با حريفي از عراق كشتي ميگرفت ، همگان كار رو تمام شده ميدونستند و گزارشگران راديو ورزش هم در پايان مسابقات صبح گفتند كه ۹۹ درصد قزاقها قهرمان شدند ! ولي كشتيگير قزاق معجزه كرد و به حريف عراقي باخت !!! تا با ۳ طلاي نعمت پور ، علي اكبري و هاشم زاده ايران براي سومين بار متوالي قهرمان آسيا بشه !

رده بندي تيمي :
۱ - ايران - ۶۰ امتياز
۲ - قزاقستان - ۵۹ امتياز
۳ - كره جنوبي - ۴۱ امتياز
۴ - ژاپن - ۳۹ امتياز
۵ - هندوستان - ۳۹ امتياز
۶ - چين - ۳۸ امتياز

مدال آوران مسابقات :

۵۵ كيلو :
۱ - كوهي هاسه گاوا (ژاپن)
۲ - جوگیندر سینگ (هندوستان)
۳ - کیم وون مو (کره شمالی) و اشکت خودایبرگنوف (قزاقستان)

۶۰ کیلو :
۱ - وان فی هو (چین)
۲ - آلمات کبیسپایف (قزاقستان)
۳ - ریوتو ساتو (ژاپن) و جونگ کیونگ هو (کره جنوبی)

۶۶ کیلو :
۱ - دارخان بایاخمتوف (قزاقستان)
۲ - ایوم هیوک (کره جنوبی)
۳ - کیم کوم چول (کره شمالی) و سعید عبدولی (ایران)

۷۴ کیلو :
۱ - فرشاد علیزاده (ایران)
۲ - کانگ هی بوک (کره جنوبی)
۳ - سوکاسا سوروماکی (ژاپن) و رومن ملیوشین (قزاقستان)

۸۴ کیلو :
۱ - طالب نعمت پور (ایران)
۲ - آندری ساموخین (قزاقستان)
۳ - ژو یانشیائو (چین) و لین مینگ هسون (چین تایپه)

۹۶ کیلو :
۱ - امیر علی اکبری (ایران)
۲ - مارگولان آسمبکوف (قزاقستان)
۳ - آنیل کومار (هندوستان) و یحیی ابوطبیخ (اردن)

۱۲۰ کیلو :
۱ - مسعود هاشم زاده (ایران)
۲ - دارمندر دلال (هندوستان)
۳ - علی نادم سلمان (عراق) و مورات رامونوف (قرقیزستان)

+ نوشته شده در  یکشنبه سیزدهم اردیبهشت 1388ساعت 18:43  توسط محسن  | 

37 امین دوره جام جهانی کشتی آزاد

سی و هفتمین دوره جام جهانی کشتی آزاد ساعاتی پیش در استادیوم ۱۲۰۰۰ نفری آزادی تهران با قهرمانی آذربایجان به پایان رسید. نتایج تیم ایران و رده بندی مسابقات بشکل زیره :

ایران ۷ - کوبا ۰
ایران ۴ - روسیه ۳
ایران ۷ - گرجستان ۰
ایران ۳ - آذربایجان ۴

رده بندی :
۱ - آذربایجان
۲ - ایران
۳ - روسیه
۴ - قزاقستان
۵ - اوکراین
۶ - گرجستان
۷ - کوبا
۸ - ازبکستان

ايران تا بحال ۱۵ بار در جام جهاني شركت كرده كه نتايج اون بشكل زيره :

۲ بار مقام اولي : ۱۹۹۶ و ۲۰۰۶
۹ بار مقام دومي : ۱۹۷۴ و ۱۹۷۶ و ۱۹۹۲ و ۱۹۹۴ و ۱۹۹۹ و ۲۰۰۰ و ۲۰۰۱ و ۲۰۰۷ و ۲۰۰۹
۱ بار مقام سومي : ۱۹۹۸
۱ بار مقام چهارمي : ۱۹۹۵
۱ بار مقام پنجمي : ۲۰۰۴
۱ بار مقام ششمي : ۲۰۰۵

مقام دوم در جام جهانی برای تیمی که در المپیک فقط ۱ برنز گرفت ، نتيجه بدي محسوب نميشه ! اما بهتره اول توضيح بدم كه اصلا جام جهاني چي هست ! مسابقات جام جهاني از سال ۱۹۷۳ با ايده يك داور كشتي امريكايي آغاز شد و ايده اين بود كه تيمهاي برتر دنيا بشكل تيم به تيم با هم كشتي بگيرند. در سالهاي اوليه مسابقات فقط در امريكا و شهرهايي مثل تولدو ، اسپوكن ، چاتانوگا ، استيل واتر و بالتيمور برگزار شد و چندان هم مورد تاييد فيلا نبود ! تا اينكه از حدود ۱۰ سال پيش فيلا تصميم گرفت كه مسابقات رو تحت پوشش خودش بگيره و مسابقات در ظاهر اهميت بيشتري پيدا كرد ! تا چندي پيش تيمهاي قهرمان قاره ها به مسابقات دعوت ميشدند ولي بعد از اون فيلا تصميم گرفت كه ۵ تيم برتر مسابقات جهاني سال قبل رو بعلاوه ميزبان به مسابقات دعوت كنه. از سال ۲۰۰۹ فيلا براي اولين بار تصميم گرفت كه مسابقات با حضور ۸ تيم برگزار بشه.

جام جهاني بر خلاف اسمش اصلا تورنمنت مهمي در سطح جهان نيست ! اما قهرماني در اون معمولا عنوان دهن پركني محسوب ميشه ! اين مسابقات حدود يك ماه بعد از پايان ليگ فرسايشي كشتي ايران ، برگزار شد و بهمين دليل كشتيگيران ايران علي رغم اينكه اين مسابقات رو خيلي جدي گرفته بودن ، با آمادگي كامل در اين مسابقات حاضر نبودن ! از بين تيمهاي ديگر هم كوبا ، اوكراين و گرجستان عملا تيم دومشون رو به مسابقات فرستاده بودن. ازبكستان تيم بسيار ضعيفي به تهران آورده بود كه مطمئن نيستم حتي تيم دوم اين كشور هم باشه ! روسيه هم با تركيبي از تيم اول ، دوم و سوم خودش به تهران اومده بود ! در تيم روسيه ، جمال اوتارسلطانوف و بسيك كودوخوف شانس زيادي براي نفر اول بودن در كشورشون دارن ، دنيس سارگوش هم يكي از مدعيان اصلي وزن ۷۴ كيلوي روسيه است ولي نفرات روسيه در ساير اوزان نفرات دوم يا سوم جام ياريگين امسال بودن كه بيشتر براي تست شدن به تهران اومده بودن. اما تيمهاي قزاقستان و آذربايجان تقريبا با بهترين تيم ممكنشون به ايران اومدن. تيم قزاقستان فقط يك غايب مشهور يعني تيموراز تيگيف (نفر دوم المپیک) داشت ولی تیم آذربایجان بدون حتی یک غایب با تمام قوا به ایران اومده بود و برای همین هم موفق شد برای دومین بار قهرمان جام جهانی بشه. آذری ها حتی از ایران میزبان هم جدیتر بودن ! چون حتی ایران هم در این مسابقات چند غایب داشت !

اما در مورد مسابقات باید گفت که کشتیگیران ایران در چند مورد امیدوار کننده نشون دادند ، مهدي تقوي و سعيد ابراهيمي هر ۴ مسابقه خودشون رو با اقتدار بردن و نشون دادن كه اميدهاي اصلي كشتي ايران در مسابقات جهاني ۲۰۰۹ دانمارك خواهند بود. البته در بين ۴ حريف تقوي ، تنها كشتيگير گرجستاني نامدار بود ! البته همين كشتيگير هم كه نايب قهرمان اروپاست در المپيك عضو تيم گرجستان نبود و در المپيك اوتار توشيشويلي از گرجستان كشتي گرفت كه اونجا به مدال برنز رسيد. اما سعيد ابراهيمي موفق شد ۳ حريف خوب رو ببره و نشون بده كه علي رغم نتايج بدش در المپيك ، هنوز هم ميشه بعنوان كشتيگير قابل اعتماد روش حساب كرد. ابراهيمي در كشتي اول ميشل باتيستا كوبايي نفر سوم جهان در سال ۲۰۰۶ رو راحت برد. ابراگيم سيدوف يكي از نفرات مطرح روسيه رو ضربه كرد و در كشتي آخرش هم ختاگ گيزيموف نفر سوم المپيك از آذربايجان رو در يك كشتي نچندان راحت برد.

اما در ساير اوزان ، در وزن ۵۵ كيلو حسن رحيمي دو كشتي اول رو گرفت كه چندان اميدوار كننده نشون نداد. رحيمي كشتيگير كوبايي رو با زحمت برد (البته این کشتیگیر کوبایی بسیار خوب نشون داد و مطمئنم در یکی دو سال آینده مطرح میشه) و در کشتی دوم هم حرفی مقابل اوتارسلطانوف برای گفتن نداشت. دو کشتی بعدی رو عباس دباغی در این وزن گرفت که هر دو حریف رو راحت برد. البته ضعیف بودن این حریفان باعث میشه كه نشه بخوبي دباغي رو ارزيابي كرد. در وزن ۶۰ كيلو مسعود اسماعيل پور قهرمان جوانان جهان نتايج خوبي نگرفت اما كشتي نزديكي مقابل بسيك كودوخوف روس داشت كه نشون ميده ميشه به آينده اسماعيل پور اميدوار بود. البته اسماعيل پور در كشتي آخرش مقابل سليمخان حسينوف آذري (نفر پنجم المپیک) خیلی بد کشتی گرفت ! در وزن ۷۴ کیلوگرم هم صادق گودرزی امتحان موفقی پس نداد ! در کل دست کشتی ایران در این وزن خالیست و شاید انتخاب علی اصغر بذری میتونست بهتر باشه ! در وزن ۸۴ کیلو رضا یزدانی باز هم نا امید کننده کشتی گرفت ، در گذشته از يزداني بعنوان پديده كشتي ايران نام برده ميشد ولي اين پديده مثل همشهري خودش مهدي حاجي زاده در مسير غلطي قرار گرفته و روز به روز ضعيفتر حاضر ميشه. يزداني در صورتيكه به خودش بياد حتي ميتونه قهرمان جهان هم بشه ، اما اين يزداني نه ! در وزن ۱۲۰ كيلو هم فردين معصومي تمام تلاش خودش رو انجام داد و كشتي هاي خوبي هم گرفت و شايد اگر ۱۲ ثانيه مقاومت ميكرد ، الان بعنوان قهرمان ملي مطرح بود ولي خوب علي رغم شايستگي هاي فردين معصومي ، اينجاست كه تفاوت ايران و روسيه مشخص ميشه ! معصومي قطعا تا المپيك ۲۰۱۲ كشتي نخواهد گرفت و بايد پرسيد كه استفاده از همچين كشتيگيري در اين مسابقات چه معني داره ؟ شايد بهتر بود محمدرضا آذرشكيب بجاي فردين در اين مسابقات كشتي بگيره !

در مجموع بايد گفت كه اين مسابقات در كل بنفع كشتي ايران بود ، اما قهرماني در اون مهم نبود و نيست ! هدف اصلي در تمام كشورها ، مسابقات قهرماني جهان و بعد از اون المپيك هستش و ساير مسابقات فقط براي آمادگي بكار ميره ! همينكه مسعود اسماعيل پور بعنوان اميد آينده تونست ۴ كشتي با حريفان خوب دنيا بگيره ، اين خودش برد محسوب ميشه. شايد اگر مهدي تقوي همچين مسابقه اي رو قبل از المپيك تجربه كرده بود ، الان اسمش بعنوان قهرمان المپيك بود !

+ نوشته شده در  یکشنبه هجدهم اسفند 1387ساعت 23:44  توسط محسن  | 

ششمین دوره لیگ برتر کشتی آزاد

ششمین دوره لیگ برتر کشتی آزاد امروز در ساری به اتمام رسید و باز هم یک تیم تهرانی موفق به کسب مقام قهرمانی شد. این مسابقات با حضور ۱۱ تیم در دو گروه ۵ و ۶ تیمی بشکل رفت و برگشت برگزار شد و مثل هر سال مسابقات نیمه نهایی و فینال در یک روز بشکل مجتمع برگزار شد که اینبار سالن رسول حسینی شهر ساری در استان مازندران میربان مرحله نهایی بود.

دور مقدماتی :

گروه A )
۱ - گراد تهران / ۱۴ امتیاز
۲ - صدرا زیراب / ۱۲ امتیاز

۳ - نفت تهران / ۱۰ امتیاز
۴ - آزادگان بابل / ۲ امتیاز
۵ - سیمان دورود / ۲ امتیاز

گروه B )
۱ - گاز مازندران / ۱۸ امتیاز
۲ - راه آهن خراسان / ۱۴ امتیاز

۳ - صنایع و معادن همدان / ۱۴ امتیاز
۴ - KSB رویان کلاردشت / ۶ امتیاز
۵ - نیروی زمینی تهران / ۶ امتیاز
۶ - عسکری محمدیان ساری / ۲ امتیاز

دور نیمه نهایی :
گاز مازندران ۵ - صدرا زیراب ۲
گراد تهران ۴ - راه آهن خراسان ۳

مسابقه رده بندی :
راه آهن خراسان ۴ - صدرا زیراب ۳

مسابقه نهایی :
گراد تهران ۴ - گاز مازندران ۳

در مسابقه فینال تیم گاز ابتدا با ۳ برد جمال اوتارسلطانوف ، مسعود اسماعيل پور و مسعود واحدي ۳-۰ پيش افتاد و در مسابقه چهارم هم اصغر بذري تايم اول رو از صادق گودرزي برد و در تايم دوم هم كار به گوي شانس كشيده شده بود ! اما يكباره همه چيز برگشت و گودرزي ، بذري رو برد. جمال ميرزايي در عين ناباوري رضا يزداني رو برد ! در كشتي ششم هم سعيد ابراهيمي در تايم سوم حتي ۲-۰ هم از تيموراز تيگيف (نفر دوم المپیک) عقب افتاد ولی ۳ بار تونست تیگیف رو خاک کنه و برنده شد ! در کشتی آخر هم فردین معصومی مشکلی مقابل یاسر قربانی ۹۶ کیلویی نداشت تا در مسابقه ای عجیب تیم گاز در خانه مقام قهرمانی رو از دست بده ! نکته جالب برد با ضربه فنی مسعود اسماعیل پور مقابل دلشاد منصوروف ازبک بود ، اسماعيل پور نشان داد كه جلوي اين كشتيگيرهاي فني روس فقط ميشه با جنگندگي برنده شد ! قهرمان سال ۲۰۰۸ جوانان جهان اينقدر جنگيد كه وقتي منصوروف رو به خطر انداخت ، منصوروف از فرط خستگي اصلا تلاشي براي فرار از شكست نكرد.

-----------------------------------------------------

تا جايي كه من خاطرم هست در سالهاي نچندان دور هم مسابقاتي تحت نام ليگ كشتي برگزار ميشد كه من يادمه يكدوره تيم ذوب آهن هم در اون ليگ مقام آورد ولي در دوره هاي اخير ، اين ششمين دوره ليگ اصطلاحا برتر كشتي آزاد بود كه قهرمانان ادوار اون در اين جدول هستند :

سال

اول

دوم

سوم

چهارم

۱۳۸۲

پاس تهران دانشگاه آزاد تهران راه آهن خراسان صنام مازندران

۱۳۸۳

نفت تهران راه آهن خراسان پاس تهران پرسپوليس تهران

۱۳۸۴

نفت تهران پاس تهران جويبار لوله مازندران پيام ارتباطات ساري

۱۳۸۵

دانشگاه آزاد تهران نفت تهران راه آهن خراسان گل گهر سيرجان

۱۳۸۶

نفت تهران صنايع و معادن همدان راه آهن خراسان گاز مازندران

۱۳۸۷

گراد تهران گاز مازندران راه آهن خراسان صدرا زيراب

تيمهاي مازندراني با اينكه هميشه روي كاغذ قويتر از ساير تيمها بودن ولي بدليل حواشي زيادي كه خودشون براي خودشون ايجاد ميكنن قهرماني رو تقديم تيمهاي تهراني كردن ! امسال هم مثلا مشخص نشد كه چرا هادي پورعليجان در كشتي آخر كشتي نگرفت ! يا اينكه چرا اصغر بذري و رضا يزداني به اين شكل باختند ! اين تيم مهدي حاجي زاده رو هم در اين وزن در اختيار داشت !

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و یکم بهمن 1387ساعت 21:8  توسط محسن  | 

سرمربی جدید تیم کشتی آزاد

امروز سرمربی جدید تیم ملی کشتی آزاد کشور بالاخره منصوب شد و در نهایت تعجب ،‌ غلامرضا محمدي به اين سمت رسيد. انتخابي كه در نگاه اول چندان منطقي بنظر نمياد ولي چون من هميشه خوشبين هستم ،‌ اميدوارم در نهايت انتخاب درستي بوده باشه.

اما غلامرضا محمدي كيست ؟

محمدي كشتيگير اهل لرستان بود كه از سال ۹۳ و بعد از مجيد تركان عضو تيم ملي شد و تا سال ۱۹۹۹ ، ۷ سال در مسابقات جهاني و المپيك براي كشور كشتي گرفت و حاصل اين تلاشش ۲ مدال نقره و ۲ مدال برنز مسابقات جهاني بود و ضمنا محمدي در مسابقات قهرماني آسيا هم فقط يك مدال برنز در مسابقات ۹۷ تهران گرفت و ضمنا يكبار هم در بازيهاي آسيايي ۹۴ هيروشيما حاضر شد كه با دو باخت مقابل ماميروف قزاق و دونبايف قرقيز چهارم شد.

محمدي در اولين حضورش در مسابقات جهاني در ۹۳ تورونتو به فينال رسيد و اونجا مغلوب والنتين يوردانف نامدار شد ،‌ سال بعد در ۹۴ استانبول با يك باخت به ناميك عبدالله يف آذربايجاني برنز گرفت. در مسابقات جهاني ۹۵ آتلانتا هم حكايت ۹۳ تكرار شد و محمدي اينبار در فينال ۷-۱ به يوردانف باخت. محمدي در المپيك ۹۶ يكي از اميدهاي كسب مدال بود ولي بعد از دو برد و يك قرعه استراحت در نيمه نهايي در فن فيتيله پيچ اسير عبدالله يف شد و بعد از ۵ فيتيله پيچ متوالي ۱۰-۰ باخت. در جمع بازنده ها هم در يك كشتي جنجالي به چچنول مونگوش روس ۳-۱ باخت و نهايتا پتجم شد. در جهاني ۲۰۰۷ كراسنويارسك محمدي باتجربه ترين عضو تيم بود كه دور سوم به پديده اون زمان كشتي كره شمالي يعني جين جو دونگ باخت و در گروه بازنده ها هم حتي موفق به شكست ناميك عبدالله يف شد ولي در نهايت به مائولين ماميروف باخت و ششم شد. در مسابقات جهاني ۹۸ تهران هم محمدي در دور دوم باز هم مقابل رقيب هميشگي يعني ناميك قرار گرفت و در حاليكه پيش بود با سر و ته يكي ضربه شد و در گروه بازنده ها هم با بردن رقيباني مثل ماميروف قزاق و اميران كارتانوف يوناني برنز گرفت. محمدي در سال ۹۹ آنكارا هم عضو تيم بود كه در طول مسابقات بشدت مريض شد و حتي در بيمارستان هم بستري شد و در نتيجه در يك چهارم نهايي به الكساندر زاخاروك اوكرايني باخت و هشتم شد. در المپيك سيدني بدون مسابقه انتخابي براي تيم انتخاب نشد و بهنام طيبي به اشتباه به اون المپيك رفت و نتايج بسيار بدي هم گرفت. در سالهاي ۲۰۰۱ و ۲۰۰۲ هم بابك نورزاد و در سال ۲۰۰۳ هم محمد اصلاني نماينده سبك وزن ما در مسابقات جهاني بودند. محمدي براي آخرين بار در سال ۲۰۰۴ شانسش رو براي حضور در تيم ملي و المپيك آتن انتخاب كرد و حتي در مسابقه انتخابي دوره اي حسين رنگرز و بابك نورزاد رو هم با اقتدار برد ولي در نهايت تعجب نورزاد با توجيه جواني براي المپيك انتخاب شد و نتايج بسيار ضعيفي هم در المپيك گرفت.

محمدي همواره در مسابقات بين المللي با قرعه مناسبي روبرو بوده و بر همين اساس ۲ مدال نقره و ۲ برنز جهاني هم در كارنامه داره اما در داخل هم دوبار حقش در مورد المپيك ۲۰۰۰ و ۲۰۰۴ ضايع شد. محمدي بهمراه ۳ نفر ديگر در سال ۲۰۰۵ مربي تيم بود كه اين تيم مربيگري ۴ نفره موفقيتي كسب نكرد و حالا بايد ديد محمدي در كنار كمكهايي مثل محسن كاوه و اسماعيل دنگسركي چه نتيجه اي براي كشتي آزاد در حال سقوط ايران رقم ميزنه.

+ نوشته شده در  شنبه نهم آذر 1387ساعت 16:10  توسط محسن  |